Bayan Esnaf Rabia İpek Çankırı A.H.R Mahallesi Muhtarlık Adaylığını Açıkladı

Çankırı A.H.R Mahallesi Muhtar Adayı Rabia İpek, “Demokratik bir ülkede yaşayan kadınların seçme ve seçilme hakkı vardır.. Bende bu hakkımı siz değerli mahalle sakinlerim adına “Muhtarlığa bir kadın elide benden değsin“ diyerek aday oluyorum..

Bayan Esnaf Rabia İpek Çankırı A.H.R Mahallesi Muhtarlık Adaylığını Açıkladı
03 Mart 2024 - 02:14 - Güncelleme: 03 Mart 2024 - 02:21
Rabia İpek Çankırı A.H.R Mahallesi Muhtarlık Adayı

Şehrin sayılır esnaflarından, iyi bir anne olan Bayan Rabia İpek, “İş hayatında edindiğim tecrübeler ve insan ilişkileri ile bu görev ve sorumlulukların bilincinde olup siz Abdulhalik Renda Mahallesi sakinlerinin oylarına talibim..

Gelişen, değişen ve yükselen Abudulhalik Renda mahallesi hak ettiği değeri görecektir.

Çankırı A.H.R Mahallesi Muhtar Adayı Rabia İpek, “Demokratik bir ülkede yaşayan kadınların seçme ve seçilme hakkı vardır.. Bende bu hakkımı siz değerli mahalle sakinlerim adına “Muhtarlığa bir kadın elide benden değsin“ diyerek aday oluyorum.. Mahallemizin sakini değil hep birlikte sahibi olmak için yenilikçi hizmet sırası şimdi Kadınlarda, değişim şart diyerek Abdulhalik Renda Mahallesi sakinleri olan siz değerli seçmenlerden desteklerinizi bekliyorum...”


31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken her geçen gün yeni yüzler yeni isimler muhtarlık için adaylığını açıklarken kadın aday sayısındaki artış dikkat çekiyor.

Rabia İpek de “Çankırı’ya kadın eli değmeli.” diyen kadın adaylardan biri.

Çankırı’nın yüzölçümü açısından en büyük mahallesi olan Abdül Halik Renda Mahallesi Muhtarlığı için adaylığını açıklayan Rabia İpek, mahallesinin çehresini değiştirmek ve daha yaşanılabilir hale getirmek için aday olduğunu söylüyor.


Rabia İpek, Yunus AVM karşısındaki Busem İç Giyim adlı işyerinin sahibi. Eşi Mustafa İpek ise Korgun’da faaliyet gösteren Lezize Catering adlı yemek şirketinin ortağı. Mustafa İpek, Muhtar adayı eşi Rabia İpek’in de en büyük destekçisi.

Rabia İpek, “Amacım; mahallemizin sorunlarını çözmek; insanlara ve mahalle halkımıza hizmet etmektir.” sözleriyle başladığı adaylık açıklamasında şunları söyledi:

“1981 yılında Çankırı’da doğdum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Çankırı Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum ve 14 yıldır ticaretle uğraşmaktayım. İş yerim şehrimizin en merkezi yerinde ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz Yunus AVM karşısında. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’nda görevler alıyorum (Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği, Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği). Hedefim, uzun yıllardır ikamet ettiğim Abdül Halik Renda mahallemizin sorunları için canı gönülden çalışmak.

Demokratik bir ülkede yaşayan biz kadınların seçme ve seçilme hakkı vardır.

Bende bu hakkımı siz değerli Abdul Halik Renda mahallesi sakinleri adına, muhtarlığa bir kadın eli de benden değsin diyerek aday oluyorum. Mahallemizin sorunlarını biliyorum, bu sorunların çözümü için mahallemize bir kadın eli değmeli.

Hedefim muhtarlığı yalnızca resmi işlerin yapıldığı bir kurum olmaktan çıkarıp bir ‘Sosyal Sorumluluk Projesine’ dönüştürmek. İnsanlarımız için faydalı işler yapmayı kendime ilke edindim. Başarının çalışmaktan, samimiyetten ve dürüstlükten geçtiğine inanıyorum. İyi ve kötü günlerinizde hep bir arada olmak için bu yola çıktım. Mutlu, huzurlu, temiz, örnek bir mahalle olmak için siz değerli sakinlerimizin desteklerinizi bekliyorum.”

Abdulhalik Renda Mahallesi Muhtar Adayı: Rabia İpek

Aza Adayları: Mustafa Başargan, Hasan Küçüktepe, Murat Çendek, Hüseyin Tuna, Sibel Akça, Özlem Kapısız, Ayşegül Şerçe, Sema Renda

Bu haber 2870 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum