Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Erdoğan, "Aziz Türk milletinin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde giriştiği mücadelenin neticesinden doğan Cumhuriyet güneşimiz o günden bugüne, vatan topraklarımızı aydınlatmaktadır."

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
28 Ekim 2023 - 07:01 - Güncelleme: 28 Ekim 2023 - 07:06
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tarihimizin şanlı sayfalarına altın harflerle yazılmış Kurtuluş Savaşı’nda, millet olarak verdiğimiz mücadelenin kazanılmasıyla ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne kavuşmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Aziz Türk milletinin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde giriştiği mücadelenin neticesinden doğan Cumhuriyet güneşimiz o günden bugüne, vatan topraklarımızı aydınlatmaktadır.

Aziz milletimiz; Kurtuluş Savaşı'nda topraklarımıza kasteden dış güçlere karşı din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin genç ihtiyar, kadın erkek demeden birlik ve beraberlik içerisinde geçit vermemiştir. Ecdadımızdan aldığımız güç ve kadim kültürümüzün mirasında ilan edilen Cumhuriyetimiz, bugün ortak paydada tüm vatandaşlarımızın hissiyatını oluşturmaktadır. Büyük ve güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı bu tarihi gün ile istiklal ve istikbal mücadelemizde millet iradesinin her şeyin üstünde olduğu gerçeği tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin sembolü olan Cumhuriyetimizin kuruluş destanı, “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, namus, vatan, bayrak, hürriyet ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. Tüm imkânsızlıklara ve zorluklara karşı yürütülen destansı bir mücadelenin eseri olan Cumhuriyetin yılmaz emanetçileri olarak bizler de, bugün dahi devam eden tehditlere, saldırılara karşı aynı azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdürüyoruz. Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye'yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin de ötesine taşımaya kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerimle, birlik ve beraberliğimizin yapı taşı Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve Kurtuluş Savaşı’mızda mücadele eden ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımızı, gazilerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun!"

Bu haber 1187 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum