AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan'ın Miraç Kandili Mesajı

Erdoğan Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak islam aleminin kandilini kutladı.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan'ın Miraç Kandili Mesajı
06 Şubat 2024 - 20:36 - Güncelleme: 06 Şubat 2024 - 20:39
Miraç Kandili Mesajı

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak islam aleminin kandilini kutladı.

İl Başkanı Erdoğan yayımladığı mesajda, "Peygamber Efendimiz (SAV)'in, Yüce Allah'ın sonsuz kudreti tarafından bir gecede Mescid-i Aksa'ya getirilip ardından Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişi, gerçek imanla anlaşılabilen büyük bir mucizedir.

Miraç yükselmektir. Varlığın zaman ve mekanla kayıtlı olmayan bir menzilde yol almasıdır. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Miraç, en zor zamanlarda dahi bir çıkış yolunun olduğunu ve Yüce Allah'ın yardımının esirgenmeyeceğini gösterir. Peygamber Efendimiz (SAV) tarafından müjdelenen beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve Allah'a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleri, inananlara verilebilecek en kıymetli hediyelerdir.

Tüm dünya için huzur ve bereket getirmesini dilediğimiz bu kutlu günde, aynı zamanda asrın felaketinin yıl dönümünü büyük bir hüzün ve acıyla anıyoruz.

Unutmadığımız, asla unutamayacağımız tarihimizin en büyük depremlerinden biri olan asrın felaketinin yıl dönümündeyiz. 06.02.2023 günü, saat 04:17'de merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.7 büyüklüğünde ve saat 13:24’de merkez üssü Kahramanmaraş Elbistan olan 7.6 büyüklüğünde iki büyük ve yoğun yıkıcı deprem yaşadık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, afetzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için canla başla mücadele ettik. Böyle büyük bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremlerde hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu vesileyle, tüm islam aleminin Miraç Kandili'ni kutluyor, bu özel gecede, vatan uğruna fedakarca canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize dualarımızın kabul olmasını temenni ediyorum. Mübarek Üç Aylar içinde yer alan Miraç Gecesi'nin, milletimizin, İslam âleminin ve tüm insanlığın selameti için bir vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber 1390 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum