MHP Çankırı Kadın Kolları Başkanlığı Öğretmenlerimizi Evlerinde Ziyaret Etti

MHP Çankırı Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenleri ziyaret etti.

MHP Çankırı Kadın Kolları Başkanlığı Öğretmenlerimizi Evlerinde Ziyaret Etti
23 Kasım 2019 - 19:21 - Güncelleme: 24 Kasım 2019 - 08:13

MHP Çankırı Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenleri ziyaret etti.

 

Öğretmenleri evlerinde ziyaret edip birer buket çiçek takdim ettiler. MHP Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz ziyarette yaptığı açıklamada öğretmenlere olan minnet borcunun ne yapılırsa yapılsın ödenemeyeceğine vurgu yaparak yaşamı şekillendirdiğini önemle belirttiği öğretmenlerin her zaman yanında olduklarını ve öğretmenler gününü kutladığını ifade etti.

 

Geçmişten geleceğe ışık tutan emek veren öğretmenlerimizi evlerinde ziyaret eden MHP Çankırı İl kadın kolları başkanı ve yönetimi ve öğretmenlerimiz duygu dolu anlar yaşadılar.

 

En Büyük Emek Öğretmenlerindir

 

MHP Çankırı Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz, “Aydınlığa açılan yoldur Öğretmen. Öğretmenlerimizin milletimizin yüreğinde eşsiz bir yere sahiptir. Kültürümüzde büyük saygı duyduğumuz öğretmenler başımızın tacıdır. Cehaletin en büyük düşmanı öğretmenlerdir. Kişiliğin belirlenmesinde en büyük emek öğretmenlerindir.

 

Baş öğretmen Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere fedakârca çalışan tüm öğretmenlerimize minnet duygularımızı ifade ediyoruz” dedi.

 

Yılmaz, “Her geçen gün daha iyi deneyimliyoruz iyi bir eğitimin insanı nasıl etkileyebildiğini, geleceğine nasıl ışık tuttuğunu ve nasıl başarılara imza atılabileceğini… Ve tabii ki çok iyi biliyoruz iyi bir eğitimin ancak iyi bir öğretmenle mümkün olabileceğini. Bilgisi, donanımı, başarılarından ziyade öğrencilerine her zaman insanca yaklaşan; onlara iyiyi ve doğruyu aşılama gayretine dönüştüren öğretmenler birçok insanın hayatında son derece kıymetli bir konumda kendilerine yer buluyor. Öğrenciyi anlayan, ona ailesinden biri kadar sıcak davranan, gerektiğinde sıkıntılarını veya sevinçlerine ortak olan, en önemlisi ona faydalı bilgiler veren ve bunları sadece öğretmekle kalmayıp öğrenmeyi de sevdiren, dolayısıyla gelecekteki eğitim hayatına büyük katkıda bulunan öğretmenlerin hakkı hiçbir zaman ödenemez.” İfadelerini de kullandı.

 

Evlerinde ziyaret edilen öğretmenlerimiz ise, "Öğretmenlik en kıymetli meslek gruplarından biridir. Bu duygu ve düşüncelerle ziyaretlerinden dolayı saygıdeğer başkanımıza ve yönetime teşekkür ediyoruz." Dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 4087 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum