Bir Annenin Sessiz Çığlığı: Ömer Alp Yardım Bekliyor

Ömer Alp'in akranları gibi yürüyebilmesi, koşabilmesi ve oynayabilmesi için gerekli olan tedavisi ücreti 1.802.000 dolar, bu paranın acilen toplanması gerekiyor.

Bir Annenin Sessiz Çığlığı: Ömer Alp Yardım Bekliyor
01 Nisan 2022 - 20:23
Bir Annenin Sessiz Çığlığı: Ömer Alp Yardım Bekliyor

‘Her ses, her nota Ömer Alp için’

Çankırı SMA Tip 1 hastası olan Ömer Alp için bağış organizasyonlarına devam ediyor. Ömer Alp’in ilacına kavuşup hiç yaşayamadığı bebekliğini, çocukluğunu yaşayabilmesi için tüm Çankırı seferber oluyor.

100.Yıl Kültür Merkezi'nde Çankırı'da Korumaya ve Bakıma Muhtaç Çocuk, Engelli, Yaşlı ve Kadınları Koruma Derneği tarafından düzenlenen Müzik dinletisinde Çankırı Ömer Alp için bir kez daha tek yürek oldu.

Gecede Çankırı Karatekin Üniversitesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Tuğba Çağlak Eker, Dr. Öğretim Üyesi Elvan Karakoç, Çankaya Esenevler Anadolu Lisesi’nden Dr. Burak Eker ve Hitit Üniversitesi’nden Araştırma Görevlisi Ayşe Çağlak hocalarımız Keman ve Piyano dinletileri ile Çankırı halkına unutulmaz bir gece yaşatarak yavrumuza destek oldular. "Her ses, Her nota Ömer Alp için" teması ile düzenlenen bu gecede halkımız, Ömer Alp ve ailesini destekleri ile yalnız bırakmadı.

Sma Tip 1 hastası Ömer Alp'in annesi Emine Kader'in konuşma yapmak üzere kürsüde bulunduğu sırada duygusallaşarak konuşmasına devam edememesi ve Ömer Alp ile ilgili paylaşılan video görüntüleri, salondaki misafirlerin hüzün dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

Gece sonunda valilik izinli olarak yürütülen kampanya için toplam 30.160.00 TL toplandı. Toplanan bu paranın gözü yaşlı aileyi ve Çankırı halkını bir nebze olsun sevindirdiğini kaydeden ve gecenin ev sahipliğini üstlenen, Çankırı'da Korumaya ve Bakıma Muhtaç Çocuk, Engelli, Yaşlı ve Kadınları Koruma Derneği Ömer Alp'e destek olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Ömer Alp'in akranları gibi yürüyebilmesi, koşabilmesi ve oynayabilmesi için gerekli olan tedavisi ücreti 1.802.000 dolar, bu paranın acilen toplanması gerekiyor. Çankırı halkı Ömer Alp'e umut ve nefes olmak için seferber olarak yardım kampanyaları ve bağış organizasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.
Bu haber 3936 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum