MHP'li İsmail Hakkı Esen, Çankırı Belediye Başkanı Olarak İkinci Kez Göreve Başladı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde MHP’den aday gösterilen ve seçmenin %59,80’lik oyunu alarak ikinci dönemin vizesini alan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, mazbatasını aldı.

MHP'li İsmail Hakkı Esen, Çankırı Belediye Başkanı Olarak İkinci Kez Göreve Başladı
05 Nisan 2024 - 14:55 - Güncelleme: 05 Nisan 2024 - 15:02
Göreve Başladı

Çankırı Belediye Başkanlığına ikinci kez seçilen İsmail Hakkı Esen, mazbatasını aldı. Resmen göreve başlayan Esen’in tören konuşmasındaki ilk sözü “Nerede kalmıştık?” oldu.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde MHP’den aday gösterilen ve seçmenin %59,80’lik oyunu alarak ikinci dönemin vizesini alan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, mazbatasını Çankırı Adliyesi Konferans Salonunda İlçe Seçim Kurulu Başkanı Özge Aslan’ın elinden aldı.


Milliyetçi Hareket Partisinden Çankırı Belediye Başkanı seçilen İsmail Hakkı Esen, mazbatasını alarak ikinci kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Esen, mazbatasını aldıktan sonra düzenlenen törende, şehir için yapılan çalışmalardan bahsederek gelecek dönemde de hizmete devam edeceklerini söyledi.


Esen, Çankırı Adliyesinde mazbatasını almasının ardından belediyeye geldi. Burada düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, kurban kesilerek dua edildi.

Belediye Başkanı Esen, törende, mazbata alımının mübarek cuma günü ve Kadir Gecesi’ne denk geldiğini söyledi.

Artık yeni şeyler söylemek gerektiğini belirten Esen, "2019 yılında aldığımız mazbatadan sonra şehrimiz için canla başla mücadele ettik. Kimseyi ayırmadan, ayrışmadan Çankırı'mızın daha yaşanabilir, daha konforlu bir şehir olması için ekibimizle hizmete gayret ettik." dedi.

Bundan sonrası için üzerlerindeki yükün farkında olduklarını dile getiren Esen, geçen 5 yıl içinde yaşanan bütün olumsuzluklar, hayat şartlarına, hastalıklar, depremler, doğal felaketler, dünyayı kasıp kavuran felaketlere rağmen yıllardır yapılmayan şehrin çok ihtiyacı olan 63 projenin de içinde olduğu 178 projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Beklentilerin yükseldiğini dile getiren Esen, şöyle konuştu, "Bize destek veren çok kıymetli hemşehrilerime, özellikle meclis üyelerime ve personelime çok teşekkür ediyorum. Hep güç kuvvet verdiler, arkamızda oldular. Bundan sonraki süreçte de Çankırı için seçimden ziyade gelecek nesiller için çok geri kalmış, garip kalmış şehrimiz için elimizden gelen gayretle kanımızın son damlasına kadar hizmete gayret edeceğiz."

Konuşmanın ardından Esen, başkanlık makamına geçerek görevine başladı.

Törene MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, MHP İl Başkanı Ahmet Kurt ile partililer, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 2983 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adaletli I. Osman Gazi Han Hz.
    1 ay önce
    Açıkcası zor bir 5 yılı geride bıraktı, şimdi ki 5 yıl ise nispeten kolay ama bu seferde halkın beklentisi çok arttı. Yeni 5 yıllık görevin hayırlı olmasını ve adından söz ettirecek projeleri hayata geçirmesini rabbimizden niyaz ederiz.