Belediye Başkanı Esen, MHP İl Başkanı Kurt'un Miraç Kandili Mesajları

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt ayrı ayrı Miraç Kandili Kutlama Mesajı yayınladılar.

Belediye Başkanı Esen, MHP İl Başkanı Kurt'un Miraç Kandili Mesajları
10 Mart 2021 - 09:19 - Güncelleme: 10 Mart 2021 - 19:23
Başkan Esen'in Miraç Kandili Mesajı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Miraç Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.  Mesajında sağlık, huzur ve mutluluk temennisinde bulunan Esen, şu ifadelere yer verdi.

''Peygamber Efendimiz'in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandili'nin insanlar arasındaki sevgi, saygı, merhamet, hoşgörü, dostluk, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmesini diliyorum.

Tedbirleri elden bırakmadan, birbirimize vebal olmadan salgın sürecini el birliği ile atlatmayı ve mesafeleri kontrol etmek zorunda kalmadan sosyalleştiğimiz günlere geri dönmeyi Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.


Hemşehrilerim başta olmak üzere tüm Türk İslam aleminin mübarek Miraç Kandili'ni kutluyor, Rabbimin Türk milletine her zaman hayırlı kapılar açmasını canı gönülden diliyorum.''


Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen


Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt’un Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Yüce Allah’ın eşsiz bir lütfu, emsalsiz bir keremi olan Miracı idrak için akıl ve mantığın fevkinde muazzam bir gönül, imanın mükâfatını hak etmiş bir irade gücü lazımdır.

Bu gece idrak edeceğimiz, beş vakit namazın da farz kılındığı Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) nasip olan mucizenin yıl dönümüdür. Miraç yükseliştir ama en kutlusudur, en kutsalıdır. Miraç vuslattır, ama en görkemlisi, en güzelidir.

Bir gece Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Allah’ın sonsuz kudretine ve nihai olarak yüce huzura ulaşmakla biten muhteşem yolculuk Hz. Peygamberin bizlere mirasıdır. Bizler Peygamber Efendimizin yüce makama ulaştığı bir mucizeyi ve bu mübarek yolculuğu ifade eden Miraç Kandilini kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Miraç mucizesi, Hz. Peygamber’in şahsında bütün Müslümanlara ilahi bir hediyedir. Bu vesileyle Miraç Kandilini fırsat olarak bilmeli, ibadet bilincimizi kuvvetlendirmeli, ahlakımızı güzelleştirmeli ve inandığımız değerlere bağlı kalarak yaşama niyet ve kararlığımızı yenileme gayreti içerisinde olmalıyız. Yüce dinimizin bizden istediği sevgiyi, şefkati, kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, güvenli ve huzurlu ortamların oluşmasına gayret göstermeliyiz.

Mübarek Ramazan ayına adım adım yaklaştığımız bu mübarek gün ve gecelerde yapılacak olan dualarımızın daha makbul olacağı inancıyla Yüce Allah’a yönelmeli; ülkemiz, milletimiz ve tüm Türk-İslam alemi için iyiliklerin ve güzelliklerin artması adına dualarımızı gerçekleştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Hüzünlü Mescid-i Aksa'nın ablukadan kurtulması, mukaddesatımıza örtülü savaş açanların oyunlarının bozulması için Türk ve İslam aleminin Miraç Kandili'nin mirasıyla kutlu bir dirilişe, kalıcı bir dirence kademe kademe yükselmesini arzuluyorum.

Miraç hürmetine Allah-u Teâla dinimizi, devletimizi ihanetlerden ve gafletlerden korusun. Bu mübarek gecede Yüce Allah’a açılan ellerin ve yapılan duaların Türk ve İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder; Aziz Türk milletinin ve İslam dünyasının Miraç Kandili'ni en halisane duygularımla kutlarım.


Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt

Bu haber 6144 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum