Eldivan'da Neler Oluyor?

Para, pul, rant için Çankırı'nın gözbebeği yeşil Eldivan'ın doğasına zarar verenlerin sorgulanması istenmektedir.

Eldivan'da Neler Oluyor?
25 Eylül 2020 - 08:49 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 08:58
Neler Oluyor?

Eldivan'da Resmi Vurgun Yapıldığı İddia Ediliyor. Bu İddialar Doğrumu?

Doğruysa doğru densin, Yanlışsa yanlış densin. Yanlışımız varsa lütfen düzeltin...

Okuyucu mektubu!

Eldivan da dur durak tanımayan bahçe konteynerlerin ahvali sonu olmayan belirsizlik içindedir.

Yetkili yetkisizlerin ve sorumlu sorumsuzların kişisel menfaatleri için kurulmuş danışıklı dövüşün sonuçları gelecek zamanda tarım yapılabilen arazilerin kalmayacağı değerlendirilmelidir.

Eldivan ilçesinde son aylarda hızla artış gösteren hobi bahçelerinin akibeti ilçe halkını endişelendiriyor. İçerisinde prefabrik konteyner bina bulunan, usulsüz olarak elektrik ve su aboneliği verilen, etrafı tel örgü ile çevrili kaçak yapılar yeşil Eldivan'ın doğasında geri dönüşü olmayan büyük tahribata yol açmaktadır.

Yaptığımız araştırmalara göre ilçede 75 civarında içerisinde konteyner bulunan hobi bahçesi bulunmakta, her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Bunların büyük bölümü tarım arazilerine kaçak yollarla yapılmış, sahte sulama kuyusu raporu ile ilçe tarım personelinin düzenlediği raporla elektrikleri bağlanmış, belediye meclis üyesi olan emlakçının su ve yol işini çözeriz beyanı ile müşterilerine cazip hale getirilmektedir.

Dönümünün ilk sahibinden 30-40 bin gibi rakamlardan alınıp müşterisine 100.000 lira gibi rakamlara satıldığı arazilerden her ay onlarcası belediye meclis üyesi ve ilçe tarım personeli tarafından alınıp satılmaktadır. (Bu satırlar okuyucu mektubu gööönderen kişi-kişiler tarafından paylaşılmış satırlardır)

Tarım arazilerini belediyeden konteyner koyulması ve su aboneliği verilmesi taahhütlü peşkeş çeken belediye meclis üyesi, resmi dairedeki tarımsal elektrik aboneliği verilmesi uygundur raporlarını hazırlayan ilçe tarım çalışanı ile birlikte ortak emlakçılık yaparak rant elde eden, devletin imkânlarını şahsî menfaatleri için kullanan bu şahıslar ve bunların ortaklığına göz yuman belediye başkanına soruyoruz.

Para pul rant için Çankırı'nın gözbebeği yeşil Eldivan'ın doğasına zarar vermek doğru mu? İddiaların sebebi bu soruya cevap araması yönündedir.

Prefabrik konteyner binaları bulunan vatandaşlarımızla haberin hiçbir bağlantısı yoktur. Adam parasını basmış almış buna ne biz nede başkaları müdahale edemeyiz. Haberi başka yerlere çekmeyiniz.

Para, pul, rant için Çankırı'nın gözbebeği yeşil Eldivan'ın doğasına zarar verenlerin sorgulanması istenmektedir. Hepsi bundan ibarettir. Bu konularla ilgili bir, iki, üç ve dahası çok sayıda kişilerin iddiaları olduğunu hatırlatırız. Umarız yetkililerde bu iddiaları çürütür. Elinde kanıtları olan varsa sunar, İnternet gazetecisi olarak bizde görevimizi yaparız.


 
Bu haber 24454 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • YAŞAMAK GÜZEL
  11 ay önce
  Sayın Belediye Başkanım bu bahçelere barajdan su getirseniz (su saat koymak şartıyla) ve de belli bir metre kareye kadar ev yapma projesi (aynı olan) izin verirseniz bende ev yapar adrese dayalı nüfusumu Eldivan a taşırım. Eldivan hem gelişmiş olur buradaki esnafta kazançlı çıkar, organik üretmiş olduğunuz yiyecekleri tüketiriz.
 • Eldivanx
  11 ay önce
  Hobi bahçeciiliğinin desteklenmesi lazım. Eldivan.da tarım mi yapılıyor da tarım arazileri hobi bahçesi yapılarak heba oluyor. Asıl hobi bahçelerinin desteklenerek çoğaltılması lazım.
 • HOBİ
  11 ay önce
  dönümü zamanında 2 --3 binliraya alınırken şimdi millet hobi evlerine müstakil hayata dönüp organik beslenmek için rağbet haline gelen alandan şu anda dönümünü 80 -- 90 bin gibi rakamlara satılıyor bu sayede topragınız degerlendi rağbet gördü geçim kaynagı oldu resmen baglar bahçeler daha ne isteniyor ki ne yapsın bu millet asıl sizlerin yaptıgı hakmı faiş fiyatlara satarken yada tarlayı parselleyip bölüp bölüp satarken bu hakmı peki
 • Akif er
  11 ay önce
  Çankırı'nın en büyük eksikliği hobi bahçesi projeleri yok. İnsanlar müstakil evde yaşamak istiyor. O zaman kanuna uygun proje yapılsın millet alacağı bahçeleri oradan alsın herkes. Ne yapsın millet mecbur başka yok.