Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlama Mesajı Yayımladılar

Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı 18 Mart gününü “Şehitler Günü” olarak idrak etmenin gururunu milletçe yaşıyoruz.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlama Mesajı Yayımladılar
17 Mart 2023 - 20:44 - Güncelleme: 17 Mart 2023 - 20:54
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladılar

Vali Ayaz’ın Şehitler Günü Mesajı


Ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, milli ve manevi değerlerimiz uğruna gözünü kırpmadan şehadete koşarak bu kutsal vatanı bizlere bırakan; kahramanlıklarıyla her daim gurur duyduğumuz aziz şehitlerimizin manevi hatıralarını yâd etmek ve büyük fedakarlıklarını gelecek nesillerimize aktarmak gayesiyle, Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı 18 Mart gününü “Şehitler Günü” olarak idrak etmenin gururunu milletçe yaşıyoruz.

Milletimizin kalbinin en müstesna köşesinde yer alan aziz şehitlerimizin cesaretleri, fedakarlıkları ve kahramanlıkları, bizlere emanet ettikleri kutsal vatanımızı daha yükseklere taşıma yolunda ilham kaynağımızdır. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna şehitlik mertebesine ulaşan büyük kahramanlarımızın ve kıymetli ailelerinin haklarını asla ödeyemeyiz. Bizler her daim onları başımızın tacı bilerek aziz hatıralarını yüreğimizde taşıyoruz. Aziz şehitlerimizi dünya durdukça minnetle anmaya devam edeceğiz.

18 Mart 1915’te tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez!” diye haykırdığımız büyük zaferin 108. yıl dönümü olan bugün, bir hilal uğruna toprağa düşen şanlı ecdadımızın yazdığı kahramanlık destanını gururla yâd ediyoruz. Büyük zorluklar karşısında azim ve fedakârlıkla örülmüş ve tarihin mümtaz sayfalarından biri olarak yerini alan Çanakkale destanı, asil Türk milletinin neleri başarabileceğinin bariz göstergesi olmuştur.  Nice zorluklar ve mücadelelerden başarıyla çıkan bir milletin evlatları olarak bizler de ülkemizin bulunduğu zorlu coğrafyada günümüzde yaşadığımız sıkıntılar karşısında yılmadan, millet olarak tek yürek halinde vatanımıza sahip çıkıyoruz.  Yaşanan büyük deprem afeti nedeniyle ülkemizin içinden geçtiği bu elim zaman diliminde, Çanakkale’de şahlanan muazzam ruh ve şuurla birlik ve beraberliğimizi diri tutmaya devam ediyoruz.

Bizleri biz yapan ve her türlü zorluğun üstesinden gelmemizi sağlayan değerlerimizin etrafında kenetlenerek karşımıza çıkan sıkıntıları beraberce aşıyoruz. Bağımsız ve güçlü Türkiye uğrunda, Çanakkale başta olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde yan yana, omuz omuza yatan aziz şehitlerimizden aldığımız güç ve inançla çalışmaya devam ediyoruz. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan aziz vatanımızın geleceği kıymetli evlatlarımızın, şanlı al bayrağımızı daha yükseklere taşıma bilincine sahip olabilmeleri için gayret gösteriyoruz.

Bu müstesna gün vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; başımızın tacı şehit ailelerimize, gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum.


Abdullah Ayaz=>Çankırı Valisi

MHP İl Başkanı Ahmet Kurt 'un Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıldönümü Mesajı

Türk milleti 18 Mart 1915 te Çanakkale'de söz konusu vatan ve iman olduğunda, yaşlısından gencine, kadınından erkeğine, canını, malını feda ederek, hem taarruz hem de savunma savaşlarında büyük bir yiğitlik örneği vererek mücadele etmiş, kazandığı büyük zaferle milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyeceğini, her hal ve şartta vatanını koruyacağını tüm dünyaya ıspatlamıştır.

Milletimizin o günün şartlarında ve içerisinde bulunduğu imkansızlıklara rağmen verdiği bu mücadelede, kendisinden silah gücü olarak çok daha güçlü bilinen devletlere karşı verdiği savaşta kazanılan büyük zafer hiç şüphesiz ki onun sahip olduğu imanın ve üstün vasıflarının bir göstergesidir. Bu iman, Çanakke'nin geçilmeyeceğinin bir teminatıdır.

Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin sahip oldukları, her şeyi feda etmek pahasına bizlere emanet ettiği vatanı onlardan aldığımız güç ve ilhamla, milli hasletlerimizle  bilimsel gerçekleri buluşturarak yarınlara daha güvenli bir şekilde teslim ederek sonsuza kadar yaşatmak ve ülkemizi daima ileri götürme hedefi de boynumuzun borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünde başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan ve millet uğruna şehadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ahmet Kurt=>MHP Çankırı İl Başkanı

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şube Başkanlığı’nın 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak  şehadete  koşan  Şehitlerimizi Rahmet ve minnetle anıyoruz. 18 Mart Türk Milletinin esir edilemeyeceğinin Türk Vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gündür.

Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin ölümsüzleşen simgeleri olan kahraman Şehitlerimiz sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaktır.

Bugün Namusumuzu çiğnetmemek, Vatanımızı ezdirmemek, Ezanımızı dindirmemek ve Bayrağımızı indirmemek için  Şehadete  yürüyen kahramanların günüdür.


Hedefimiz: Nüfus oranına göre en çok şehit ve gazi veren illerin başında gelen Çankırımızda; İstiklal yolunu, 38. Alayı, Yanığın Emine’yi, 15 Temmuz’da Çankırımızın önemini, Valimiz Ayhan Çevik’e suikast girişimini, Iğdır kahramanı Çankırılı Mehmet Çavuş’u, Çankırılı Bahattin Paşayı, Çankırılı Yüzbaşı Mehmet’i ve daha nicelerini unutmamak, unutturmamak ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza anlatmak ve aşılamaktır.

Bizler güvenlik güçlerimizin hainlerle verdiği mücadelenin sivil tarafıyız. 
Şehitlerimizi anma günü ve Çanakkale zaferinin yıl dönümünde başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve vatanını canından aziz bilen tüm Şehitlerimizi Rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şube Başkanı=>Mehmet Uçar

Çankırı Şehit Gazi Birliksen Sendikası Şehitler Günü Basın Açıklaması

Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nü onurla yâd ettiğimiz bugün, aynı zamanda tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünü de büyük bir gururla kutluyoruz.

19 Şubat 1915 tarihinde başlayan ve Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Savaşı, tüm dünyaya Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu gibi, düşmana da “Çanakkale geçilmez“ gerçeğini kabul ettirmiştir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan Çanakkale Zaferi, ulusal bilinci ve millet ruhunu yeniden ateşlemiş, aziz milletimiz tarihteki ve gelecekteki yerini almıştır.

Milletimiz bu zaferi bize armağan edenleri asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak, onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde de bir vefa borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümünde, Anadolu'nun sonsuza kadar Türk vatanı olmasını sağlayan destansı zaferin kahramanları Çankırı’nın nüfus oranına göre en çok şehit veren Şehitler Diyarı Çankırı’lı şehitlerimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz. Ruhları şâd mekanları cennet olsun.

Ali Yıldırım=>Çankırı Şehit Gazi Birliksen İl Başkanı

Başkan Akbaş'tan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı!

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Akbaş mesajında şu ifadeleri kullandı: “Vatan toprağı için gösterilen cesaretin, umudun, özgürlük ve bağımsızlık inancının en yüce göstergesidir.

Çanakkale. Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesinde çok önemli bir zafer olan Çanakkale Zaferi, ulusumuz için en büyük gurur günlerinden biridir. Eşsiz kahramanlığın tüm dünyaya ilan edildiği Çanakkale Zaferi’nin 108'nci yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çanakkale savaşları, çocuk yaştaki askerlerden yiğit kumandanlara, cepheye mermi taşıyan analardan kıyafet diken genç kızlara kenetlenmiş bir milletin mücadelesi ve zaferidir.

18 Mart 1915'in anlamı ve önemi çok büyüktür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadeleriyle, ‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur!’ İşte bugün bizler de Çanakkale ruhu, azmi ve kararlılığıyla milletimiz ve ülkemiz için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.

Vatan toprağı için yüz binlerce şehit verdiğimizi unutmadan, çocuklarımızın geleceği için, aydınlık yarınlar için, kardeşlik ve barış için adımlar atıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nün ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108'nci yıldönümünü kutluyor, bu vesileyle Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve vatan uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş

Bu haber 2388 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum