Çankırı'mızın Mavi Gözlü Yavrusu Ömer Alp'i Yaşatmalıyız

Çankırı, Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla ‘Minik Yaren’ Ömer Alp Kader için tek yürek oldu.

Çankırı'mızın Mavi Gözlü Yavrusu Ömer Alp'i Yaşatmalıyız
20 Haziran 2022 - 23:16 - Güncelleme: 20 Haziran 2022 - 23:28
Ömer Alp’i Yaşatmalıyız

‘Minik Yaren’ Ömer Alp İçin 3 Milyon TL Üzerinde Bağış, Yaklaşık 7 Bin SMS Gönderildi

Çankırı, Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla ‘Minik Yaren’ Ömer Alp Kader için tek yürek oldu.

Düzenlenen programda Ömer Alp için 3 milyon TL üzerinde bağış, yaklaşık 7 bin SMS toplandı. Çankırı, 18 Haziran Cumartesi günü 18:18’de ‘Minik Yaren’ Ömer Alp Kader için tek yürek oldu.

Çankırı Valiliğinin katkılarıyla yapılan SMA TİP1 hastası Ömer Alp Kader için düzenlenen organizasyona katılım yoğun oldu. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, il başkanları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanlar ve çok sayıda iş insanı katılım sağladı. Ayrıca program Çankırı Valiliğinin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı olarak yayınlandı.

Program Çocuk Korosu’nun şarkılarıyla başladı. Minik sanatçılar söyledikleri şarkıların ardından organizasyonun ilk bağışını yaptı. Harçlıklarından artırdıkları paraları Ömer Alp Kader’in anne ve babasına teslim eden minikler duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

Daha sonra sahneye Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ömer Alp Kader, baba Mehmet Polat Kader ve anne Emine Kader çıktı. Programın açılış konuşmasını yapan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Bu bir iyilik hareketi. Bugüne kadar özellikle ailemizin büyük gayreti, destek olan gönüllülerimiz ve paydaşların katılımlarıyla  Ömer Alp’imizin tedavisi için gerekli olan miktarın yarısına ulaşıldı. İnşallah umudumuz o dur ki hem Çankırı’da hem de Türkiye’nin her tarafından bulunan hemşehrilerimizin hem de diğer vatandaşların, katılımcıların katkılarıyla bu miktarı çok daha yukarılara taşıyacağımız ve inşallah tedavi konusunu gündemimizden çıkaracağımızı ümit ediyoruz. bugüne kadar destek olan herkese teşekkür ediyorum Allah razı olsun. bugün destek olacak olanlara da teşekkür ediyorum. Bizim burada yapmaya çalıştığımız bir araya getirmek bir sinerji oluşturmak inşallah bu iyilik ruhunu hem Çankırı’da hem tüm Türkiye genelinde hareket geçirmekti. Geçen hafta bir dizi toplantılar gerçekleştirdik. Hem burada hem Ankara, İstanbul’da hemşehrilerimiz bizleri çok sıcak karşıladılar. Bu birlik ruhunu ortaya koyduklarını ve kampanyaya ellerinden gelen tüm destekleri sunacaklarını belirttiler.” ifadelerine yer verdi.

Programda konuşan AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Bugün Çankırı ayrı bir güzellik yaşıyor. Çok ayrı bir farkındalık yaşıyor. Ömer Alp hepimizin evladı. Bugün burada inşallah sağlığına kavuşacağına, ailesinin yüzünü güldürecek ve Çankırı’nın yüzünü güldüreceğimize inanıyorum. Biz bu süreçte ailemizle hep bağlantılı olduk. Onların talepleri ve istekleri doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Ve yarısından çoğunu şu an itibariyle toplamış bulunmaktayız. Düşüncemiz bugün akşam itibariyle tüm vatandaşlarımızla bir farkındalık oluşturup SMS yoluyla ÖMERALP yazıp 2667’ye göndermenizi istiyoruz. İnanıyorum ki bugün akşam itibariyle neticeyi çok güzel bir şekilde alacağız. Sayın valimize de desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Ailemizin duruşunu da kutluyorum. Zor bir süreçten geçmelerine rağmen dimdik ayakta durdular. İnşallah sonuç alacağımıza inanıyorum. İnşallah Allah bize, Ömer Alp’imizi tedavi için yurt dışına gönderip, Ömer Alp’imizi tedavi olduktan sonra havalimanında karşılamayı nasip etsin diyorum.” Dedi.

Tüm Türkiye için örnek bir program olduğunu belirten Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Belki Türkiye’de bir ilk oldu bu. Yardımlaşma, yarenliğin temelinde var bunu tüm Türkiye’ye ve dünyaya göstermiş olduk. Bugün de hep beraber bir araya geldik. Örnek olabilecek bir dayanışmayla böyle bir etkinlik düzenledik. Canı gönülden inanıyorum ki inşallah burada bu işi noktalayacağız. Bizi takip eden herkesten tüm hemşehrilerimizin desteklerini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Destek olanlara teşekkürlerini ileten Ömer Alp’in annesi Emine Kader, “Ömer Alp SMA Tip 1 Ölümcül kas hastası. Hastalığını 2 aylıkken farkettik. 2,5 aylıkken kesin teşhis konuldu. Bu süre zarfında biz çok zorluklar çektik. Hastalığı kabullenmek zor oldu. Çünkü ölümcül bir hastalık çocuğumuzu her an kaybedebilirdik. Sonra bir ilaç olduğunu öğrendik. Bunun için girişimlerde bulunduk. Daha sonra kampanya başlattık 11 aydır devam ediyor. Yüzde 50’ye geldik sizlerin destekleriyle. Bu etkinliğe öncülük eden Sayın Valimize, Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim. Destek olan herkese çok teşekkür ederim, Allah hepinizden razı olsun. bizleri yalnız bırakmadınız. İnşallah yüzde 100 olur ve Ömer Alp sağlığına kavuşur.” dedi.

Tedavi için zamanın daraldığını söyleyen Ömer Alp’in babası Mehmet Polat Kader, “11 aydır kampanyamız devam ediyor. Bizim ayakta durmamızın sebebi Ömer Alp’i ne kadar erken bu ilaca kavuştururuzdu. Bugün sizlere tekrar çok teşekkür ederim. Bu umudu bize tekrar verdiğiniz için. Allah herkesten razı olsun. Tedavi için bugüne kadar 911 bin dolar topladık, 911 bin dolar daha gerekiyor.  Ömer Alp 10,5 kiloda, son 3 kilo kaldı sınıra. Valilik iznimizin bitmesine de 1 ay kaldı. Çok az zamanımız kaldı.” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından program tabloların açık artırmaya çıkartılması ve canlı yayından telefona bağlanan hayırseverlerinin destekleriyle devam etti.

Düzenlenen organizasyonda ‘Minik Yaren’ Ömer Alp için 3 milyon TL üzerinde bağış, yaklaşık 7 bin SMS gönderildi. Yapılan yayın sosyal medya hesaplarında tekrar izlenebildiği için bağışlar gelmeye devam ettiği belirtildi.

Bu haber 2427 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SESSİZ ADAM
    1 hafta önce
    Mukayese gibi olmasın öncelikle Allah-ü teala tüm SMA bebeklerimize şifa versin. Çorum'da 6 aylık bebek, 6 ay gibi kısa bir sürede ücretin tamamı toplanarak tedaviye gönderilmiştir, hatta arsa bile bağışlayan olmuştur. Çankırılı siyasetçiler, işadamları, önde gelen esnafları sadece vesile olmak değil sizlerde gösterin böyle büyük bir davranış. Bir bebeğimiz daha gün geçmeden tedavisine kavuşsun...