Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

İlimiz Çiftçilerine 10 Bin Meyve Fidanı Dağıtıldı

Valimiz Abdullah Ayaz, üretim zincirini ayakta tutma, ilçelerde, belde ve köylerdeki üretimi ayakta tutmak için el birliğiyle çalışılması gerektiğini vurguladı.

İlimiz Çiftçilerine 10 Bin Meyve Fidanı Dağıtıldı
10 Mart 2021 - 11:55 - Güncelleme: 10 Mart 2021 - 19:23
Modern Teknik Meyveciliği Geliştirmek Amacıyla İlimiz Çiftçilerine 10 Bin Meyve Fidanı Dağıtıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Çankırılı çiftçilere 10 Bin adet meyve fidanı dağıtıldı.

Fidanlar Tarım ve Orman Müdürlüğü Atölyesinde, bu gün gerçekleştirilen törenle dağıtıldı. Törene Valimiz Abdullah Ayaz, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yılzdız, STK temsilcileri, daire müdürleri, diğer yetkililer ve çiftçiler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Törende Valimiz Abdullah Ayaz ve Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün birer konuşma yaptılar.

Törende konuşan Valimiz Abdullah Ayaz, üretim zincirini ayakta tutma, ilçelerde, belde ve köylerdeki üretimi ayakta tutmak için el birliğiyle çalışılması gerektiğini vurguladı. Bu amaçla gayret göstermeye çalıştıklarını ifade eden Valimiz Ayaz şöyle konuştu:

“Bunun devamlılığını sağlamanın en önemli faktörü çiftçilerimizin istekliliği. Bu gün çiftçilerimizin de talebiyle inşallah 10 bin meyve fidanının toprakla buluşmasını sağlayacağız. Bu projenin başarılı olmasını umuyoruz. Çünkü bu projenin başarısı neticesinde İl Özel İdaremizin de desteğiyle Çankırı’mızda bu alanda daha büyük ve güzel projeler hayata geçirebiliriz.

Taşradaki üretimin devamıyla ilgili olarak yapmamız gereken ne varsa bunları yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Devlet olarak bizim üzerimize düşen sizlerin, çiftçilerimizin önünü açmak. Görev süremiz içerisinde, bu konuda bizlere ne düşüyorsa elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu projenin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın ardından Valimiz Ayaz ve diğer protokol mensupları tarafından çiftçilerimize fidan takdim edildi. Valimiz Abdullah Ayaz programda ayrıca basın mensuplarına da elma fidanı hediye etti.

Modern Teknik Meyveciliği geliştirmek amacıyla hazırlanan proje kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından en az 1 dekar kapama meyve bahçesi tesis etmek isteyen çiftçilere projeli bahçeler kuruluyor.

Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Meyveciliğe verdiği Sertifikalı Fidan desteklerinin yanında 2021 Yılında da %40'ı İl Özel idare Destekli % 60'ı çiftçi katkılı Meyveciliği Geliştirme Projesi uygulanmaya başlandı.

Bu Proje ile 4.000 adet Ceviz fidanı, 1.500 adet elma fidanı, 200 adet armut fidanı, 200 adet kiraz, fidanı, 400 adet vişne fidanı, 3000 adet Asma fidanı, 700 adet kuşburnu, olmak üzere 10.000 adet fidan ile 2021 yılında toplam 300 dekar Alanda kapama meyve bahçesi tesis edilecek.

Bu haber 2918 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum