CHP'li İlhan Tekin'den Şampiyonluk Eleştirisi

Tekin, “Sayelerinde fakirlikte şampiyon olduk” AK Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu’nu kutluyorum." dedi.

CHP'li İlhan Tekin'den Şampiyonluk Eleştirisi
05 Ocak 2020 - 13:05
Şampiyonluk Eleştirisi

CHP’li Tekin: Çankırı’yı Şampiyon Yapan Vekilleri Kutluyorum…

CHP İl Başkanı İlhan Tekin, gündeme dair yazılı açıklamada bulundu. Tekin açıklamasında şunlara yer verdi:
“Sayelerinde fakirlikte şampiyon olduk” AK Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu’nu kutluyorum.

“Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, değerli vekillerimizin seçim çalışmaları sırasında vatandaşlarımıza verdikleri ‘Şampiyonluk’ sözünü yerine getirdiklerini öğrenmiş bulunuyoruz. Çankırı, 2019 yılında ülke genelinde hem TL olarak, hem de dolar bazında en çok fakirleşen il olarak şampiyon oldu. Çankırı’yı ‘Şampiyon’ yapma sözüyle yola çıkan çok değerli vekillerimizin bu sonuçla övünmelerini, en azından Çankırı’yı bir konuda ‘Şampiyon’ yapmış olmaktan gururlandıklarını tahmin ediyor ve kendilerini kutluyoruz.

Çankırı’nın Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’dan aldığı payın % 6,64 düştüğünü, bu oranın dolar bazında % 15’i aşan kayıpla Çankırı’yı en çok fakirleşen il konumuna düşürdükleri için vatandaşlarım adına kendilerini kutluyorum. ‘Çay-simit’ hesabını çok iyi bilen vekillerimiz, gariban Çankırılının elinden simidinin alınmasına ses etmeyerek bu şampiyonlukta en büyük pay sahibi olmanın gururu ve onurunu hak ediyorlar. Belli ki çok çalışıyor, çok emek veriyorlar. Çankırı’yı şampiyon yapmak için akıttıkları terin karşılığını hep birlikte görüyoruz.

Kendilerini Çankırılılar olarak kutluyoruz. Verdikleri sözü tutmanın rahatlığıyla vatandaşın karşısına rahatça çıkabilir ve biz sözümüzü tuttuk. Çankırı’yı şampiyon yaptık diye gülüp eğlenebilirler. Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, Çankırı’ya böyle bir mutluluk yaşattıkları, elimizdeki simidi alıp, bizleri çayımızla baş başa bıraktıkları için şampiyon Çankırı’nın şampiyon vekillerini canı gönülden kutluyor, yeni yılda da nice şampiyonluklar bekliyor, yeni yıllarını kutluyorum.” 
 
 
Bu haber 3832 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • isimsiz
    1 yıl önce
    Yav siz bu memlekete ne yaptınız? Köstek olmaktan başka, heykelden başka ne yaptınız? Boş boş konuşma İbişoğlu..