Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Çankırı'da

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından trafik kazalarının azaltılması amaçlanan eğitim Çankırı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlk Öğretim Okulu bahçesinde düzenlendi.

Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Çankırı'da
16 Eylül 2021 - 07:51 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 22:30
Çankırı’da Jandarma Tarafından Trafik Eğitimi Düzenlendi

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile Yapılan Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirdi

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından trafik kazalarının azaltılması amaçlanan eğitim Çankırı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlk Öğretim Okulu bahçesinde düzenlendi.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından görevlendirilen Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyonu eğitimleri öğrencilere verildi. Yapılan eğitimlerle ilgili açıklamada bulunan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, "Bunların yaşanmaması, tekrar etmemesi için de gerçekten bilinçli araç kullanımı, özellikle emniyet kemeri kullanımı ve hız kurallarına uyulması şart. Yeni nesilde de inşallah bu bilinci oluşturacağız. Bu eğitim öğretim yılı boyunca da bir eğitim takvimimiz ve planlamamız olacak tüm okullarımızda. İnşallah kazasız belasız günler geçiririz." ifadelerine yer verdi.

2021-2030 yılları arasında, trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının %50 oranında azaltılmasını hedefleyen 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile yürürlüğe giren” Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı” kapsamında, ülkemiz genelinde trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığı arttırmak, trafik bilinci ve algısı oluşturmak amacıyla, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından görevlendirilen Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon aracı 14-15 Eylül 2021 tarihlerinde, Çankırı ili Atkaracalar ve Merkez ilçelerinde faaliyet gösteren İlköğretim Okullarında Çankırı Valisi Sn. Abdullah Ayaz, Çankırı İl Jandarma Komutanı Jandarma Alb. Sn. Yusuf Mutlu Genç ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Muammer Öztürk’ün katılımıyla (697) öğrenci ve (174) vatandaşa trafik eğitimi verilmiştir.

Trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığın arttırılması ve kazaların önüne geçilmesi amacıyla eğitim faaliyetlerine kararlıkla devam edilecektir.

Bu haber 2331 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum