Milletin Aklıyla Dalga mı Geçiyordunuz? (Özel Haber)

Valisi, vekili, belediye başkanı, amiri, müdürü STK’sı yetkili kim varsa artık elini şu taşın altına bir koysun, koysun da Çankırı her şeyden geri kalan bir il olmaktan kurtulsun.

Milletin Aklıyla Dalga mı Geçiyordunuz? (Özel Haber)
03 Şubat 2020 - 00:01

Çankırı Devlet Hastanesinde Endoskopi ve Kolonoskopi Ünitesi Hizmet Verecek! 

Milleti Böyle Kandırmayalım, Doğruları Açıklayın

Hadi Tomografi cihazını bilgisiz personelleri bozdu denildi; Eyvallah dedik. Peki, Endoskopi ve Kolonoskopi Ünitesindeki cihazlarda mı bozuktu da hastanede hizmet veremiyordu? Yoksa bunları damı bilinçsiz personeller odaya kilitlediler de Endoskopi ve Kolonoskopi Ünitesi şimdiye kadar hizmet veremiyordu? O kadar insan başka şehirlere sevk ediliyorlardı, zevk mi alıyordunuz?

Devlet hastanesi web sitesinde yapılan, inanılması güç paylaşıma inanıyor musunuz? Endoskopi ve Kolonoskopi Ünitesi öncede vardı hizmet veriyordu. Peki geçen senelerde bu ünite kim ve kimler tarafından kapatıldı da hizmet vermesi engellendi? Bu soruya cevap arıyoruz.

Milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Kimi kandırmaya, inandırmaya çalışıyorsunuz? Bende dahil Çankırı halkı 18 yıldır alamadığı hizmetler karşısında kör mü yaşıyorduk yoksa? Çankırı Devlet Hastanesinde dönen fırıldakları bilmiyorlar mı sanıyordunuz? Geçin kardeşim bunları geçin.

Senelerdir Odalara Kilitleyip Hizmetlerini Engellediğiniz Bu Cihazlar, Makineler Sizlerden Hesap Soracak!
Edinilen bilgilere göre İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve Devlet Hastane Başekimi Arif Arslan’nın koordine şekilde çalıştıkları; iki yöneticinin de Çankırı halkına en iyi hizmet vermek için yoğun çaba sarf ettikleri ifade ediliyor. Doğrumu acaba; inanalım mı?

Çankırı Devlet Hastanesinde benim bildiğim kadarıyla cihazlar da hiç bir sıkıntı yoktu. Sadece Endoskopi ve de Kolonoskopi muayenesi yapacak doktor yoktu, yanılmıyorsam ekipman bulamıyordunuz. Neden?

Milleti inandırıcı olmayan paylaşımlarınızla böyle kandırmayın lütfen. Yeni Hastane yeri aranacağına, bulunasıya kadar mevcut hastaneye doktor tedariki yapılsa iyi olur. Cihazların arkasına sığınmayın, ondan sonra birileri çıkıp, “Devlet hastanesi web sitesinde verilen habere göre de “Hastanemizde Tanısal Endoskopi ve Kolonoskopi Ünitesi Hizmete Başlamıştır.” denilmesin, uyduruk bilgiler paylaşılmasın. Hastanemizin cihazların da gerçekten sorun yoktu, ufak defek hatalar olabiliyordu. Sorun hastane yönetiminde ve sendikacılarda beyler. Hastaneyi bu duruma getirenlerden hesap sorulmalı. Çankırı’ya gelen doktorlar, yönetim, idare ve sendika sal yüzünden yaşananlar sıkıntılı, sancılı rant olaylar neticesinde çirkin yüzlerinizi görünce Çankırı’dan kaçmak için zaman kolluyorlardı. Bir birimizi kandırmayalım. Kamuoyunun kafasını da karıştırmayalım.

Yağcılık, Yalakalık Benim Kitabımda Yazmaz, Şov Yapmıyoruz!

Biz Çankırı’yı seviyoruz. Allah rızası için sizlerde sevin. Bir olalım, gücümüzün farkında olalım... Her şey Çankırı için diyelim...

Objektif ve tarafsız bir gazeteci olarak hizmetimizi bedel almadan, aksine bedel ödeyerek yerine getiriyoruz. Çözülebilecek problemlerin çözümü için ilgili amirlerimize şehitler, yaranlar diyarı, sahipsiz Çankırı’m için bilgi alış verişini yerine getirmeye çaba gösteriyoruz.

Vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek üzere sonuç ne olursa olsun canımızı ortaya koyduk. Ömrümü işime, canımı çok sevdiğim memleketim Çankırı’ma adadım. Vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerinin doğrudan alınıp değerlendirilerek, şikâyet ve problemlerin çözüme kavuşturulması amacıyla bir gazeteci olarak ilimizin Valisini bilgilendiriyoruz, bu ayıp bir şey değil, bizim için onur, gurur, şereftir. Sağ olsun Sayın Valim Hamdi Bilge Aktaş Bey de kapılarını sonuna kadar açarak çok rahat bir şekilde görüşmelerimiz amacına ulaşarak son buluyor.

Bu Soruyu da Halkımız Adına Sormak Bize Yakıştı Sanırım!

Peki, “İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve Devlet Hastane Başhekimi Arif Arslan (bu ikili) Çankırı Devlet Hastanesinde koltukları kapasıya kadar nerelerdeydiler, sesleri neden çıkmıyordu, Çankırı Devlet Hastanesinde değiller miydi, hangi işlerle meşguldüler de şimdi kendilerinden övgüyle söz edilebiliyor? Çankırı’ya ne yapmışlar, hangi hizmetlere imza atmışlar? Gerçekten övgüyü hak ediyorlar mı?

Biz Kimsenin Yandaş Medyası Olmadık, Olamayız da!

“Olaylara objektif bakan Gazeteciler her zaman tarafsız ve bağımsızdır. Basın hürdür, sansür edilemez”

Biz Sağlık ve Devlet Hastanesini Çankırı’da ayağa kaldıralım diye çaba harcarken bu beyler ve Sendikacılar www.haberci18.com ve şahsım Mustafa Çelik hakkında açmadıkları davalar kalmamıştı. Gerekli savunmalarımızı yaparak Adalet karşısında hukuk mücadelemiz sonucu suratlarına ‘Yargı Tokat’ını” indiriverdik. Açtıkları davaları kaybederek birçoğu cezaya çarptırılmış, kuyruklarını kısmıştılar. Biz ise doğru, dürüst haber ve bilgilerimizle yılmadan yolumuza devam edeceğimizin en büyük sözünü vererek Çankırı ve Çankırı insanlarının haklarını savunarak, şehre hizmet, doktor, ihtiyaç duyulan her çeşit cihazların gelmesini istemiştik.

Allaha şükürler olsun ki mücadelemizin karşılığını alarak Çankırı’ya bir şeyler kazandırmaya, şehrimin insanlarının sorumluluğunu başım, gözüm üzerinde görerek omzumuza bütün yükleri üstlenerek sahipsiz, şehitler, yaranlar diyarı vilayetimin hamalı olmaya, şehrimizin sorunlarını anlatmaktan utanmayacağımı, bıkmayacağımı, geri adım atmayacağımı söylemiştim. Yazılı ve sözlü tehdit, hakaret, küfürler karşısında bize saldıranlara karşıda hukuki haklarımızı kullanarak haklarında şikâyetçi olarak yoluma böylede devam ediyorum.

Bundan Sonra Böyle!

Basın hürdür yani özgürdür gündemde meydana gelen bir şeyi olduğu gibi anlatmasıdır. Basın yaptığı doğru haber veya bir kişi hakkında doğru şeyler söylemişse o basına sansür uygulanmaz çünkü görevini yerine getirmiştir. “Düşünce ve ifade özgürlüğünün kullanılmasının başlıca yolu olan basın ve yayın özgürlüğü, temel bir insan hakkıdır. Bu hakkın demokratik hukuk devletinde anayasal güvence altında olması esastır. Halkın gerçekleri öğrenme ve bilgi edinmesi, evrensel meslek kuralları kapsamında görev yapan basın emekçileri tarafından gerçekleştirilmektedir. Basın hürdür, sansür edilemez. Her şeyi açık açık kamuoyu ile paylaşacağız. Saklı gizli bir şey kalmayacak.

Valisi, vekili, belediye başkanı, amiri, müdürü STK’sı yetkili kim varsa artık elini şu taşın altına bir koysun, koysun da Çankırı her şeyden geri kalan bir il olmaktan kurtulsun. Eleştiri yapmış olsak da emeği geçenlere teşekkür etmemek bize yakışmaz ve ayıp olur. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Teşekkür ederiz.

Satırlarımı Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleri ile bitirmek istiyorum.

"Biz, cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.”

Mustafa Kemal Atatürk
 
 


Bu haber 6930 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • vatandas riza
  6 ay önce
  Devlet hastanesinden benim bildiğim bir esnafın 700 bin TL alacağı var. Esnaf 1 yıldır gıdasını veriyor hastanenin. Oradaki mali işlere bakan şahıslar esnafın batması için uğraşıyor. Parasını ödeme yapmıyorlar. Bunu dile getirmenizi bekliyorum.
 • Safçankırılı
  6 ay önce
  ÇDH de 2013 yılında kolonoskopi yaptırmıştı bir yakınım, geçen sene de aktifti, anjio falandır herhalde bir yanlışlık olmasın, göz göre göre milleti bu kadar salak yerine koymuyorlardır herhalde, şimdi bir haber geldi apandisit ameliyatı yapan doktor getiriyorlarmış, çalışıyor bu başhekimle müdür herhalde. Dahiliye doktoru da bekliyoruz en kısa zamanda il müdürüne iletin lütfen.
 • Yaran
  6 ay önce
  Bunlar kendilerini akıllı sanıyorlar, sayın editör tebrik ediyorum sizi, Çankırı halkıyla, ilin valisiyle, vekilleriyle dalga geçmektir bu, Amerika’yı yeniden keşfederek kimi kandıra-cağınızı mı sanıyorsunuz. Bu koltukları işgal eden vekil müdür 2,5 senedir Çankırı'da ve devlet hastanesinden birebir sorumlu yönetici. Neredeydin 2,5 senedir Aksaraylı. Vekaleten koltuğa oturunca asıl olabilmek için yaptığın içi boş showlar bunlar. Ama Çankırı'ya bu adam yakışır, böyle vekillere böyle müdür vekili, bu vekilleri seçen Çankırı'ya da böyle hizmet.