Çankırı Belediyesinden Çiçeği Burnunda Üniversitelilere Oryantasyon Hizmeti

Esen, “Ben de çocuğunu başka bir yerde okutan bir babayım. Yabancı olduğunuz bir yerde kendinizi güvende hissetmek, gittiğiniz yerin insanlarına güven duymak bir şehir için aranılan ilk özellik.

Çankırı Belediyesinden Çiçeği Burnunda Üniversitelilere Oryantasyon Hizmeti
11 Ekim 2021 - 11:43 - Güncelleme: 11 Ekim 2021 - 11:48
Çiçeği Burnunda Üniversitelilere Oryantasyon Hizmeti

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, üniversite eğitimi için Çankırı’ya gelen üniversiteli gençleri şehirlerarası otobüs terminalinde karşıladı. Oryantasyon hizmeti veren Çankırı Belediyesi, öğrencilere ikramlarda bulunduktan sonra yurtlarına ücretsiz olarak bıraktı.

Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Hilal Masa, Çankırı Karatekin Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik tanıtım standı kurdu. Türkiye’nin farklı illerinden Çankırı’ya gelen gençleri ekibi ile birlikte karşılayan Başkan Esen, öğrencilerin şehre adaptasyonlarını sağlamak amacı ile oryantasyon hizmeti verdi. Pandemi süreci sebebi ile hijyen setleri verilen üniversiteli gençlere öğrenimleri süresince yaşayacakları şehir anlatıldı. Terminal kafeteryasında ikramlarda bulunan öğrenciler, araçlar ile yurtlarına bırakıldı.

Üniversiteli gençler ile beraberindeki aileleri, verilen hizmetten memnun kaldı.

Öğrencilerimizin en az dört yılını geçirecekleri şehri tanımalarını sağlamak ve uyum süreçlerini hızlandırmak için Çankırı’da onları karşılayan ilk nokta olmak istediklerini söyleyen Esen, “Ben de çocuğunu başka bir yerde okutan bir babayım. Yabancı olduğunuz bir yerde kendinizi güvende hissetmek, gittiğiniz yerin insanlarına güven duymak bir şehir için aranılan ilk özellik. Çankırı Belediyesi olarak yâran kültürünün incelikleri ile büyümüş halkımız ile birlikte üniversiteli gençlerimizin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Ailelerimizin gözü arkada kalmasın.” dedi.

Video Linki:

https://youtu.be/NGzgtAKUWNg

Bu haber 3359 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • furkan
  1 hafta önce
  Üniversite yolunun hali nedir öyle, ben o yoldan aracım ile geçerken korkuyorum mümkün olduğu sürece trafiği de riske sokmayacak şekilde yavaş geçiyorum NEDEN? Tadilatlı yol, otobüsler öğrencileri yolun kenarında indiriyor, kız yurdunda kalan öğrenciler, yurtlarına gidebilmek için o yoldan yürüyerek geçiyor Allah korusun bir anlık dikkatsizlik dalgınlık kötü sonuçlar doğurabilir, BIRAKIN TOKALAŞMAYI BİRAN ÖNCE O YOLU YAPIN YAPTIRIN, Dışarıdan gelen bir öğrenci olsam bu memlekete, cidden geri dönerdim. Utanıyorum.
 • 18 li
  1 hafta önce
  Değerli Başkanım kalacak yer bulamayan öğrenciler oryantasyonu ne yapsınlar. Onlarla muhabbet etmek yerine pandemi süresindeki boşlukta kimseye bir getirisi olmayan dere ile uğraşacağınıza,TOKİ meselesini halledebilseydiniz ev kiraları aç gözlülerin eline bırakılmaz normal fiyatlardan uygulanırdı.Ne kimse yurtlara yığılırdı ne özel yurtlar fırsatçılık yapamaz ne de ev sahipleri bu kadar azgınlaşamazdı.Demek ki her kes işini güzelce yaparsa memlekette problem kalmazmış olgusu bir kez daha ortaya çıkmış oluyor bu vesile ile.Ayrıca Yurt Müdürü arkadaşıma sorduğumda öğrenciler Yurt ücreti olarak 400 TL gibi aylık bir rakam ödüyorlarmış ve Devletimiz öğrenciler bunun karşılığında aylık toplam 570 TL ye tekabül eden yemek yardımı yapıyormuş.Üstelik 12-18 çeşit arası yemekten istediğini seçerek yiyebiliyormuş.Anlayacağınız Devlet yurtta kalan öğrenciye ödediği paranın karşılığı fazladan 170 TL geri iade ediyormuş.Tabi ki yurt için birbirini yer insanlar. TOKİ Başkanım.TOKİ tek çare.