Çankırı Valisi M.Fırat Taşolar'ın Şehitler Günü Mesajı

başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor...devamını okuyunuz.

Çankırı Valisi M.Fırat Taşolar'ın Şehitler Günü Mesajı
16 Mart 2024 - 01:04 - Güncelleme: 16 Mart 2024 - 01:10
Şehitler Günü Mesajı

Vali Taşolar mesajında şu ifadelere yer verdi;

Türk milletinin kadim tarihi boyunca vatan, bayrak ve istiklal uğruna canlarını feda ederek nice şanlı zaferlerin kazanılmasını sağlayan; 109 yıl önce bugün de “Çanakkale geçilmez!” dedirten tüm aziz şehitlerimizin manevi hatıralarını yâd ettiğimiz 18 Mart gününü “Şehitler Günü” olarak idrak etmenin onurunu ve gururunu milletçe yaşıyoruz.

Vatanımızın bağımsızlığı ile milli birlik ve beraberliğimiz adına sergilenen eşsiz kahramanlıklarla yazılan destanların her bir satırında paha biçilemez emekleri olan; şanlı tarihimizin sayfalarına altın harflerle işlenen aziz şehitlerimiz, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir. Fedakarlığın doruk noktası olan şehadet makamı, ulaşılabilecek en ulvi makamdır ve herkese nasip olmaz. Bu ünvanla şereflenen kahramanlarımızın ve kıymetli ailelerinin haklarını asla ödeyemeyiz. Bugün bu vatan toprakları üzerinde huzur içerisinde yaşayabiliyorsak aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesindedir. Bizler her daim onları başımızın tacı bilerek aziz hatıralarını yüreğimizde minnetle taşıyoruz.

“Çanakkale Zaferi”, milletimizin cesaretini, azmini ve kahramanlığını bir kez daha ortaya koyduğu bir destandır. Dünyada eşi benzeri görülmemiş, toprağın her zerresinin şehitlerimizin kanı ile sulandığı çetin bir savaşa sahne olan; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğindeki Millî Mücadelemizin ilk kıvılcımıdır. Çanakkale, aziz Türk milletinin, üzerinde yaşadığı toprakları vatan yapma, milli varlığı ve bağımsızlığı sürdürme idealinin ete kemiğe büründüğü ateşin adıdır. 109 yıl önce yanan bu ateş, vatanımıza yönelik her türlü tehdide karşı bizlerin tükenmez gücümüzle vereceğimiz mücadeleye kaynak teşkil etmektedir.

Milletçe şunun farkındayız ki; şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları neticesinde kanlarıyla korudukları kutsal vatanımız bizlere emanettir. Onların, canımızdan aziz bildiğimiz bu emanetini geleceğe ve daha yükseklere çıkarma sorumluluğumuzu güçlü bir inanç ve kararlılıkla taşıyoruz. Bizleri millet yapan mukaddes değerlerimizi daima canlı tutmaya ve gelecek nesillerimize aktarmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; onların bizlere emanetleri olan kıymetli şehit ailelerimize, gazilerimize ve ailelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

M. Fırat TAŞOLAR

Çankırı Valisi

Bu haber 953 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum