AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu MKEK İle İlgili Konuştu

MKEK'te hantal yapıyı, bürokratik birtakım yavaşlıkları aşalım. Daha fazla istihdam, imkanları ve yatırımları daha fazla, dünya silah sanayinde çok daha farklı...devamını okuyunuz.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu MKEK İle İlgili Konuştu
25 Haziran 2021 - 18:56
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu MKEK İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili Akbaşoğlu, partisinin Çankırı İl Başkanlığı tarafından kentteki otelde düzenlenen toplantıda konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Makine Ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifiyle ilgili, "Daha fazla istihdam, imkanları ve yatırımları daha fazla, dünya silah sanayinde çok daha farklı çeşitlendirmelerle rekabet edebilir, onlardan üstün hale gelmek için böyle bir kanun teklifi söz konusu. MKEK'te hantal yapıyı, bürokratik birtakım yavaşlıkları aşalım" dedi.

'Herkes SİHA’larımızın Peşinde

'Akbaşoğlu, MKEK'in anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifiyle ilgili de şöyle konuştu: "MKEK gündemde. MKEK bizim göz bebeğimiz. AK Parti hükümetleri döneminde yaklaşık 3 milyon avroluk yatırım yaptık. Tezgahlar yenilendi, ürünler çoğaldı. Orada stratejik silahlar üretiliyor. Biz arzu ediyoruz ki bu konuda gerçekten çok daha iyi bir noktaya gelelim. Milli ve yerli silah sanayinde yüzde 20'lerden yüzde 80'lere doğru gidiyoruz. İlk defa NATO ülkesi olan Polanya tarafından SİHA siparişi verildi. Bir NATO ülkesi, Türkiye'nin bu konuda en iyi olduğunu, silah siparişi vererek bütün dünyaya ispatlamıştır. Libya’da ve Karabağ'da bu SİHA'ların neler yaptığını, savaş konseptini nasıl değiştirdiğini dünya gördü.

Herkes şu anda bizim SİHA'larımızın peşinde. Bu bizim genç beyinlerimizin, bizim mühendislerimizin nasıl büyük bir ufukla nasıl büyük bir çalışma ve gayretle büyük başarılar elde ettiğinin de tescilidir. MKEK'te hantal yapıyı, bürokratik birtakım yavaşlıkları aşalım. Daha fazla istihdam, imkanları ve yatırımları daha fazla, dünya silah sanayinde çok daha farklı çeşitlendirmelerle rekabet edebilir, onlardan üstün hale gelmek için böyle bir kanun teklifi söz konusu. Pazartesi günü inşallah komisyon bunu görüşmek ve nihayetlendirmek üzere toplanacak. Bütün muhalefet partileriyle de ilgili arkadaşlarımız görüştüler işin ve kendilerine işin aslını esasını doğrusunu anlattılar. Kimse yalanlara inanmasın." İfadelerini kullandı.

Bu haber 2121 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    1 yıl önce
    Hükümetin işsizliği önleyecek ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağı bu projeyi desteklemek üzerimize milli bir borçtur. Siha ve İhalar, yerli savaş uçakları ve yerli savaş gemileri,yerli otomobil fabrikaları,petrol ve doğalgaz kuyuları da devreye girince memleketimizde ne işsizlik sorunu ne de ekonomik buhran kalacak inşallah. Bizler yöneticilerimizin bu iyi niyetli ve gayretli çalışmalarına köstek olmayıp destek olalım yeter ki. Sonunda getirisi ve dönüşü yine milletimize olacaktır inşallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.