Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

“En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “UYUMA” projesi kapsamında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
03 Mayıs 2021 - 23:18 - Güncelleme: 03 Mayıs 2021 - 23:23
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün amacı ticareti ve kullanımı toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla, kaliteye ve güvenilirliğe odaklı, yenilikçi, akılcı, sistematik ve çağdaş çalışma anlayışı içerisinde kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak, yasaların tanıdığı yetki ve sorumluluklar çerçevesinde mücadele etmektir.

Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülmekte olan ve 2019 yılında ‘Hayatının herhangi bir döneminde madde kullandığını’ beyan eden 15.328 kişiyle yapılan anket çalışmasında, örneklemin %89.6’sının annesinin ‘Ev Hanımı’ olduğu görülmüştür. Kendi evinde uyuşturucu kullanan kişilerin %85’i aileleriyle birlikte yaşamaktadır.

Böyle bir bulgu, madde kullanımı ile mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilmesini ve özel bir önem atfedilmesini gerektirir. Bu yönde, Bakanlığımızca  “En İyi Narkotik Polisi Anne” kampanyası başlatılmıştır. Kampanyanın hedef kitlesi, anneler ve anne adayı yetişkinlerdir.

İçişleri Bakanlığımız tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanarak uyuşturucu suçları ile mücadele de, çocuklarımız ve gençlerimizin madde bağımlılığından korunması amacıyla annelere yönelik farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacıyla, “Şimdi, Haydi, Hep Birlikte İş Başına” sloganıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 15:00’da Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve ev hanımlarının katılımıyla anne ve anne adayı olan toplam 15 katılımcıya İl Emniyet Müdürlüğü Şehit Hasan Gülhan Konferans Salonunda “En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “UYUMA” projesi kapsamında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 965 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum