Milletvekili Dr. Pelin Yılık, Çankırı'nın Sorunlarıyla Yakından İlgilenmeye Devam Ediyor

Yılık, Orta ve Çankırı’ya yapılacak spor yatırımları hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Milletvekili Dr. Pelin Yılık, Çankırı'nın Sorunlarıyla Yakından İlgilenmeye Devam Ediyor
11 Mayıs 2024 - 14:22 - Güncelleme: 11 Mayıs 2024 - 14:26
Milletvekili Dr. Pelin Yılık, Çankırı’nın sorunlarıyla yakından ilgilenmeye ve tek tek çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

Yılık, Kızılırmak havzasında yaşanan su sorununu çözüm bulmak üzere Kızılırmak Kaymakamı Bilal Çitil ve Belediye Başkanı Erol Şentürk ile ziyaret birlikte DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’yı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklamaya yapan Yılık “Kızılırmak havzasında tarım yapan çiftçilerimizin talebi üzerine sulama suyu konusunda görüşmeler neticesinde Kapulukaya Barajı’ndan Hamzalı-Tımarlı sulama hattına 11 Mayıs 2024 günü saat 00:00'da su verilmeye başlanacak” ifadelerini kullandı.

Yılık, ziyarette Kurşunlu İğdir, Köpürlü ve Demirciören köylerinin sulama ihtiyaçlarını gündeme getirdiklerini vurguladı, çiftçilere 2024 yılı çeltik ekim sezonunun hayırlara olmasını temenni ederken, bereketli bir yıl geçirmelerini diledi.

Orta Kaymakamı Erkan Minuz, Orta Belediye Başkanı Ömer Bezci ve MHP Orta İlçe Başkanı Ahmet Denizhan ile birlikte Spor Toto Başkanı Mehmet Ata Öztürk’ü ziyaret ettiklerini de belirten Yılık, Orta ve Çankırı’ya yapılacak spor yatırımları hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Bu haber 1938 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali
    1 hafta önce
    Sayın DSİ Çankırı Deveyolu (bisiklet ve yürüyüş ) yolu Kapalı Halısahayı geçince. Camgöz deresinde derede daraltma çalışması yapıp ufacık Ark gibi betondan dereye gelen seli yola verdiniz. Gelin görün o beton arkın içi Çakıl Taşla dolmuş yola taş parçaları iniyor illa. Bahçelerimizi selmi vursun öylemi temizlik yapacaksınız. MUSTAFA ABİMİZ bu konuya bir el atarsa derelerde taşkın temizliği yapılır...