Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Valimiz Mustafa Fırat Taşolar 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı yayınladı.

Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
09 Kasım 2023 - 17:45
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Valimiz Mustafa Fırat Taşolar 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı yayınladı.


İstiklal Savaşımızın Başkomutanı, 100 yaşındaki asırlık çınarımız Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde milletçe saygı ve minnetle yad ediyoruz.

ATATÜRK, ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen aziz Türk milletinden aldığı güç ile, bağımsızlık mücadelemizi zaferle sonuçlandırmış büyük bir liderdir. Uzun yıllar süren savaşların ardından yok olmakta olan vatanımızı ve milletimizi ayağa kaldıran eşsiz bir askeri dehadır. Liderliğinde kazanılan zaferlerden sonra, “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş; bizlere milli egemenliği esas alan tam bağımsız bir ülke bırakmıştır. Sadece yeni Türk devletinin temellerini atmakla kalmamış, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için birçok yenilik yaparak gelecek nesillere müreffeh ve aydınlık bir devlet emanet etmiştir. Onun bu çok değerli emaneti 100. yaşına ulaşmıştır.

Bugün bizlere düşen en önemli vazife Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emanetine sahip çıkmaktır. Milli kültürümüzü muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma ülküsünü iyi anlayarak Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine bağlı kalmak ve sonsuza dek yaşaması için çok çalışmaktır. O’nun göstermiş olduğu hedeflere yürümeye devam ederken, gelecek nesillerimize bu kutlu mirasın hangi şartlarda kazanıldığının ve 100 yıldır hangi zorluklara karşı milletçe birlik beraberlik içerisinde mücadele edildiğinin doğru bir şekilde aktarılması önceliğimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin gönlünde ilelebet ölümsüzleşen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve sonsuz şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

M. Fırat TAŞOLAR Çankırı Valisi

Bu haber 2397 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum