Emekli Banka Müdürü Oya Yakın İYİ Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı

"Çalışma hayatım süresince doğduğum büyüdüğüm şehre hizmet ettiğimi düşünüyorum. Bu düşünceden yola çıkarak, dostlarımın da teşvikleriyle sahip olduğum bilgi ve deneyimlerimi...devamını okuyunuz.

Emekli Banka Müdürü Oya Yakın İYİ Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı
18 Mart 2023 - 08:34 - Güncelleme: 18 Mart 2023 - 08:41
Oya Yakın İYİ Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı

Çankırılı'nın yakından tanıdığı ve 12 yıl mesai verdiği Çankırı Şekerbank Şube Müdürlüğü'nden emekli olan Oya Yakın, İYİ Parti Çankırı Milletvekili aday adaylığı müracaatını 17 Mart 2023 Cuma günü gerçekleştirdi.

Ankara dönüşü araç içerisinde cep telofonu ile bizleri arayan Yakın ile yaptığımız görüşme sonucu, “Oya Yakın şunları söyledi:


"Çalışma hayatım süresince doğduğum büyüdüğüm şehre hizmet ettiğimi düşünüyorum. Bu düşünceden yola çıkarak, dostlarımın da teşvikleriyle sahip olduğum bilgi ve deneyimlerimi Çankırı adına siyasette değerlendirmeyi uygun gördüm. Bunun yanında siyasi arenada yer alan kadınların azlığını da düşündüğümde 'neden olmasın?' dedim ve kendisine büyük hayranlık duyduğum Meral Akşener'in Genel Başkanlığı'nı yaptığı İYİ Parti'den aday adaylığı müraacaatımı gerçekleştirdim." dedi.

Oya YAKIN hanımefendi’nin Milletvekili Aday Adaylığı Basın Açıklaması

20 Mart 2023 Pazartesi günü saat 17.30' da İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığımızda yapacağım İYİ Parti Milletvekilliği Aday Adaylığı açıklamama davetlisiniz. Katılımlarınızı bekler, saygılarımı sunarım.

Oya Yakın (Emekli Banka Müdürü) 0 533 684 12 34

Sadık Yakın (eşi) 0 532 213 54 13

Bu haber 6118 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Canan susuz
  11 ay önce
  Hayırlı uğurlu olsun Oya hanım Tebrik ediyorum sizi sessiz kadınların sesi olacağınızı düşünüyorum her ne kadar iyi partili olmasam da sizin için oy vereceğim... Çıktığınız bu kutlu yolda başarılarınızın devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun ????
 • evren 18
  11 ay önce
  Her seçimde aday adayı olan aile.
 • hasan kunduracı
  11 ay önce
  Yıllardır Çankırımıza dayatılan genel merkez adayları sizinle son bulur inşallah .Çankırı dışından adaya oy moy yok benden.Başarılar dilerim.