Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar...devamını okuyunuz.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
20 Mayıs 2020 - 17:44 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 03:15

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

Olay 1-

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 13.05.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde Ö.Ş.ve Ö.Y. isimli şahıslardan toplam 2,47 gr Sentetik Kannabinoid ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Ö.Ş.ve Ö.Y. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Olay 2-

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 14.05.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde S.C., U.A.D., R.Ş.G. ve M.Ş. isimli şahıslardan toplam 7,99 gr Sentetik Kannabinoid ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce S.C., U.A.D., R.Ş.G. ve M.Ş. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği
 

Bu haber 4985 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum