Yeniden Refah'ın Önemli İsminden Hükümete Kritik Uyarı: Ayasofya Sadece Camii Olmalı!

Müjdeci, "Ayasofya üzerinden yıllardır siyaset yaparak gündemi belirleyen Ak Parti hükümeti, gündemine yeniden Ayasofya’yı aldı." dedi.

Yeniden Refah'ın Önemli İsminden Hükümete Kritik Uyarı: Ayasofya Sadece Camii Olmalı!
14 Haziran 2020 - 21:18

Hükümete Kritik Uyarı: Ayasofya Sadece Camii Olmalı!

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, hükümete kritik bir uyarıda bulundu!

Çağ kapatıp çağ açan padişah, Fatih Sultan Mehmet Han’ın kılıç hakkı olan; cami olarak görevini sürdüren, yüzyıllar sonra müze statüsü verilerek cami vasfı kaldırılan Ayasofya için yeni bir kulis bilgisi gündemde yayılıyor.

Ayasofya: Yarı Cami – Yarı Kilise Olacak!

Ayasofya üzerinden yıllardır siyaset yaparak gündemi belirleyen Ak Parti hükümeti, gündemine yeniden Ayasofya’yı aldı. Ayasofya camidir diyerek, tartışmaları yeniden alevlendiren Ak Parti’nin; Ayasofya için, cami ve kilise iç içe bir model üzerine çalıştığı bilgisi iddia edildi.

Dinler Arası Diyaloğun Kale Projesi: Ayasofya!

Bu akıl almaz uygulamayı gerçekleştirme hedefinden şayet vazgeçilmezse, İstanbul, Ayasofya; dinler arası diyalog projesinin kalesi olacak ve bu proje böylece taçlandırılmış olacak. Ilımlı İslam ve Radikal İslam tanımlamalarıyla İslam’ı bölmeyi hedefleyen emperyal güçler ve bu güçlerin içerideki kuklaları ise hedeflerine ulaşmış olacak.

“Ayasofya Camii’den Başka Bir Şey Olmamalı!”

Müjdeci ise, resmi twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajı ile iktidarı uyardı. Müjdeci mesajında; “Fetö’nün Türkiye’de yarım bıraktığı dinlerarası diyaloğun zirvesine Ayasofya’yı koymak istiyorlar. Yarısı kilise yarısı camii olsun diyerek ılımlı İslâm adı altında ümmetin cihat ruhu bitirilmek isteniyor. Bu oyuna umarız iktidar gelmez. Ayasofya Camii‘den başka bir şey olmamalı!” cümlelerine yer verdi.

Umuyoruz ki fethin en büyük sembolü olan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın kılıç hakkı olan ve vasiyetiyle de sabit olmakla beraber, ‘cami’ olan Ayasofya Camii’ni; kilise vasfıyla bezeyerek, tarihe gömülen Bizans’ın yeniden küllerinden doğmasına sebep olmazlar.


 

Bu haber 5352 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sadık Çetin
  2 hafta önce
  Allah razı olsun başkanım. Uyarınız önemli Yeniden Refah diğer partilerden farklı olduğunu yol gösterici olduğunu yapıcı siyaset oldukça kazanacaksınız tebrikler
 • Hamza
  2 hafta önce
  Kesinlikle çok doğru ifade etmiş.
 • RefahlıGenç
  2 hafta önce
  Ayasofya için ibadete açılmalı diyerek senelerdir konuşulurdu fakat icraate de bir türlü geçilmezdi. Eğer bu bilgi doğruysa, bunu hiçbir müslüman kabul etmez, edemez!….. Ayasofya sadece ve sadece cami’dir!!!