MHP İl Başkanı Ahmet Kurt'un 2022 Yılını Değerlendirdiği Basın Açıklaması

Kurt, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçelinin ifadesiyle; “Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların sesi, mağdurların ümidi, kardeşliğin ilelebet teminatıdır.” Sözününde sonuna kadar takipçisi olacağız.

MHP İl Başkanı Ahmet Kurt'un 2022 Yılını Değerlendirdiği Basın Açıklaması
31 Aralık 2022 - 07:19 - Güncelleme: 31 Aralık 2022 - 07:23
Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı olarak; geleneklerimize ve milli kültürümüze bağlı, “cümle yaratılmışları yaratandan ötürü” seven ve parti politikalarımıza saygılı herkese kapılarımızın açık olduğu, “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” düsturuyla hareket ettiğimiz, her hareketimizin şeffaf olduğunu her zaman gururla dile getirmekteyiz. Bu kapsamda sonuna geldiğimiz 2022 yılına dair kısa değerlendirmemizi de siz kıymetli basın mensupları ve halkımızla paylaşmaktayız.

Bu anlamda rutin olarak yapılması gereken haftalık ve aylık faaliyetlerimiz ile yönetim toplantılarının yanında İGM üyelerimiz, BM Üyelerimiz ve ülkücü teşkilatlarla toplantılarımızı, her ay farklı ilçede olmak üzere ilçe başkanları istişare toplantılarını gerçekleştirdik.

Kızılırmak bağımsız İGM Üyesi Erol Şentürk’ün partimize katılımı sağlandı. Teşkilatlarımız arasındaki bağlar daha da güçlendirildi, halk nezdinde karşılığı olan, sevilen isimlerin de partimiz saflarına katılmasıyla gücümüze güç kattık.

Geçmiş dönemlerde yönetimlerde görev alan il, ilçe başkanları, ülkü Ocakları başkanları, İGM, BM Üyeleri gibi dava büyüklerimizi davet ederek parti binamızda toplantılar yapıldı. Ebediyete intikal eden büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilerek anma programları düzenlendi. Partiye gelemeyecek durumda olan dava büyüklerimiz de evlerinde ziyaret edilerek davamızın ahde vefa geleneği devam ettirilmektedir.

İl Başkanlığımız tarafından Aşık Sefai’nin de katılımıyla düzenlenen Yapraklı Yayla Şenliği il ve ilçe teşkilatlarımızın, partililerimizin yoğun katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Yıllardır ara verilmiş olan yayla festivalimiz bu vesileyle tekrar canlandırılmış olup bundan sonra da Allah’ın izniyle her sene imkânımız oldukça tekrarlanmaya çalışacak olup geleneksel bir şekilde devamı sağlanacaktır.

Belediye Başkanlığımızın düzenlediği “Tuzfest 2022” programı kapsamındaki Tuz Festivaline bütün teşkilatlarımızca katılım ve katkı sağlandı. Kıymetli Belediye Başkanımızın Çankırı genelinde gerçekleştirdiği tüm projeler ve diğer çalışmalardan göğsümüz kabardı, gururlandık. Ülkücü duruşun hem yerel hem genel yönetim anlamında ne kadar başarılı olduğunu da bu vesileyle görmüş olduk. Bu anlamda kendisinin her zaman yanında ve destekleyicisi olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatlarıyla “Hedef 2023 ADIM ADIM anlatma ve aydınlatma” programları genel merkez yöneticilerimizin katılımlarıyla ilimizde ve her ilçemizce gerçekleştirildi. Yine daha sonra Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatlarıyla “Hedef 2023 Köyüm Benim” temalı programlar kapsamında genel merkez yöneticilerimizin katılımlarıyla her ilçeden 2 köy olmak üzere köy ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu ziyaretlerimiz kapsamında halkımızla bir araya gelinerek parti politikalarımız ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

2022’nin sonuna yaklaşırken ise Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatlarıyla “Komşum Nasılsın” temalı programlarımız 17 Kasım 2022 tarihinde başlanmış olup il ve ilçelerimizde halen devam etmektedir.

2023 hepimizin de bildiği üzere tüm Türkiye’nin kaderini etkileyecek, önemli bir yıldır. Türkiye’nin 2. Yüzyılının başlangıcı olup 2023 ve sonrası hedeflerimizin gerçekleştirilmesi Türkiye’nin Ortadoğu’daki jeopolitik konumunun, dünya sahnesindeki güçlü durumunun, ekonomik anlamda tam bağımsız Türkiye’nin temellerinin atılacağı bir dönemdir. Bu kapsamda biz de Çankırı İl Başkanlığı ve Cumhur İttifakı olarak taşıdığımız yükün ağırlığının farkındayız. Omuzlarımızdaki sevda vatan sevgisi ve hizmet aşkıdır. Biz sırtımızda senelerce taşıdığımız bu yüce amacı hiçbir zaman yük olarak görmedik ve bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak gayret sarf ettik, Cumhuriyetimizin 100. Yılında da yine aynı kararlılık ve heyecanla çalışmaya da devam edecek ve Cumhur İttifakının başarısı için mücadele edip bunu başarılarla taçlandıracağız.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçelinin ifadesiyle; “Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların sesi, mağdurların ümidi, kardeşliğin ilelebet teminatıdır.” Sözününde sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bu vesileyle gelecek olan 2023 yılının ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini, toplumsal rahatlama ve milli huzurun daha da kökleştiği bir yıl olmasını temenni ediyor, herkesi saygıyla selamlıyoruz.

Bu haber 2014 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum