Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık Çankırı'yı Gündeme Getirdi

Yılık Çankırı’daki Sağlık Yatırımları ve İhtiyaçlarını gündeme getirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık Çankırı'yı Gündeme Getirdi
18 Kasım 2023 - 12:43 - Güncelleme: 18 Kasım 2023 - 12:49
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık Çankırı’daki Sağlık Yatırımları ve İhtiyaçlarını gündeme getirdi.

Çankırı Milletvekili Yılık: Tuz Mağarası, Kültür Bakanlığı Kapsamına Alınmalı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Dr. Pelin Yılık, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde konuştu.

Yılık, “Çankırı’mızın Tuz Mağarası’nın Kültür Bakanlığı kapsamına alınmasını, Çankırı’mızın 1936 yılında olduğu gibi AKM benzeri, şehrimizin sosyal donatı ihtiyacını karşılayacak sanat alt yapısının desteklenmesi, Devlet Opera Balesi’nde 1309 sayılı kanun kapsamında çalışan sanatçıların özlük haklarının iyileştirilmesi, Cumhuriyet döneminden günümüze devletimizin kurumsallaştırdığı sanat faaliyetlerinin Anadolu’muzda de desteklenmesi samimi beklentilerimiz arasındadır.” dedi.

Çankırı Milletvekili Yılık: Çankıırı’nın Sağlık Sorunlarına Dikkat Çekti

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşarak Çankırı’daki sağlık yatırımları ve ihtiyaçlarını gündeme getirdi.

Yılık, “Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ülkemizdeki sağlık sistemi, işleyişi konularında ve Çankırı’mızın sağlıkla ilgili olan ihtiyaçları noktasında söz aldım.” dedi.

Yılık şöyle devam etti:

“Sayın bakanım, seçim bölgem Çankırı’da devam etmekte olan yeni devlet hastanesi projesinin tamamlanma hızının artması, ilimizin sağlık ihtiyaçlarının artması Miyokardial Infarktüs (MI) ve Kardiovasküler Cerrahi gibi durumlarda Ankara iline bağlı kalmadan kendi içinde karşılanabilir hale gelmesi, Çankırı ilimizin sağlık alt yapısının güçlendirilmesi tüm hemşehrilerimiz adına samimi beklentilerimizdir.

Çankırı’da 10 bin kişiye düşen yoğun bakım yatağı sayısı 2.7 iken 5,6 olan Türkiye ortalamasının çok altında kalmaktadır. Kişi başına hekime müracaat sayısı 7.1 ile yüksek bir talebe tekabül etmektedir. Buda hekim sayısının Çankırı için güçlendirilmesi ihtiyacına dikkat çekmektedir.

Biz MHP olarak sağlık hizmetleri için ayrılan bütçeyi destekliyoruz. Sosyal devlet anlayışı içerisinde sağlık hizmetlerine ayrılan payı bir gider olarak değil, ülkemizin refah düzeyini ve gelecek sağlıklı nesillerin yetişmesine yapılan bir yatırım olarak görüyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın ilk bütçesinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Bu haber 3019 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • MİSAFİR
  7 ay önce
  ÖNCELİKLE ŞU HASTANE YÖNETİMİNE EL ATIN.HASTANE DİNÇ VE BARAKTAN KURTULSUN ARTIK.BURASI ONLARIN ÇİFTLİĞİ OLDU.ONDAN SONRA SAĞLIKTA YATIRIM YAPIN.
 • Ali
  7 ay önce
  Toki'yi de hızlandırsalar. şimdiye dek içinde vatandaşların oturması lazımdı, çok geç kalındı.
 • Hadi
  7 ay önce
  Seçim zamanı Hayalim Çankırı diye çarsı pazar gezen Sayın Vekil görelim artık icraatlarınızı.
 • lisa
  7 ay önce
  güzelmiş içerik
 • Musa Kaya
  7 ay önce
  Yeni hastane ve Toki projeleri ilimiz için elzemdir. Ankaraya sevk edilmek istemiyoruz. Tıp vermiyorsunuz bari bir eczacilik fakultesi verin. Veterinerlik bile yok