Çankırı Böyle Konularla Meşgul Edilmemeli, Hesabı da Sorulmalı (Özel Haber)

Şehitler, Yaranlar diyarı Çankırı’da, “Uyuyanlar uyusun, uyumayanlar da insanlığını, adamlığını yapsın.

Çankırı Böyle Konularla Meşgul Edilmemeli, Hesabı da Sorulmalı (Özel Haber)
07 Ocak 2020 - 09:39 - Güncelleme: 07 Ocak 2020 - 09:56

Bu Paylaşımı Yaptırmaya Gerek Varmıydı, Neden Bir Takvim Konusunu Bu Kadar Büyüttünüz?

Çankırı Böyle Konularla Meşgul Edilmemeli, Hesabı da Sorulmalı!!!

Vay Be, Ne İşlerle Uğraşıyoruz

Veremiyorsanız, başka bir çözüm yolu bulaydınız. Neden güçlük çıkararak olayı buralara kadar taşıdınız?

Şehitler, Yaranlar diyarı Çankırı’da, “Uyuyanlar uyusun, uyumayanlar da insanlığını, adamlığını yapsın.

www.haberci18.com İnternet Medyası haber sitesi admini olarak bende şehrimin ve mağdur vatandaşlarımın doğrularıyla birlikte arkasındayım. Ben yaptım, yapıyorum diye övünmüyoruz, şov da yapmıyoruz. Hele hele yağcılık, yalakalık hiç yapmıyoruz. Şehrimizin sorunlarına parmak basıyoruz.

Utananlarda Utansın. Utanmayanlarda kendisi bilir. Ama, “Biz asla utanmıyoruz, şehrimizin menfaati için yapılması gerekenler ne ise yapmaya kararlıyız, şehirde olup bitenleri seyredenleri de utandırmaya, kınamaya çalışıyoruz...

www.haberci18.com olarak, “Kimsenin Avukatlığını Üstlendiğimizi Sanmayın.” Takiplerimiz sonucu paylaşımlardan etkilenip geçtik klavyenin başına.

Camilerde düşkün insanlara yardım elinizi uzatın diye fetva verenler; Çankırı Huzurevinde kalan engelli bir hemşehrimiz için istenilen ücretsiz bir takvimi veremeyeceğini, 7.50 TL ödeme yapıldığı takdirde takvimi Huzurevinde kalan engelli bir hemşehrimize verebilecekleri, gerekirse oraya kadar götürüp teslim edebileceklerini paylaşan muhataplara kırgınım, bilsinler ki çok kızgınız. Sosyal medyadaki bu paylaşımlar bir gazeteci olarak şahsımızı derinden etkiledi, bir kez daha isyan etmemize vesile oldular.

Şımardılar Bunlar 

Lafa, söze gelince Çankırı’da Diyanet var deriz demi evet var. Çankırı’da Diyanet Vakfının 10 adet dairesi kirada, dükkanlar ona keza. Çankırı’nın camilerinde toplanan yardım paraları ile, kurban deri bedelleri müftülüğün harcamalarına yettimiki? Hayır yetmedi. Ama gel gelelim Diyanet Vakfı veya Çankırı İl Müftülüğü Çankırı’da okuyan öğrencilere veya garip vatandaşlarımıza sabahları her bir köşede sıcak çorba dağıtsın. Dağıtamaz çünkü kendi giderlerine para yetmiyor. Toz toprak içerisinde kaderine bırakılan son model aracın hesabını da veremediler. Bir haber yaptık diye şahsımızı müftülük ile uğraşmakla suçladılar. Ama bizle olan hesaplaşmayı hem Allahın huzurunda, hemde Müslüman kulların arasında kaybettiler.

Gelelim asıl konuya;

Bu İdidalar Doğrumu Allah Aşkına?

Bu günlerde şehrimizin saygın, sevilen önlerinde eğinilecek insanlarımızdan Mustafa Çolak ve Emine Çolak tarafından camii kuran kursu yapılmak üzere bağışlanan 7 adet daire satışa çıkarılıp İl müftüsüne, müftülüğe güzel bir lojman alma planları yapılıyormuş. Siz kim oluyorsunuz da vatandaşlar tarafından bağışlanan taşınmazları heder etmeye çalışıyorsunuz? Nasıl aracın hesabını vermediyseniz; “Mustafa Çolak ve Emine Çolak büyüklerimiz tarafından camii kuran kursu yapılmak üzere bağışlanan taşınmazların akıbetini de takip edeceğiz. Bundan şüpheniz olmasın. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. İddialar doğru ise cevap verin.

Bu nasıl bir zihniyet?

Çok acı ya, içim sızladı. İsyan moduna girmekten korkuyorum, kimseye zarar vermek istemiyorum ama; bu vebal muhataplarını iflah etmez diyorum. Öğrencisi açken tok yatan Müftülükte, Diyanet Vakfı da bizden değildir.

Sayın hocam Çankırı huzurevinde kalan yaşlı engelli bir amcamız için 1 tane diyanet Diyanet takvimi isteniyor yardımcı olacağınız yerde kırk dereden kırk su getiriyorsunuz diyorum. Hadi yaşananlardan şahsınızın haberi yok diyelim. Karşı tarafın iddiaları doğru ise; “Ne acıdır ki Müftü yardımcınız şunları söylemiş. Başkan Bey siz 7.50 TL parayı gönderin biz huzurevine takvimi gönderelim veya siz gelin satın alın siz kendiniz götürün ifadelerini kullanmış.

Ben bu sözlere sinirleniyorum. Hep almaya alışanlar, vermeyi bilmezler. Oysaki hazineden en büyük payı alan diyanetti demi..ayrıca camilerde cemaat parası ile harcamalarını yapar masraflarını cemaatten toplar.. Buda doğru demi.

Ne diyeyim; artık kıyamet kopsun. Hesaplar sorulsun!

Yaşamayı, insanlara böylesine zorlaştıranlara da yazıklar olsun!

Biz Çankırılılar salakmıyız? Bizi isyan ettirmeyin. Bu saatten sonra ensenizdeyiz. Artık yetiversin gari. Çankırı'yı ye ye nereye kadar yiyeceksiniz? Adaletin kestiği parmak acımaz… diyerek hesap sorulsun istiyoruz.
 
 


Bu haber 5493 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ahmet tas
  8 ay önce
  Diyanetin vakıf memuru ihale yapılmadan müftülük lojmanını yakınlarına mı sattı? Mustafa bey bunlarında araştır. Senden rica ediyoruz.
 • AHMET ERDEM
  8 ay önce
  SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM SİZİ. BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLMAK LAZIM. HEM DİNİ KULLANIP, HEMDE HALKIN DUYGULARINI SÖMÜRÜP PARA TOPLA SONRA DA CAMİİ YAPILSIN DİYE VERİLEN PARA İLE LOJMAN KİRALA. AYIPTIR GÜNAHTIR. BUNLAR NASIL DİN ADAMI ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL (İMAM EFENDİ Bİ VAAZDAN SONRA AYNEN ŞU CÜMLEYİ KULLANDI: DİYANET CAMİİ YAPMAZ BİZİM, HALKIN PARALARIMIZLA CAMİLER YAPILIR. BENDE BURADAN SORMAK İSTİYORUM DEVLET TEN EN ÇOK PARA ALAN 4. KURUM OLAN DİYANET BU PARALARI NE YAPIYOR.)
 • misafir
  8 ay önce
  Çatır çatır yiyor, imamın sarığı varda, cebi yok mu?