Sağlık Çalışanı Pazarcı Değildir!

Mail yoluyla, Kurşunlu’dan Okuyucu Mektubu başlığıyla gelen yazılı iddiaları aynen sunuyoruz.

Sağlık Çalışanı Pazarcı Değildir!
20 Mart 2023 - 12:33 - Güncelleme: 21 Mart 2023 - 10:54
Okuyucu Mektubu

Sağlık Çalışanı Pazarcı Değildir

Mobbing, Mobbing, Mobbing...

Çankırı Kurşunlu Devlet Hastanesi'nde, İdari Mali İşler Müdürü S.S.K., nın Acil Servis personellerine; kalbi durmuş hastaya müdahale edemeyenin bu hastane de işide yok, yeride yok, buradan (bu hastaneden) gitsin pazarcılık yapsın şeklindeki tehdit iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Mail yoluyla, Kurşunlu’dan Okuyucu Mektubu başlığıyla gelen yazılı iddiaları aynen sunuyoruz.

İşte İddialar:

İdari Mali İşler Müdürü’nün sahaya inip, sahada mobbing uyguluyor olması iddiaları personelleri çok rahatsız etmiş durumda. Ayrıca eski personellere siz yenilere üstünlük kurun, yenileri çalıştırın şeklinde talimatlar veriyor olmasıyla birlikte Kurşunlu Devlet Hastanesi'nde mobbing uygulandığı bilgilerin söz konusu olduğu” ifade edilmiş.

İdari Mali İşler Müdürü Servet Salih Kurumlu Acil Servis Sorumlusu olarak da eşini atadığı yönünde büyük iddialar var. Müdür ve eşinin Acil Personellerine mobbing uyguluyorlar olması şikayet konusu haline dönüşmüş durumda. S.S.K eski personellere diyor ki yeni gelenlere mutlaka üstünlük kurun; siz yatın onlar çalışsın ifadelerinin havada uçuştuğu iddiada Kurşunlu Devlet Hastanesi'nde mobbing söz konusu olduğu vurgulandı.

Mobbing Nedir?

Mobbing iş yerinde çalışan kişiye karşı aynı iş yerinde bulunan bir veya birden çok kişi tarafından uygulanan psikolojik taciz, şiddet, düşmanca tutum vb. davranışlardır. Bu tanım, mobbing nedir sorusuna verilebilecek en kısa yanıttır.

Bu konuya ilişkin yasal düzenlemeler, İş Kanunu ve Borçlar Kanunu’nda da bulunmaktadır.


Hiç bir yetkili çalışanına psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek anlamında kabadayılık yapamaz. Çalışanlardan duyduğumuz Mobbing iddiaları nedir? Nokta.

Kaynak: Kurşunlu’dan Okuyucu Mektubu

İyi günler, Mustafa bey Ben Servet Salih Kurumlu Kurşunlu Devlet Hastanesi Müdürü 20.03.2023 tarihli yayınınız ile ilgili işin aslını word olarak açıkladım buradan atıyorum. Gayretimiz halkımızın en iyi sağlık hizmetini almasıdır.

Haberin altında paylaşırsanız kamuoyu işin aslını öğrenmiş ve devletimize olan güveni sarsılmamış olur. Anlayışınız için teşekkür ederim.

20.03.2023 tarihinde yayınlanan “Sağlık Personeli Pazarcı Değildir” başlıklı yayında yer alan iddialar gerçeği yansıtmamakta ve şahsımı töhnet altında bırakmaktadır.

Hastanemizde acil vakalara doğru müdahale edilebilmesi adına gerek kalite kriterleri ve gerekse çalışanlarımızın bilgi ve yeteneklerini geliştirmek üzere 13 Mart – 17 Mart tarihleri arasında uygulamalı tatbikatlar ve eğitimler gerçekleştirilmiştir. Söz konusu eğitimler ve tatbikatlar planlı ve plansız olarak zaman zaman gerçekleştirilmektedir.

Acil serviste nöbet tutan bütün ekipler için ayrı ayrı yapılan çalışma şu şekildedir. Manken üzerinde solunumu ve kalbi durmuş olan hastaya hekimlerimiz koordinasyonunda doğru müdahalenin uygulamalı olarak yapılması sağlanmıştır. Yine acil bir hasta geldiğinde tıbbi cihaz ve ilaçların nasıl kullanılacağının, iş bölümünün ne şekilde yapılacağının tatbiki uygulaması hekimlerimiz gözetiminde gerçekçi olarak yapılmıştır.

Yapılan bir haftalık uygulamalı tatbikatlar neticesinde görülen eksiklikler giderilmiştir.

Yapılan çalışma acil servisimizde en iyi ve en doğru müdahaleyi gerçekleştirebilmek adına yapılmıştır.

Bu konudan rahatsız olan ve şahsımıza iftiralar atmak sureti ile konuyu çarpıtan personelin muhtemelen kendi eksikliklerini örtmek adına bize iftirada bulunduğu değerlendirilmektedir.

En iyi sağlık hizmetini verebilmek adına her türlü gayreti göstermekten geri durmayacağız.

Kamu oyuna saygı ile duyurulur.

Servet Salih Kurumlu

0 532 607 45 22

Bu haber 6838 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • 5n1k
  1 yıl önce
  Eşini acil sorumlusu yapmış mı buna cevap verememiş
 • eğitim şarr
  1 yıl önce
  Kendi başına gelince anlar insanlar, acil bir şey olunca saniyeler önemli, böyle tatbikatlar sürekli yapılmalı hastaneyi kutluyorum, Allah razı olsun.
 • Haktan
  1 yıl önce
  bu haberi okuyunca memleketinin insanı için uğraşan bir idareci görüyorum. Büyük şehirlere göre hastanın uğramadığı bir hastanede böyle uygulamaların yapılıyor olması güzel bir uygulamadır aksi iddia edilemez. bunu kendisine mobbing uygulanıyor diye anlayan sağlık personeli de bana göre sağlıkçı değildir. İşi sağlık değil çünkü işi fitne fesat.
 • 18 li
  1 yıl önce
  Yatan personele, kalk ta biraz çalış demenin adı da mobbing oldu günümüzde maalesef. Millet yattığı yerden para kazanmaya çalışıyor ne yazık ki. İşe girene kadar ne iş olsa yaparım diyenler, hele de ki işe referansla girdilerse 'sen benim kim olduğumu biliyormusun' tehdidi ile asıl idarecilerine mobbing uyguluyorlar çoğu zaman. Ancak idareciler karizmaları çizilmesin ve yerleri değişmesin (sürgün vb) diye idare etme yoluna gitmekte ve sineye çekmektedirler. Alın bu da benden farklı bir mobbing yorumu olsun.