Umarız Yetkililer Hatalarından Dönerlerde; Şehre Hizmet Ettiklerini Anlarlar (Özel Haber)

www.haberci18.com İnternet Medya Kurucu Yönetmeni Mustafa Çelik, "Çankırı basınıyla daha güçlü olmak durumundadır. Çankırı varsa biz varız. Ve bende buradaysam, sorumlulukları aldıysam eğer, Çankırı’mız çok daha iyi yerlerde olmalı." ifadelerini tekrarlıyor.

Umarız Yetkililer Hatalarından Dönerlerde; Şehre Hizmet Ettiklerini Anlarlar (Özel Haber)
24 Nisan 2021 - 12:18 - Güncelleme: 24 Nisan 2021 - 13:23
Hatalarından Dönerlerde; Şehre Hizmet Ettiklerini Anlarız...

Üzüntümüz tarifsiz… Kendisi küçük, siyaseti, siyasetçisi büyük, bazı daire müdürleri havalı, eleştirisi, dedikodusu bol bir şehirde yaşamak; şehrimiz insanlarını derinden üzüyor, yazarken çizerken bizleri de zora sokuyor.


Umarım, “Çankırı Bir An Önce Hak Edilen Hizmetleri Alır”

Çelik, “Ben Şehrimi Çok Seviyorum. Hiç Bir Kimseylede Alıp Veremediğim Yok"

Yerel basın bulunduğu şehrin gözü, kulağıdır. Bu şehrin dertlerini kendine dert edinen, yaranlar, şehitler, gaziler, tuzun başkenti Çankırı için en iyisini isteyen bizlere haksızlık yapılmasın.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Çankırı’nın gelişimi için el birliği ile çalışacağım, belim bükülene kadar da çalışmaya da devam edeceğim. Çankırı basınıyla daha güçlü olmak durumundadır. Bu şehir için çok daha güzel işler yapacağımdan şüphem yok. Çankırı varsa biz varız. Ve bende buradaysam, sorumlulukları aldıysam eğer, Çankırı’mız çok daha iyi yerlerde olmalı.

Sorunlarımızı Gündeme Taşıyan Hiçbir Yetkiliyi Tam Anlamda Karşımızda Göremiyoruz!

13 Nisan 2021 Perşembe günü baskısında şehrimizin kıdemli gazetecilerinden İrfan Hoşafcıoğlu ağabeyimin, “Çankırı’nın Ayıbı” başlıklı makalesini okudum. İrfan ağabeyin son derece haklı. Eline,
yüreğine ve kalemine sağlık.

Etkilenmemek, üzülmemek elde değil. Tabi iki bende etkilendim, üzüldüm, geçtim klavyemin başına.

Her İşi Yıllardır Elimize Yüzümüze Bulaştırdık…

Tüm Kardeşlerime hayırlı ramazanlar dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Ne olacak bu memleketin hali? Kimse bir kurumun başına geçince hep kendi memleketine çalışıyor, bizleri hiç düşünen yok. Yapılmıyorsa görev başkaları gelsin, bulunmaz bursa kumaşı değillersiniz ya. Yaranlar, şehitler, gaziler diyarı, Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı’ma çalışanlar gelsin. Şehrimizde bir arpa boyu gidemiyoruz, gitmeyiz de. Rabbim dürüst çalışanları göndersin bu memlekete İnşallah.

İşte Gözden Kaçmayan Önemli Tespitlerimiz:

Çankırı’da Vakalar Azıcık Düştü Diyorlar; Nah Düştü…

Radara Yatmaktan Başka Bildikleri Yok


Hafta sonu Sokağa Çıkma Yasağı Varken Hastane Yoluna Atılan Radar Bu Memlekete ve Bu Memleketin İnsanına Kurulan Tuzaktır. Kimse Keyfinden Dışarı Çıkmıyorken Acil Hastasını Hastaneye Götürürken Bu Pandemi Döneminde Kurulan Radar Tuzağı Bu Memleketin İnsanını Mağdur Etmekten Başka Bir Şey Değildir. Acil Hastası Olan Vatandaş Senin Hastane Yoluna Attığın Radar İçin Yavaşlayamaz... !!!!!!!

Ayrıca şu mübarek günlerde bile aracıyla gezenler bazı kişiler aracının teybinin sesini sonuna kadar açarak şehrin içerisinde cirit atıp dolaşıp siz bunu görmezceden gelebiliyorsanız bunda bir su kaçıklığımı var diye düşünmemek elde değil.

Sözde Kırmızı Çizgi Çizdiler...


Trafikte yayalara öncelik verilmesi adına 30 Mart’ta kırmızıçizgimizi Çankırı’da çekiyoruz dediniz çektiniz ve yolları rengârenk boyayarak, "Yaya geçitlerinde öncelik yayanın"  dediğiniz halde yayalara yol vermeyen zavallılar ile iç içe yaşıyorsunuz bundan haberiniz yok sayın yetkililer. Siz rahat olun kimse kimseyi takmıyor. Bazı sürücülerin el kol hareketleri de cabası. Sen istediğin kadar kırmızıçizgi çiz. Yani; eski tas, eski hamam.

Yasakları Takanda Yok, Yetkililkeri Takanda Yok...

Sevgili Çankırılı Yetkililere Seslenmek İstiyorum Bakkal ve Marketler Olarak Saat 18:00’de, Hafta Sonu İse Saat 17:00’de Dükkânlar Kapatılıyor. Ama Merkezde Bulunan Bütün Benzinliklerin Marketleri Açık Durumda, Halk Gidip Oradan Alışverişini Yapmakta. Hatta Benzinlik Marketlerinde Kuyruklar Olmakta Bu Konuda Yetkili Mercilerin Biran Evvel Küçük Esnafın Yanında Olmasını Bekliyoruz. Siyasetçilerimizin Bürokratlarımızın, Odalarımızın Duyarlı Olmasını Bekliyoruz.. Yasak Varsa Herkese Olmalı Kardeşim..


Gelelim Şehrimi ve Biz İnsanlarını Yakından İlgilendiren Yatırım Hizmetlerine!!!

Çankırı İçin Dev Projeleriniz Nelerdir? Diye sora sora bıktık usandık…Ya siz yetkililer, siyasetciler?

Birinci sorum: Çankırı Şehir Merkezinin önemeli projesi Çevre Yolumuz Komple Olarak Ne Zaman Bitecek? İkinci sorum: Yeni Hastane Yeri Belli Oldu mu, Akıbeti Nedir. Daha neyi bekliyorsunuz? Üçüncü sorum: Hani Çankırı Üniversite Şehri Olacaktı!.. Ne oldu olabildik mi? Dördüncü sorum: Çankırı Ağız Diş Sağlığı Merkezi tam anlamıyla normale dönüp şehrin insanları dışarıya sevke edilmeyip mağduriyetleri giderilecek ti, ne oldu bunuda mı başaramadık? Beşinci sorum: Yıkılan (Eski) Çankırı Valiliği arsasının bir kısmının Müze’ye verilmesi için kavgaların başladığı dedikodusunu, simit sarayı, market ve Aile Sosyal İşler Müdürlüğünü içerisinde barındıran binaların yıkılmaması için ise büyük pazarlıkların ve mücadelelerin başladığını duyduk. Duyduklarımız, söylenenler, dedikodular yalan yanlıştır da İnşallah biz yanılırız burayı da rant işine çevirmezsiniz… Altıncı sorum: Çankırı'da Uyuşturucu madde alım, satım, kullanımı, ayrıca fuhuş, silah kaçakcılığı arttı neden? Halkta tepkili. Açıklayabilirmisiniz?

Ciddi Sorunlarla Boğuşuyoruz

Çankırı'm, cefakar, kadirşinas, fedekar insanları benim için önemlidir. Bizlerle uğraşanlara karşı ekranlarımızı, sayfalarımızı karartacağız. Şehrimizin sorunlarına duyarsız kalanları da buradan kınıyorum. Çankırı’nın menfaatlerinin korunması adına sorumlu ve sorumsuz yöneticileri göreve davet ediyorum. Gününüz, günümüz Çankırı ve Çankırı insanları olmalıdır. Herkes işini en iyi ve en doğru şekilde yapmalıdır. Lafa gelince mangal da kül bırakmıyoruz. Bizi üzen nokta bu. Nokta…
Yayın Yönetmeni Çelik İstiklal Yolu Yürüyüşünde

 
Bu haber 5243 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • 18 li
  5 ay önce
  Makamlar kimsenin babasının şirketi değildir. Oralar Devletin kurumu ve millete hizmet yerleridir. Kim, adam gibi bu necip millete hizmetkar olursa başımızın tacıdır. Kim de, bu millete hizmet yerine zulm ederse işini görmez ya da zorlaştırırsa Cehenneme kadar yolu vardır. Makamlara oturtulacak kişilerin,hangi memleketten,hangi ırktan ve hangi cinsten olduğu değil; kariyer sahibi, insani vasıfları, ahlaki yapısı ve her şeyden önemlisi liyakat sahibi olmasına bakılmalıdır. Atamaya yetkili kurumlar bu özelliklere dikkat ederek makamları hak eden kişilere verirse Sayın Mustafa Çelik te bu yazıları yazmaz. Daha doğrusu bu minvalde yazılara gerek kalmaz,hatta teşekkür yazısı yazar. Saygılarımla.
 • burak a
  5 ay önce
  eğer pazarlık olumlu olur da oraları yıkmazlar sa. yıkmayan da menfaat rant kabul edende en ş........
 • Kenan Akyazı
  5 ay önce
  Sağolasın admin okuduk ama başımıza geldi ???? Bugün Çankırı'dan dönüyoruz yer Kırkevler koç market karşısı oğlumun ehliyet sınavı bitti, yollar bomboş ralli yapmıyoruz, moral bozukluğu ile dönüyoruz baktım kaldırımda bir araba radar dedim ama iş işten geçti 90 mı 94 mü o arada radara girmişim daha Ilgaz'a gelmeden mesajı geldi Allah razı olsun bizi düşünmüşler hemen yollayalım da hemen ödesin dercesine mübarek günde yasaklı günde 652 TL yi yapıştırmışlar.......
 • çankırım
  5 ay önce
  sevgili editör 2000 li yıllarda hastanede muayene ameliyat olmak isteyen kişiler o doktorun özel muayenehanesine gitmeden hastaneye yatamaz tedavi olamazdı. sonra Hükümetimiz bunu önledi ancak 2-3 yıldır diş muayenehaneleri mantar gibi türemeye başladı neden? çünkü diş hastanesi bırakın normal muayeneyi dişi ağrıyan adama bile bakmıyor. millette ne yapsın gidip parayı ödeyip muayene oluyor. covid 19 un çıktığı ilk zamanlarda kızımın diş ağrısı sebebi ile diş hastanesine götürdüm doktorun cevabı fırçalasın geçer sonra özele götürdük dolguları yapıldı çocuk şimdi rahatladı. sevgili editör 2000 li yıllara dönmek bu olsa gerek ...
 • ugur
  5 ay önce
  Kalemine yüreğine sağlık tebrik ediyorum.
 • yolcu
  5 ay önce
  Sonuna kadar haklısınız. Bu sorulara bakalım cevap verebilecekler mi!! Siteden takipçisi olacağız. Bir de Korgun yolundaki yol şantiyesinin yakınlarında orman içine yapılan villa mıdır ev midir o yapıdan kimin haberi var. Biz yer istesek kırk dereden su getirirler ama birileri ağaç falan demeden evi oturtmuş... Yetkililere helal olsun(!!!)
 • Selami DEVECİ
  5 ay önce
  Ağzınıza yüreğinize saglık.
 • vatandaş
  5 ay önce
  Vatan, memleket sevgisi imandandır. Toroslar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Baysal, kurum içinde kadın memurlara yönelik aşağılayıcı tutum ve hakaretleri geçtiğimiz yıl şikayet konusu olmuş, İlgili bakanlık tarafından da Çankırı'ya ataması yapılan ve AKP Toroslar İlçe Başkan ve Milletvekili aday adayı olduğu belirlenen Baysal'ın tayininin Çankırı’ya yapıldığından dahi haberi olmayan Çankırı Milletvekillerini, Şehrin Valisini, Siyasi Parti İl Başkanlarını, hatta ve hatta İl Müdürünü arayarak, “Bu tayini ya durdurun, ya durdurun, bu tayinin şehrimize yapılması sakıncalıdır. Madem haberimiz yok diyorsunuz; şehrimize yapılan bu çirkin davranışı kabullenmek istemiyoruz diyorsanız gereğini lütfen yapınız diye haykıran; Kademe ilerleme, 1/8 oranında aylıktan kesme ve 1/30 oranında maaş kesme cezası alan müdürün idareciliği elinden alınıp Çankırı’ya sürülen bir müdürün var artık Çankırı dedirttirmemek için canını ortaya koyan www.haberci18.com İnternet Medya yönetmeni Mustafa Çelik’in ter gök içerisinde çok büyük mücadele ederek bu tayin rüzgarını geri teptirdiğine canlı tanık oldum. Allah kendisinden razı olsun. Çankırı’yı bir facianın eşiğinden döndürdü. Memleket ve insan sevgisi bu olsa gerek.
 • 18100
  5 ay önce
  Sayın editör özel dişçilerde kuyruk var Çankırı Ağız Diş Sağlığı bomboş. Birinin dişi ağrıyorsa yasaklar bitinceye kadar çekmek mecburiyetinde değil demek ki. 1 senedir fakir, fukara, garip, guraba diş ağrısını çekiyor. İnsan haklarına aykırı tanıdığı olanın dişini hallediyorlarmış duyduklarımız doğru ise. Yani adam kayırma işleri tam gaz devam. Levhanın arkasına saklanan radar Çankırı'nın hizmetinde sanırım.