Bize 1 Masa 1 Sandalye Dahi Olsa Yine Memleketimize Hizmet Ederiz

Onay, "Orta Belediye Başkanlığı olarak hep beraber Çankırı’mıza, İlçemize, Beldemize, Mahallelerimize, köylerimize hizmetin en kalitelisini getirmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim."

Bize 1 Masa 1 Sandalye Dahi Olsa Yine Memleketimize Hizmet Ederiz
13 Şubat 2021 - 23:59 - Güncelleme: 14 Şubat 2021 - 10:32
Memleketimize Hizmet Edenlerdeniz

Onay, “Belediye Gönül İşi, İşimiz Hizmet, Gücümüz Millet” Dedi

Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay Çankırı Yerel Basını ile bir araya gelerek değerlendirme ve sunum toplantısı gerçekleştirdi.

Belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıda 2014 yılı Nisan ayından bugüne kadar Orta Belediyesinin yapmış ve yapmakta olduğu projeleri ile yapılacak olan projelerinin görsel sunumunun ardından biz basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bölgeyi Kalkındırmak İstiyoruz

Onay, “Önceden yeterince yatırımlar ilçemize ve ilimize kazandırılamamış. Bunlar olmadığı için yoğun göçler yaşanmış. AK Parti döneminde yatırımlar kazandırıldı bölgemize. Çankırı en çok şehit veren bölgedir. Orta Çankırı’da Ak Partiye en fazla oyla destek veren bir ilçe. Çankırı ve Orta’nın, ilçelerimizin geleceği için herkes elini taşın altına koyması gerekiyor. Devletten beklenti içerisinde olan çalışmalar var en yoğun göç vermiş ilçe konumuyla anılmayı aklımızın ucundan dahi geçirmiyoruz.”

Yeni imar planı ve revizyonla ilçeyi en güzel bir şekilde değerlendirmek için gelişi güzel işlere ruhsat vermiyoruz, imzada atmıyoruz. Büklüm büklüm bir imar planı var. Bizim dönemimizde ilçemizde imar planı çalışmalarını vatandaşlarımıza hissettirdik.

Orta ilçesi yıllarca unutulmuş. Gurbetçilerimizin hepsi ticaretle uğraşıyorlar. İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir gibi büyük şehirlerde Çankırılı varlığını şaşırtıcı nüfuslarıyla gösteriyorlar.  Gurbetçi hemşehrilerimiz dışarlardaki nüfuslarıyla ilçelerine sahip çıkacak, çıkmalıdırlar da. En büyük sorunumuz merkeze ulaşım ve işsizlik sorunumuzdur. İlçe merkezi yollarımızdan 4000 araç geçişi olmaktadır. Yazın bu sayı misli misli artmaktadır. Genel manada eski yapılar yenilendi. 6 Haziran 2000 yılında Orta da meydana gelen depremden sonra imarla ilgili çalışmalar oldu. Depremlere karşı tedbirlerimizi alarak tüm yapılarımızı deprem yönetmenliğine uygun olarak yaptırdık. En fazla 5 kat, 4 kat, 3 kat ruhsatlar verilerek risk yaşamak istemiyoruz. Yapı denetimli çalışmaları var, bir sorun yok. Riskli işlere girip hiçbir evrakı da imzalamam.

Ortalı vatandaşlarımız devletin tüm kurumlarını ilçede görmek istiyor. Geçmişte yanlış hatalar yüzünden ilçede nüfus kalmamış, hizmette alamamış. 15 sene bir hemşehrimiz, 15 sene bir hemşehrimiz ilçe belediye başkanlığı yapmışlar ama; ilçenin eski 8500 nüfusuyla ilçemize destek verilmemiş yatırım da alamamışız. İlçem için hayati gördüğüm en önemli projemizde OSB’dir, ulaşımdır. Sorunuza karşılık olarak net cevap verdiğimi düşünüyorum. Son sözüm Ortalı hemşehrilerim nüfuslarıyla ilçelerine destek verirlerse yatırımda alırız, OSB’mizde büyür.

Konumuz, Her Günümüz Çankırı Ve İlçelerimiz İçin Olmalıdır

Çankırı varsa biz varız ve bizlerde buradaysak bu sorumlulukları aldıysak eğer, Çankırı’mız çok daha iyi yerlerde olmalıdır. Herkes işini en iyi şekilde yapmalı. Hizmet için bize 1 Masa 1 Sandalye yeter.


Orta Belediye Başkanlığı olarak hep beraber Çankırı’mıza, İlçemize, Beldemize, Mahallelerimize, köylerimize hizmetin en kalitelisini getirmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Orta Belediyesi olarak ta Çankırı yerel basınına ayak uydurma çabası içerisinde olacağım. Yerel basın, bulunduğu şehrin, ilçelerinin gözü kulağıdır. Bu şehrin dertlerini kendine dert edinen, Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı, Kaya Tuzunun başkenti Çankırı için en iyisini isteyen, bu şehrin gözü kulağı ve sesleri olan sizlere çok teşekkür ederim ifadelerini kullanarak buluşma amacına ulaşarak son buldu.


Bu haber 2641 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum