Çankırı MHP Aday Tanıtım Programı Düzenlendi

Kurt, “Bizler inanıyoruz ki Aziz Çankırılılar yeniden 3 hilalin çatısı altında birleşecek ve kıymetli oylarını memleketin yüz akı belediye başkanımız İsmail Hakkı Esen ile kullanacaktır."

Çankırı MHP Aday Tanıtım Programı Düzenlendi
03 Şubat 2024 - 20:15 - Güncelleme: 03 Şubat 2024 - 20:37
MHP Aday Tanıtım Programı

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı belediye başkan adayları tanıtım programı düzenledi.

Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Aday tanıtım Toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programa MHP Genel başkan Yardımcısı ve Milletvekili Dr. Pelin Yılık, MYK Üyesi Kadir Şekerci, MHP eski Milletvekili Ahmet Bukan, MDK Üyesi Ahmet Korhan Mastı, MHP Çankırı Teşkilatı, STK’ların il temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt MHP’nin tek gayesinin Türkiye’yi daha güçlü bir ülke haline getirmek olduğunu vurguladı. Kurt, “Bizler inanıyoruz ki Aziz Çankırılılar yeniden 3 hilalin çatısı altında birleşecek ve kıymetli oylarını memleketin yüz akı belediye başkanımız İsmail Hakkı Esen ile kullanacaktır. Gündemi takip eden Çankırılılık şuurunu yüreğinde hisseden tüm hemşerilerimiz bilmektedir ki, milliyetçi, ülkücü hareketin şuuru rahmetli başbuğumun 9 ışık doktrinindeki gelişmecilik ve halkçılık ilkesi İsmail Hakkı Esen belediyeciliğinde vücut bulmuş bu ruhta karış karış bu şehrin sokaklarına sinmiştir. Dava arkadaşı ve ülküdaşı olmaktan gurur duyduğumuz tüm başkanlarımız gibi İsmail Hakkı Esen’de Çankırı için canla başla çalışmış, tüm mesaisini Çankırı için harcamış üretken belediyeciliğini üst üste aldığı başarı ödülleri ile kanıtlamıştır. Projeleri gazetelere sığmamış bunları anlatmaya süreleri yetmemiştir. Yaptıkları yapacaklarının teminatı, sözü ülkücü sözü, sözü Çankırılı sözü olmuştur.” dedi.

Son yerel seçimden bu yana Çankırı’da atılan her adımın altında İsmail Hakkı Esen’in şahsında MHP’nin Çankırı’nın imzası olduğunu dile getiren Kurt, “Atkaracalar’da Ali Rıza Küçükkutlu, Atkaracalar Çardaklı’da Arif Kayabaşı, Bayramören’de Halil Muratoğlu, Çerkeş’te Nurullah Öztürk, Çerkeş Saçak’ta Erdal Karakaya, Eldivan’da Alpaslan Aşlar, Ilgaz’da Ayşenur Bulamaççı, Kızılırmak’ta Erol Şentürk, Korgun’da Hasan Hüseyin Kozan, Kurşunlu’da Şerafettin Uslu, Orta’da Ömer Bezci, Orta Dodurga’da Bilal Erdoğdu, Orta Kalfat’ta Ahmet Şahin, Orta Yaylakent’te Ercan Dudu, Şabanözü’nde Ahmet Gümüş, Yapraklı’da Ömer Güngör seçilirse ki inancımız tamdır, aynı başarımızı gösterecekler, üretken belediyeciliğin tüm hizmetlerini bizlere sunacaktır.” İfadelerinde bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Dr. Pelin Yılık, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin selamını ileterek konuşmasına başladı. Yılık, “Belediyecilik işi gönül işidir. Hizmet etmek, şehrini hak ettiği yarınlara taşımak belediye başkanımızla beraber bizim görevimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak üretken belediyecilik anlayışını ve milletimiz için hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş bir kararlılıkla Cumhur İttifakı ruhu içerisinde ilerliyoruz.” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri ile cumhur ittifakı mührünün Türkiye’ye yüzyılına vurulacağını dile getiren Yılık, “Türkiye Cumhuriyeti milli varlığını ve birliğini, Cumhur İttifakı ile koruyacaktır. MHP ve cumhur ittifakı bu değerleri muhafaza etmeye muktedirdir. MHP ve Cumhur ittifakı varsa umut vardır, ufuk vardır, huzur vardır, ruh vardır, duruş vardır, milli özlemlere ulaşılması da inşallah mukadder olacaktır. Güçlü yasama, kararlı yürütme, uyumlu belediye diyoruz. Ayırmadan, ayrışmadan yerelde iktidar, ülkede istikrar iradesindeyiz. Aklın yolu birdir genelden yerele birlik, ülkede yönetimde dirlik anlayışı ve amacındayız. Çankırı için canlı başla diyoruz. 31 Mart seçimlerinin şimdiden Çankırı’mıza, ülkemize milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in göreve geldiği süre zarfında tamamladığı projelere değinen Yılık, “Çankırı’mız en güzeline en iyisine layıktır. Çankırı belediyemiz hakkıyla 5 yılı tamamlamıştır. Göreve geldiğimiz kısa süre içerisinde Çankırı’mızın sağlık ile ilgili ihtiyaçlarını tamamlamak üzere merkezi bazlı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Şehrimize Türkiye ihracatının en büyük kısmını sağlayan büyük yatırımcılarımızdan fabrika ve tesis yatırımı sürecini yürütmekteyiz. Şehir merkezimize karşılık verecek otel yatırımları üzerine çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Şehrimizin enerji ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak yatırım çalışmalarını devam ettirmekteyiz. İlimizi hep daha ileriye taşıyacak; altyapı, yatırım ve hizmet planlaması öncelikli rehberimizdir. 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Çankırı’mız için göreve talip olan kadromuz Çankırı Merkez için Sayın İsmail Hakkı Esen’dir.” dedi. Yılık, il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını sayarak kendilerini tebrik etti.

Konserle taçlanan programda sanatçı Mustafa Taş’a teşekkür ederek kendisine çiçek takdim eden Çankırı Belediye Başkanı ve MHP Çankırı Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Esen, göreve geldiği günden itibaren büyük küçük demeden bütün Çankırılıların hizmetkarı olduklarını vurguladı.
Göreve geldiklerinde işletme ve iktisat anlamında çok zor bir belediyeyi devraldıklarını dile getiren Esen, 200’e yakın proje ürettiklerini bunlardan 63 tanesi büyük projeyi hayat geçirdiklerini ifade etti.

Çankırı’ya eski parayla 1 katrilyon 900 milyar TL yatırım projesi gerçekleştirdiklerini vurgulayan ve gerçekleştirdiği projelere değinen Esen, “Beytül mala sahip çıkmak için Çankırı’ya hizmet etmek için, adaletli bir yönetim göstermek için, bugün değil gelecek nesiller için, yaşanabilir bir Çankırı için Allah rızası için hakkıyla 5 yıl daha istiyorum.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Program vatandaşlar Mustafa Taş’ın konseriyle doyasıya eğlendi.

Bu haber 2379 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum