MHP'li Bayanlar "Analar-Bacılar Kurultayı"nda Buluştu

Çankırı MHP İl Teşkilatından da çok sayıda kadının katıldığı kurultayda "Yurdumun her köşesinden bu salona teşrif eden analarımızla, bacılarımızla...devamını okuyunuz.

MHP'li Bayanlar "Analar-Bacılar Kurultayı"nda Buluştu
11 Ekim 2021 - 17:47 - Güncelleme: 11 Ekim 2021 - 17:52
Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, ‘Eli Belinde’ motifinden ilham aldıklarını belirttikleri ‘Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı’nı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılımı ile Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Kurultaya ilişkin açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Dr. Pelin Yılık “Anadolu’nun uçsuz bucaksız kültürel simgelerinin en çok kullanılanlarından biri de ‘Eli Belinde’ motifidir. Başta halı, kilim dokumalarında, ahşap evlerin oyma süslerinde, takılarda karşımıza çıkan bu kültürel miras, annelik ve verimlilik sembolü, gelin kız, çocuklu kız, ana kız gibi isimlerle de anılan bu motif aynı zamanda kadının ailedeki rolünü ve gücünü ifade ediyor” dedi.

Çankırı MHP İl Teşkilatından da çok sayıda kadının katıldığı kurultayda "Yurdumun her köşesinden bu salona teşrif eden analarımızla, bacılarımızla, bu cümleden olmak üzere tüm hanımefendilerle en iyi dileklerimi paylaşıyorum" diyen Bahçeli şunları söyledi:

“Kadının tarihi insanlığın tarihidir, çünkü kadın insan, bizler de insanoğluyuz. Anadolu coğrafyasındaki var oluş sırrımız Türk kadının şerefli mücadelesinde saklıdır. Doğuran, doyuran, dokunan, dolaysız sevgi ve bağlanışın doruklarına çıkan ve çıkaran analarımızdır. Analığın ne demek olduğunu bizzat analar bilir, bizler sadece ana deyince ne hissettiğimizi, neyi içselleştirdiğimizi, nasıl bir duygu yoğunluğuna sahip olduğumuzu anlatabiliriz. Giymeyen giydiren, yemeyen yediren, içmeyen içiren değerdir ana. Sabrın, hoşgörünün, merhametin, fedakârlığın, fenalıklara direnişin şanıdır ana. Sabahlara kadar beşiğimizi sallayıp kan çanağına dönen gözüyle, yorgun düşmüş bedeniyle tekrar tekrar yavrusuna şefkatle sarılan muhabbetin kaynağıdır ana.”

HDP’nin terörizmin siyasi organizasyonu olduğunu ifade eden Bahçeli “HDP'nin ön kapısından giren arkadan silahlanarak çıkmakta. Hiç kimse aklımızla alay etmesin. HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır. Kürt kökenli kardeşlerim bu oyunu bozacak. HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecek. PKK'nın HDP isimli ayağı kırılmalıdır. Bunlar çocuk kaçakçısı, uyuşturucu kaçakçısı. Bölücü teröristler bölücü siyasiler gibi hesap verecek” dedi.

Bahçeli “Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bugüne kadar Diyarbakır annelerini ziyaret etmedim. Konuyu siyaset ve partiler üstü olarak gördüm. Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak destekçisi oldum. Yaptıklarını kuşkusuz doğru buldum. Bölücü örgüt PKK’dan bir an önce kurtulun. İhanete daha fazla ortak olmaktan uzak durun, anneleriniz kollarını açmış sizi bekliyor. PKK hem Kürt hem Türk düşmanı” diye konuştu.

Bu haber 1774 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum