Çankırı Protokolünden 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, şehitlik mertebesine ulaşan tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyor, bu özel göreve devam eden öğretmenlerimizin günlerini kutluyor, kendilerine şükranlarımı sunuyoruz.

Çankırı Protokolünden 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
23 Kasım 2023 - 17:46 - Güncelleme: 23 Kasım 2023 - 18:24
Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yaktığı meşaleyi elden ele taşıyarak bugünlere getiren, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizi yetiştiren ve onların geleceğe sağlam adımlarla ilerleyebilmesi için örnek teşkil eden öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlarım.

Öğretmenlik sadece öğretmek değil, her bir çocuğumuzu eğitmek, onların hayatına dokunmak, geleceğin neferi olan gençlerimizi müreffeh aydınlıklara hazırlamak, güçlü Türkiye hedefimiz için fedakarlıkla cansiperane çalışmaktır. Sadece eğitimde değil hayatın her alanında çocuklarımızın kalplerine ve zihinlerine dokunarak sevgiyle, şefkatle ilmek ilmek işlemektir.

Ülkemizin her bir köşesinde; her türlü zorluğu göğüsleyerek özveriyle görev yapan öğretmenlerimiz;

Sizler bizim için çok değerli ve kıymetlisiniz. Sabırla, hoşgörüyle ve büyük emekler harcayarak dokunduğunuz her çocuk için aziz Türk milleti size minnettardır. Bu şiarla almış olduğunuz bayrağı en yukarılara taşıyacağınızdan şüphemiz yoktur. Geçmişte olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılında da milli ve manevi değerleri yüksek, vatan ve bayrak sevdasını yüreğinde hisseden gençlerimiz için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Öğretmenler! Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözü ışığında yılmadan, yorulmadan çalışacağınızdan eminim.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, şehitlik mertebesine ulaşan tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum. Bu özel göreve devam eden öğretmenlerimizin günlerini kutluyor, kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

M. Fırat Taşolar Çankırı Valisi

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik mesleğinin kültürümüz ve tarihimizdeki önemi, birçok olgu ve kavramın ışığında aşikardır. Geçmişten günümüze, eğitim neferlerinin toplumda yer alan her bir bireyde emeği vardır. Başöğretmenin “Eserinin üzerinde imzası bulunmayan yegâne sanatkârdır öğretmen.” ifadesi bu durumu en iyi şekilde açıklar niteliktedir.

Biz öğretmenler; evlatlarımıza rehber , yol gösterici olarak toplumda üstlendiğimiz rolün ziyadesiyle farkındayız.  Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. Öğretmen şefkattir, öğretmen merhamettir. Öğretmen, ulaşamadığı her çocuğun burukluğunu özünde yaşayandır. Öğretmen Filistin’de katledilen masum yavruların acısını yüreğinde duyandır.

Toplumlarda yıkılan merhamet ve vicdan köprülerinin inşaasında mimar olan öğretmenler gelecekte de her zaman olduğu gibi sevginin, bilginin ve başarının daimi temsilcileri olmaya devam edeceklerdir. Yetiştireceğimiz nesiller, Cumhuriyetimizin 100. yılında olduğu gibi bir sonraki yüzyıllarda da Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık ve istiklâl mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerdir.

İdealleri uğruna ülkenin farklı noktalarında şehit düşen öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, öğrencilerinin hayalleri ile hayal kuran ve bilgi ışığıyla toplumu aydınlatan tüm eğitim neferlerine şükranlarımı sunuyorum. Göreve yeni başlayan meslektaşlarıma bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Bu yolda dirsek çürütmüş meslektaşlarıma sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun!

Muammer Öztürk İl Milli Eğitim Müdürü

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt’un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik hiç şüphesiz çocuklarımız için bir umut ışığıdır. Ayrıca en fazla sabır, hoşgörü ve fedakârlık gerektiren mesleklerdendir. Onlar öğrencileri arasında hiç bir fark gözetmeksizin ve görevlerinin insan yetiştirmek olduğunun şuuruyla mesleklerini icra etmektedirler. Genel Başkanım Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin ifadesiyle "Öğretmenlik Şuur, İkna ve İrade demektir." Bununla birlikte Öğretmenler; kendi çocukları kadar, başkalarının çocukları olan öğrencilerinin başarılı olmalarını onların anne babalarından belki de daha çok isterler. Ayrıca Mustafa Kemal'e "Kemal" ismini anne babasından başka kim verebilirdi? Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ünde belki bu birikim ve duyarlılıkla söylediği “Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözüyle öğretmenlerimizin, geleceğimizin inşa edilmesinde ne denli önemli bir görev üstlendiğini ve bir milletin yürütücü gücü olduklarını, toplumsal hayattaki önemini açık bir şekilde ifade etmiştir. Hz Ali’nin de "bir harf öğretenin kırk yıl köleliğine talip olduğu "öğretmenliğin ne derece önemli bir görev ve sorumluluk yüklendiğini bizlere hatırlatmaktadır.

Öğretmenler Günü ise; Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım'ın 1981 yılından beri de Öğretmenler Günü olarak kutlandığı gündür..

Bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyor, emekli bir öğretmen olarak tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyor sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, hain saldırılarda şehit düşen ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi de rahmet dualarımla yâd ediyorum.

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt


AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan kutlama mesajı yayınladı.

Yayınlanan mesajda İl Başkanı Erdoğan, "En değerli varlıklarımız olan evlatlarımızı emanet ettiğimiz, onlara doğruyu, yanlışı, iyiyi, güzeli gösteren, öğreten, ülkemizin dört bir köşesinde büyük bir azim ve özveriyle görev yapan değerli öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü en içten duygularımla kutluyorum. Dünyanın en kutsal mesleklerinden birisi olan öğretmenlik, sabır, sevgi, hoşgörü ve fedakârlık isteyen saygın ve onurlu bir meslektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır." sözüyle öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenlerimizin önemine işaret etmiş, çocuklarımızın geleceğine yön veren, şekillendiren kıymetli öğretmenlerimize de büyük ve önemli görevler yüklemiştir.

Yaşantımızda saygın bir yeri olan, sevgi ve şefkat dolu yaklaşımlarıyla yavrularımızın yolunu aydınlatan, bilgi ve beceri ile donatan değerli öğretmenlerimiz büyük ve güçlü Türkiye yolunda görevlerini her zaman büyük bir sorumluluk bilinciyle ve azimle yerine getirmektedirler. Toplumun gerçek mimarı olan öğretmenlerimizin eğitici öğretici kimlikleri ile yaratacağı nesiller büyük devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak, ülkesini, devletini, milletini seven, milli manevi değerlere bağlı, bilim ve teknolojiyi önceleyen, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, sorumluluk sahibi çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde devletimiz, hedeflerine kararlı ve emin adımlarla ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizin gününü kutluyorum." İfadelerine yer verdi.

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan

Başkan Aydın Akbaş’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Akbaş, öğretmenlerin görevlerinin önemine vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

“24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, geleceğimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir.

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz; öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir. Dolayısıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’de “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır” sözüyle bu önemli sorumluluğu öğretmenlerimize atfetmiştir.

Bu duygu ve düşünceyle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; geleceğimize dokunuşları ile yön veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş

Bu haber 1823 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum