Çankırı'da Mürselağa Apartmanına Yıkım Kararı Çıktı!

A ve B Bloktan oluşan 21 dairenin oludğu Mürselağa Apartmanı 1996 yılında yapılmıştı.

Çankırı'da Mürselağa Apartmanına Yıkım Kararı Çıktı!
20 Mayıs 2023 - 18:44 - Güncelleme: 20 Mayıs 2023 - 18:47
Yıkım Kararı!

Çankırı’da Kolanları Patlayan Binaya Yıkım Kararı


Çankırı Cumhuriyet Mahallesi Elif Caddesinde bulunan Mürselağa apartmanına yıkım kararı çıktı.

Geçtiğimiz hafta bodrum katında kolonlarında patlama meydana gelen ve çökme riski nedeniyle boşaltılarak zabıta ekiplerince mühürlenen 5 katlı Mürselağa apartmanına teknik analiz sonucunda yıkım kararı çıktı. A ve B Bloktan oluşan 21 dairenin oludğu Mürselağa Apartmanı 1996 yılında yapılmıştı.

Dedeler köprüsü mevkiinde iş yerlerinin yer aldığı apartmanın tabu sahiplerinin kendi imkanları ile kentsel dönüşümden yaralanarak binayı yeniden inşa edecekleri öğrenildi. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde yer alan Çankırı’da 1999 yılı önce inşa edilen 6 bin yapı stoğunun depreme dayanıksız olduğu biliniyor.

Bu haber 19987 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • ...
  9 ay önce
  Taş mesciin üstünde güneş 2000 apt var. A-B blok kolonlar patlak, dışarıdan bile çok çatlaklar belli, balkonları bile taşımıyor bina el girecek kadar büyük çatlaklar var. Daire sahipleri bedavadan kentsel dönüşüm istedikleri için bekliyorlar. Olacak 5 şiddetli bir depremde yerle bir olur Allah korusun.
 • Bilal
  9 ay önce
  30 yılın üzerindeki bütün binalar incelenmeli ve hatta belli bir yılın üzerindekileri binalar mecbur tutulmalı ve yerlerine depreme dayanıklı binalar yapılmalı
 • Ahmet uyar
  9 ay önce
  Kırkevler mah. Binalar da çok eski ve aynı durumda kontrol edilirse onlara da yıkım kararı çıkar Biran evvel kentsel dönüşüme geçilmesi lazım siyasilerin öncelikli politikası bu olması gerekir. Saygılar.
 • E.Y.
  9 ay önce
  Mustafa Altın'ın yaptığı en iyi bina deniyordu. Bence devlet bu Mütaahit'in Çankırı da yaptığı diğer bütün binaları da incelemeli. Tüm mağdur olan daire sahipleri de suç duyurusunda bulunmalıdır. İllaki deprem olup insanlar öldükten sonra mı harekete geçilecek.
 • İlhan erdoğan
  9 ay önce
  Geç kalınmadan bunun gibi birçok bina var Çankırı'da kentsel dönüşüme hız verilmesi elzemdir. Ben Elazığ, K.Maraş ve Hatay depremlerini yaşadığım için yaşadıklarım ve gördüklerim unutulacak gibi değil, hele de sizlerin yaşamasını istemem çok zor insan sevdiklerini arkadaşlarını ve dostlarını kaybetmesi…