5 Senedir Veteriner Fakültesini Neden Açamadınız?

Çankırı Karatekin Üniversitesi gelişip büyüdükçe Çankırı'da gelişip büyüyecektir, tabi sizde halkın gönlünde büyüyeceksiniz. Kurulacak Tıp, Veteriner fakültesi ilimizi bölgemizin merkezi yapabilir.

5 Senedir Veteriner Fakültesini Neden Açamadınız?
25 Aralık 2020 - 20:36 - Güncelleme: 26 Aralık 2020 - 20:10
Madem İstiyorsunuz, Hayal Kuruyorsunuz Neden Açamadınız Veya Açtıramadınız?

Sene 2020 Yılsonu, 2021’e Adım Atıyoruz, Kusura Bakmayın da Çıkıp Tıp Fakültesinden Bahsediyorsunuz… Geç Kalmadı mı Çankırı?

Geçmiş Yıllarda, “Çankırılılar Olarak Elimiz Güçlüyken Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesi de istiyoruz başlıklı özel haber yapan ben deniz Mustafa Çelik’e gülenler şimdi canlı yayınlara çıkıp Çankırı’nın TIP Fakültesi hayalini anlatıyor olması yaptığımız haberlerimizin, bizlerin ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkardı.

Bir Basın Toplantısında Yönelttiğim Soru Karşısında Sayın Rektör Bize Gülüp Geçmişti!

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Canlı yayındaki açıklamalarıyla yine şaşırttı.

Ayrancı, “Tıp Fakültesi altyapısına başlayarak o bölgede bir sağlık Kampusu olamaz mı? Böyle bir düşünceniz var mı?” sorusu yöneltildiğinde; 

“Gerçekten onu planlıyoruz düşünüyoruz.  Milletvekilimize, Grup Başkanvekilimize, İl Sağlık müdürümüze de söyledik, sayın valimize arz ettik. Biliyorsunuz orada bizim 11-12 bölüme çıkmış büyük bir sağlık bilimleri fakültemiz, var. Sekizi bulmuş yüksek lisans programlarıyla tek başına bir üniversite gibi oldu. Yanında Ağız Diş Sağlığı Merkezi var. Hemen oraya birde Diş Hekimliği Fakültesi kurduk. Bunu Tıp Fakültesi taçlandırır. Sizin çok isabetle söylediğiniz gibi, böyle bir şey düşünülür, tensip edilirse, biz orada tıp fakültesi kurabiliriz. Tabi bunların hepsi kaynak ve kabul görme meselesidir. Biz ilgili makamlarımıza arz ederiz, onlar da uygun görür yada görmezler. Vekillerin yaklaşımın çok olumlu olduğuna değinen Ayrancı, “Çok olumlu yani oldukça iyi karşılanıyor. Hatta Sayın Akbaşoğlu bizden daha güçlü ifade ediyor. Yük bizim sırtımızda olduğu için biraz daha dikkatli ve siyasi üslupla konuşmamız gerekir.” ifadelerine yer verdi, tüm konuşmalarına şahit olduk.

Çankırı’da yayın hayatını sürdüren www.haberci18.com İnternet Medyası Özel Haberleri ile büyük düşünüyor, gündeme taşıdığı ciddi haberleri ile de kamuoyunun güvenini kazanmaya devam ediyor, dua alıyor!


Yetkililere, Milletvekillerine, Siyasi Parti İl, İlçe Başkanlarına, Valimize, Rektörümüze, STK’lara Sesleniyoruz!!!

Doğal Hakkımız Olarak ta Soruyoruz

"Çankırı Karatekin Üniversitesi Veteriner Fakültesini neden açamıyor veya açmıyor?"

Veteriner Fakültesi Olmayan Üniversite, Üniversite Değildir.

Çankırı hayvancılığın diyarı olan bir memleketiz, ama gel gelelim bizim Çankırı’mıza ne hikmetse bir türlü Veteriner Fakültesi açılamadı.

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesini açmasıyla birlikte 2019 Eğitim Öğretim Yılında 40 tanede öğrenci alımını gerçekleştirerek, şehrinin yüzünü güldürdü. Bizim Çankırı Karatekin Üniversitesi bir arpa boyu yol alamadı, alamıyor da.

Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi İle Adalet Meslek Yüksek Okulu Tamam Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesini de İstiyoruz.

Tam 5 yıl oldu ve veteriner fakültesi açılamadı? Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi bir Veteriner Fakültesini açmak için son aşamaya geldiğini duyurdu.

Ama biz 5 senedir Veteriner Fakültesinde bir arpa boyu yol alamadık. Bizim memleketimizin kaderi neden böyle yavaş işliyor? Bizim memleketimizde her şey neden durma noktasında kalıyor? Birisi de ya arkadaş bu Veteriner Fakültesini açmak çok mu zor demiyor? Veya diyemiyor. Dediği zaman kötü oluyor. Veteriner Fakültesinin evrakları ne zaman hazırlanıp Yüksek Öğretim Kurumuna gönderilecek demiyorlar.


Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 3 ayda işi bitirirken bizim Çankırı’mız da 5 senedir ne yaptınız, ne yapıyorsunuz, anlaşılır şey değil? Artık hızlandırın, veteriner fakültemizin açılmasını? Neden geç kalıyoruz hep biz?

Milletvekili Salim Çivitçioğlu ve Gurup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Beyler Yükseköğretim kurumunu bir ziyaret ediverse, bu konuyu yükseköğretim yetkililerine iletiverseler ne kaybları olur merak ediyorum. Siyasetçilerimiz yol yordam mı bilmiyor. Biz Çankırı sevdalıları bir Veteriner Fakültesini bile memleketimize kazandıramıyorsak, bu memleketin çilesini boşu boşuna mı çekiyoruz?

Artık Çankırı Karatekin Üniversitemize bir Veteriner Fakültesi lazım demiyoruz, ihtiyaç diyoruz. Üzülerek söylüyorum ki memleketimize sahip çıkanımız yok... E o zaman biraz işi sıkı tutsun artık kırımızı plakalı milletvekillerimiz. Onlar boş verdikçe, nihayet Çankırı da boş kalıyor. Bu iş böyle olmaz kardeşim diyen kaç kişi var hani... Yapılacak çok basit yöntem varken, bir Yüksek Öğretim kurumuna çıkıp ta durumu arz etmek varken, bu kadar kolay olan bu yöntemi yapamayan siyasetçilerimiz, bizim memleketimizi istemeyerek de olsa geriye götürüyorlar. Kendilerini de geri getiriyorlar. Kısa zamanda Çankırı Karatekin Üniversitesine Veteriner Fakültesi açılması umuduyla saygılarımı sunuyorum.... 
ÇAKÜ Rektörümüzün de kulaklarını çınlatıyorum.

Veteriner Fakültesi açılması için Sayın Rektör Hasan Ayrancı Bey ne gibi bir çalışmalarda bulundu, bulunmaya gayret gösterdi, müracaatı oldu mu bilemiyoruz ama; yukarıdaki kazanımlar gibi Tıp ve Veteriner Fakültesi içinde kolları sıvamalı, bacasız fabrika olarak gördüğümüz bu iki önemli fakülteyi de şehrimize kazandırsın diye düşünüyoruz. Güzelim memleketi geride bırakmayın artık....

Neden uğraşmıyoruz? Canım memleketim, birileri hesabını sorar İnşaallah....

Çankırı Karatekin Üniversitesi gelişip büyüdükçe Çankırı'da gelişip büyüyecektir, tabi sizde halkın gönlünde büyüyeceksiniz. Kurulacak Tıp, Veteriner fakültesi ilimizi bölgemizin merkezi yapabilir.


Çankırı Karatekin üniversitenin bugünlere gelmesinde pek çok insanın emeği olduğuna dikkat çeken Mustafa Çelik, “Valilerimizin, Belediye Başkanlarımızın, Milletvekillerimizin, siyasilerimizin, hayırsever vatandaşlarımızın, akademisyenlerimizin, üniversite yönetiminin üniversitenin gelişiminde emeği geçen, katkısı olan, taş üstüne taş konulmasına vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini de sözlerine ekledi.


Bu haber 2699 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum