Kırmızı Çizgimizi Çankırı'da Çektik

“Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” etkinlikleri, kapsamında 30.03.2021 Salı Günü saat 13.30'da, 100. Yıl Kültür Merkezi önünde Sayın Valimizin de katılımıyla bir program gerçekleşti.

Kırmızı Çizgimizi Çankırı'da Çektik
30 Mart 2021 - 21:58 - Güncelleme: 30 Mart 2021 - 22:25
Kırmızı Çizgimiz Çankırı’da

Trafikte yayalara öncelik verilmesi adına 30 Mart’ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz.

İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan “Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” etkinlikleri, kapsamında 30.03.2021 Salı Günü saat 13.30'da, 100. Yıl Kültür Merkezi önünde Sayın Valimizin de katılımıyla bir program gerçekleşti.

Önce Yaya, Yayalar Kırmızı Çizgimiz

İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile 'Trafikte Yaya Önceliği Uygulaması' sloganıyla 81 ilde eş zamanlı program düzenledi. Çankırı'da da yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışmaları gerçekleştirildi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz'ın da katıldığı programda yaya geçitlerinin önemine değindi.

"Yaya geçitlerinde öncelik yayanın"

Yapılan programla ilgili de konuşan Vali Ayaz, "Malumunuz 30 Mart’ta 'Kırmızı çizgimizi çekiyoruz' demiştik, çektik. Bu aslında Bakanlığımızın bir yıldır üzerinde durmuş olduğu bir proje, 'Öncelik yayanın, öncelik hayatın' diyoruz. Burada da bir kırmızı ile dikkat çekerek yaya geçitlerimizde özellikle. Yine sürücülerimizden isteğimiz lütfen gereken kurallara riayet etmeleri uymaları. Yaya geçitlerinde öncelik yayanın, zaten üzerinde bulunduğumuz cadde öyle sürat yapma uygun bir cadde değil. Burada insanlarımızın birbirine saygılı olarak, çünkü bugün araba kullanıyorsak yarın yaya olacağız. Onun için araba kullandığımızda öncelik araçların yaya olduğumuzda da öncelik yayaların olmasın. Dediğimiz gibi yaya geçitlerinde öncelik yayaların. Bakanlığımızın da, Bakanımızın da geçtiğimiz hafta ilan ettiği gibi bu projeyi başlattı. İnşallah bir farkındalık oluşur. Dediğimiz gibi kazasız belasız günlerde hep beraber güvenli bir şekilde yaya geçitlerini vatandaşlarımız kullanırlar" ifadelerine yer verdi.

Bu haber 3138 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • serkan
    1 hafta önce
    3 hafta içerisinde vaka oranı yüzbinde 22 den, yüzbinde 240 lara geldi Çankırı da. Bunun sebebini ve sorumlularını soracak bir vatan evladı yok mu memlekette?