Çankırı'mızda Yeni Bir Müftülük Binası Olması Hem Gerekli Hem de Önemlidir (Özel Haber)

Yönetmen Mustafa Çelik Diyor ki, "Ümit ediyorum ki özel haberlerimizle, sayfamızda gerçekleştirdiğimiz tüm yayınlarımızı anlayışla karşılayacaksınızdır. Her şey yarenler diyarı Çankırı için.”

Çankırı'mızda Yeni Bir Müftülük Binası Olması Hem Gerekli Hem de Önemlidir (Özel Haber)
27 Temmuz 2021 - 10:25
Şehrimizin Menfaati İçin Yaptığımız Özel Haberlerimize Kaldığımız Yerden Devam Ediyoruz!

Özel haberimizin satırlarını yazmaya, bu soruyu sorarak başlamak istedik.
“Çankırı'daki İl Müftülük Binası Hiç Yakışıyor mu?”

Yeni Müftülük Binası İçin Temellerin Atılmasını İstiyoruz…

Eskileri Yıkmasını Çok Güzel Beceriyoruz. Ama Gel Gelelim Yıkılan Alanlara Yeni Bir Şeyler Yapmasını, Yaptırmasını Beceremiyoruz. Neden?

Çankırı her türlü yönden gelişim ve değişim içerisine girmektedir. Eski yapılar, depreme dayanıksız binalar ve atıl konumda olan harabeye dönmeden gerekli önlemleri almak her bir ferdin, her bir vatandaşın devletimiz başta olmak üzere, olanakları ölçüsünde azami ve asgari sorumluluk bilincinde bir şeyler yapması veya yaptırmasından geçmektedir. Nihayetinde Çankırı'da bir İl Müftülüğümüz var. Ve bu hem Çankırı Merkez, hem de bütün ilçeleri temsil etme bakımından Diyanet İşleri Başkanlığının Temsilciliğini yapmaktadır. Bir Devlet Kurumudur.

Yıllardır süregelen bir hiyerarşide İl Müftülüğünün Yeni Binası hala başlanmamış olmasına rağmen, herhangi bir girişimde yoktur. Olmuş olsaydı basında, yerel medyada veya Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi Web Sayfasında görürdük.


Çankırı'ya Diyanet İşleri Başkanlığını temsil eden artık yeni bir İl Müftülüğü Binasına ihtiyaç vardır demiyoruz. Olması gereklidir diyoruz. Hamdolsun bu kadar Kuran Kursu, bu kadar camisi olup ve devam etmekte olan bu kadar da projesi olan Çankırı’mızda yeni bir müftülük binası olması da hem gerekli hem de önemlidir diye düşünüyoruz. Artık Çankırı’mızda bu göz ardı edilen problemlere dönülüp bir bakılması lazım. Biz neden ihmalkâr davranıyoruz? Biz neden yeteri kadar önemsemiyoruz? Biz neden bir şeyler yapamıyoruz? Oturup düşünmemiz lazım demiyoruz. Her şey güzel, şirin Çankırı’mız için, her şey yarenler diyarı Çankırı için. İnşallah yeni İl Müftülük Binasının, Sayın Cumhurbaşkanımızın da açılışına katılacağı günü de görürüz. Sayın Cumhurbaşkanımız, İl Müftülük binasının bu şekilde olduğunu görmüş olsa ne söylerdi acaba? Güzel memleketimizde bir şeyler olması lazım artık. hoşça kalalım, dostça kalalım....

Çankırı'daki Olumsuzlukları Ekranlarımıza Taşımak Zorundayız!


www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Tarafsız ve ilkeli duruşumuzla her zaman kamuoyunu bilgilendirdiğiniz için mutluyuz. Şahsımızı takip eden tüm okurlarımıza teşekkür ederim. Hem bir gazeteci olarak hem de olaylara tarafsız bakan bir vatandaş olarak herkesin aleni bir şekilde bizim süzgecimizden geçmeden haber sayfamızda algı oluşturabilecek halkı yanlış bilgilendirecek kin ve nefret söylemi içerikli yorum yapmasının önüne geçerek Çankırı’mızın her türlü yönden gelişim ve değişim içerisinde olması için var gücümüzle yazıp çiziyoruz.

Ümit ediyorum ki özel haberlerimizle, sayfamızda gerçekleştirdiğimiz tüm yayınlarımızı anlayışla karşılayacaksınızdır. Her şey yarenler diyarı Çankırı için.”
 
Bu haber 3037 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Ramazan Yiğitoğlu
  1 ay önce
  Artık binaya ve betona degil de insana ve gençlere yatırım yapılmalı.
 • 18 li
  1 ay önce
  Emniyet müdürlüğü, Milli eğitim müdürlüğü, Kültür turizm müdürlüğü ne ise İl Müftülüğü de odur hatta daha önemli işler yapma imkanları vardır. Elbette bir binası olması lazım. Saltanat sürsünler demiyoruz ancak bir kuruma ait bina olması kadar normal bir şey yoktur. Yeter ki çocuklarımız ve genç neslimiz için ufuk açacak,geleceği planlayacak ve hem dini ve hem de ilmi çalışmalar yaparak bu milletin önünü açsın ve ufkunu aydınlatsın. Hıristiyanların ve Yahudilerin en çok üzerinde durduğu hususları biz neden kendi halkımıza çok görüyoruz anlamak mümkün değil. Biraz sağduyu lütfen.
 • mustafa arslan
  1 ay önce
  Çok bile..
 • Abdi
  1 ay önce
  Yeni Valilik binasında yer çok oraya gidebilirler.
 • Dertli
  1 ay önce
  Yapılan binalar zaten insanların eğitilmesi,yetiştirilmesi ve topluma kazanım sağlanması içindir. Sağlam binalarda,sağlam kafalarla yapılan işlerden elbette olumlu sonuçlar alınacaktır. Cumhurbaşkanlığı köşküne laf edenlerin,ne o binaları yapacak ufuklarının,ne de o binalarda yapılacak işlerden bi haber olduğunu hepimiz biliyoruz artık. Çünkü bizler ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz düstüru ile hemhal olan bir neslin çocuklarıyız. Birileri yıllardır karınca gibi üretirken;birileri de yıllardır Ağustos böceği gibi lal lak ettiğini bu millet görüyor merak etmeyelim. Ne yani İl Müftülüğü çadırda,ya da bir Caminin altındaki Kur-an Kursunda mı olmasını istiyor,bu gerek yok diyen arkadaşlar. Belki de Müftü ve Hocaya gerek yok düşüncesindedirler ama cesaret edemiyorlardır muhakkak. Biraz düşünün de konuşun dostlar lütfen.
 • İsimsiz
  1 ay önce
  Gereksiz binaya bile gerek yok
 • Ramazan YİĞİTOĞLU
  1 ay önce
  Artık binaya ve betona degil de, insana ve gençlere yatırım yapılmalı.