Trafik'i Tehlikeye Sokan, Çevreye Rahatsızlık Veren Motosiklet Sürücüsüne Ceza Yağdı

Gecenin bir yarısı müziği sonuna kadar açanlarda takip edilmeli... Her gün eksoz patlatarak geziyorlar insanları rahatsız ediyorlar ya bunlara ne demeli?

Trafik'i Tehlikeye Sokan, Çevreye Rahatsızlık Veren Motosiklet Sürücüsüne Ceza Yağdı
06 Nisan 2024 - 05:22 - Güncelleme: 06 Nisan 2024 - 05:28
İlimiz Çankırı Atatürk Stadyumu, Ahmet Talat Onay bulvarı çevresinde çevreyi rahatsız ettiği tespit edilen motosiklet sürücüsünün kimliği KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) kameraları sayesinde belirlenmiştir.

Sürücüye; Karayolları Trafik Kanununun 91 (Zorunlu mali sorumluluk sigortasını yaptırmamak), 34/A (Muayenesi yapılmamış aracın trafiğe çıkarılması), 23/4 (Tescilli aracı plakasız kullanmak), 36/3-A (Sürücü belgesiz olarak motorlu araç kullanmak), 32/1 (Araçlar üzerinde mevzuata uygun biçimde yapılan değişikliği 30 gün içinde işletmemek), 36/3-A (Sürücü belgesi olmayana motorlu araç kullandırtmak), 66 (Motosikleti yayaların kullanımına ayrılmış yerlerde sürmek), 30/1-A (Ön park ışıkları noksan bozuk veya teknik şartlara aykırı olan aracı kullanmak) maddelerinden toplamda 41 bin 953 TL para cezası uygulanmış olup motosiklet trafikten men edilmiştir.

Gecenin bir yarısı müziği sonuna kadar açanlarda takip edilmeli... Hergün eksoz patlatarak geziyorlar insanları rahatsız ediyorlar ya bunlara ne demeli?

Buna benzer davranışlara her an, her yerde rastlıyoruz. Tuhaf olan şu, trafik kuralları sadece arabalar için mi geçerli? Motorlar, elektrikli araçlar.. yayalar hepsi kafalarına göre takılıyor. Bu trafik kameraları, fahri müfettişler ve trafik memurları bu yanlışları yapanları neden görmezler acaba?

Bu haber 3734 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Nurhan ciftci
  1 ay önce
  Külliyenin karsısında oturuyorum parkta motorların yüzünden çocukların can güvenliği yoktur teşekkürler.
 • Ali
  1 ay önce
  Lokantacı esnafların paketci motorsikletcilerine de bie kontrol etsinler. Gecenin vakti 50lik scooter motorsiketler sanki 1000cc lik sesi gibi ses cikariyor. Eksoz susturucularını cikariyorlar. Dahada sıklaşsın göz actirmayin yaz geldi ortalikta serseri mayin gibi hepsi. Özellikle ma plakalı suriyelilerde sıkıntı