24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen programda Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan sunum gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
25 Kasım 2023 - 18:49 - Güncelleme: 25 Kasım 2023 - 18:54
Kutlandı

“24 Kasım Öğretmenler Günü” ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. 24 Kasım Cuma günü Anıt alanına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikler, Çankırı Valiliği Sosyal Tesisler Konferans Salonunda gerçekleştirilen programla devam etti.

Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı’na Çankırı Vali Yardımcısı Sayın İsmail Küreci, protokol üyeleri ve öğretmenler katılım sağladı.

Program, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete göç etmiş şehitlerimiz ile öğretmenlerimiz adına yapılan saygı duruşu akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’in kutlama mesajının okunmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında, öğretmenlik mesleğinin kültürümüz ve tarihimizdeki önemine vurgu yapan Öztürk, geçmişten günümüze, eğitim neferlerinin toplumda yer alan her bir bireyde emeğinin olduğunu, öğretmenin, ulaşamadığı her çocuğun burukluğunu özünde yaşadığını belirterek, “Öğretmen, Filistin’de katledilen masun yavruların acısını yüreğinde duyandır” sözlerine yer verdi.

Program meslek hayatına yeni adım atan öğretmenlerin yemin töreni, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin Yüzü Öğretmen” temalı yarışma ve “100. Yılda Başöğretmen Mangala Turnuvası” ödül töreni ve emekli eğitim çalışanlarına hizmet şeref belgelerinin verilmesi ile devam etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen programda Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan sunum gerçekleştirildi. Kutlama programı, 1992 yılında Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla kurulan, bugünkü Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi mezunlarından, ülkenin dört bir yanında öğretmen olarak görev yapan eğitim neferlerinin mesajlarının paylaşılması ile tamamlandı.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, programda emeği geçen Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi idareci, öğretmen, öğrenci ve müzisyenlerimize teşekkür eder, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarız.

Bu haber 4614 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hamdi
    3 ay önce
    Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz için her konuda üretici olmalı, ürettirmelidir.