Çankırı'da 106 Metruk Bina Kontrollü Yıkıldı

Metruk Binalar Suç Unsurlarına Karşı Düzenli Olarak Denetleniyor.

Çankırı'da 106 Metruk Bina Kontrollü Yıkıldı
23 Ocak 2024 - 21:01 - Güncelleme: 23 Ocak 2024 - 21:04
Çankırı’da 106 Metruk Bina Kontrollü Yıkıldı

Çankırı’da Son Bir Ayda 13 Metruk Binanın Yıkımı Sağlandı

Çankırı’da 283 Metruk Binanın Tespiti Yapıldı

Çankırı Valiliği koordinasyonunda, Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ve Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Çankırı genelinde metruk binaların kontrolü ve güvenliği titizlikle sürdürülüyor. Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, kent estetiğinin korunması, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve suç unsurlarıyla mücadele edilmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, Çankırı’da metruk binaların durumları incelenerek gerekli tedbirler alınıyor.

Çankırı Valiliği, Belediye Başkanlıkları ve diğer kurumların iş birliği ile gerçekleştirilen çalışmalarda, metruk binalardan restore edilmeye uygun olanlar restore edilerek kullanıma açıldı. Restorasyona uygun olmayan binaların bazılarının yıkımı sağlanmış, bazılarının ise giriş-çıkışları kapatılarak uygunsuz kullanımın önüne geçilmiştir.

283 Metruk Binanın Tespiti Yapıldı

Çankırı Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen değerlendirmelerde Çankırı merkezinde ve ilçelerinde güvenlik açısından risk oluşturacağı değerlendirilen toplam 283 metruk binanın tespiti yapılmıştır. Tespiti yapılan binalardan 106'sının yıkımı sağlanmıştır. Son bir ay içinde de 13 binanın daha yıkımı gerçekleştirilmiştir.

Metruk Binalar Suç Unsurlarına Karşı Düzenli Olarak Denetleniyor

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ve Çankırı İl Jandarma Komutanlığı tarafından yaya ve motorize ekiplerle gerçekleştirilen kontrollerde metruk binaların güvenliği sağlanmaktadır. Bina ve yapılarda suç faillerinin konaklaması veya suç unsurlarının gizlenmesi ihtimallerine karşı ilgili kurumlar tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Bu denetimlerle kamu düzeni ve güvenliği maksimum seviyede sağlanmakta ve il genelindeki kullanılmaya uygun olmayan binaların suçlulara ve suç unsurlarına karşı güvenliği artırılmaktadır.

Bu haber 3046 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum