MEB'nı Ziya Selçuk'un 'İlk Tenefüs' Paylaşımına Çankırı'dan Destek

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. " İlk teneffüsü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız." açıklamasına Twitter üzerinden yanıt verdi.

MEB'nı Ziya Selçuk'un 'İlk Tenefüs' Paylaşımına Çankırı'dan Destek
20 Mart 2020 - 10:56 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 22:37

Çankırı’dan Destek Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz!" twitine, Ordu, Kahramanmaraş, Kocaeli büyükşehir belediyeleri ve Malatya Yeşilyurt Belediyesinin ardından Çankırı Belediyesinden de destek geldi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız." açıklamasına Twitter üzerinden yanıt verdi.

Esen, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Duyduk ki, ilk teneffüste kayısılar baklavalar havada uçuşacakmış. Kıymetli Bakanım Ziya Selçuk, çorbada bizim de tuzumuz olsun. Bizler de yer altı tuz şehrinden 81 okula, yavrularımızın sınıflarındaki negatif havayı pozitife çevirecek 81 tuz lamba göndereceğiz.”

Öte yandan, belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, 81 ildeki okulların belirlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle temasa geçildi.
 

Bu haber 3618 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum