Sahipsiz Şehir Çankırı'yı Sil Baştan Onarmaya Varmısınız, Yokmusunuz? (Özel Haber)

Yetkililer, sorumlular, lütfen ellerinizi vicdanınıza koyun; şehrimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz için gereğini yapınız. www.haberci18.com yönetmeni olarak ta sizleri biz taçlandıralım. Ne dersiniz?

Sahipsiz Şehir Çankırı'yı Sil Baştan Onarmaya Varmısınız, Yokmusunuz? (Özel Haber)
05 Eylül 2021 - 17:06 - Güncelleme: 06 Eylül 2021 - 06:44
Anadolu’nun Sahipsiz Şehri Çankırı’yı Sil Baştan Onarmaya Varmısınız, Yokmusunuz?

Ses Verin Bakalım...


Çankırı’da Her Alanda A’dan Z’ye Sil Baştan Yenilik Kaçınılmaz Oldu!

Kısacası Hepimize Sorumluluk Düşüyor


Lütfen ellerinizi vicdanınıza koyun; şehrimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz için gereğini yapın diyoruz.

Yüz akımız olacak dediğiniz 400 Yataklı Devlet Hastanesi, Dev proje diye adlandırdığınız Çevre yolu, Çankırı Lisesi Işıklar Mevkiine yapılacak üst geçit köprüsü, Çöken Sağlık kurumumuzu ayağa kaldırmak, başka şehirlere sevk işine son vermek, Ağız ve Diş Hastanesi ihalesi, Şehir içi toplu taşıma araçlarının  daha verimli hale getirilmesi, ÇAKÜ'ye Öğrenci kazandırmak, TOKİ, Kentsel Dönüşümün başlatılmaması, İmar konusunun yeniden ele alınması, Devlet Demir Yollarımızın Ankara, Çankırı, Karabük, Zonguldak ile hızlı tren seferlerinin başlatılması, Şehirlerarası otobüs terminaline çeki düzen getirilmesi, 1500 araç alacak kapasiteli yeraltı otopark, üstü millet için meydan olacak dediğiniz yıktığınız ve yıkılması beklenen diğer alanların şehre kazandırılması, Yamuçlar büfe ile eski hastaneye geçiş yoluna, Dedeler Köprüsü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Zeki Durlanık Sokak güzergahına yapılması düşünülen üst geçit köprü yapımları, (buralarda ölümlü, yaralanmalı, maddi hasarlı trafik kazalarının ardı arkası hiç kesilmiyor), altyapı, menfez, köprü, yol, temizlik, arama, kurtarma ekip ve ekipmanlarının çoğaltılması, iyileştirme, elektrik, su, telefon, internet hatları yapım işi, hasarlı, zararlı bina, ev ve iş yerlerinin yıkım yapım işleri, Şehitler, Gaziler Diyarı şehrimde ayrıştırılmış 6-7 başlıklı Şehitler, Gaziler Derneklerimizin birbirinden kopuk, gelişi güzel faaliyetlerde bulunarak, şehit aileleri, gazilerimizi, kamuoyunu üzmüş olmalarının hiç hoş olmadığını söylediğimiz halde bu önemli konuya bir çözüm bulunulamaması, altını çizerek yazıyorum, buradan Emniyet İl Müdürümüze nacizane sesleniyorum. Bir an önce keyfine göre hız yapan, araç kullanırken cep telefon. İle konuşan, yüksek sesle gecenin saatinde müzik açıp Çankırı sokaklarını, caddelerini, mahallelerini inleten, patlak egzoz sesiyle bağırtan magandalara, Çankırı da başı boş gezen göçmen mültecilere bir an önce kanunda yer alan yasal düzenlemelerin uygulanması, kanunlara uymayanlara ise cezaları uygulamanızdır.

Resmi Bayramlarımızın Çankırı Atatürk Stadında yapılarak genç, yaşlı herkesin özlem duyduğu bayram kutlamaları ile buluşturmak, Eğitim, Spor, Sağlık, Asayiş ve diğer kategorilerde geride olduğumuz açık açık ortadır. Burada yazdıklarımı beğenip beğenmemeniz umurumda değildir. Bir vatandaş olarak testi kırılmadan önleminizi alın demek isterim.
Çankırı’da
yüzlerce iş ilerlemiyor ne üzücü bir durum ki ancak seyrine bakılıyor.


Yukarıda saydıklarımıza ve isimlerini tek tek yazamadığımız yatırımlara el atmaz iseniz; Şehri yönetenler, siyasiler, seçilmişler, encümenler, STK’lar neyin peşinde onu söylemeye dilim varmıyor, ”Kimse kusura bakmasın, bu şehre uyguladığınız çifte standart, bu pohpohlanmalar sizi iyi yerlere götürmez. Bu şehrin insanları sizleri yutar, yok eder.”

Devletimizin en yetkilisi olan Sayın Cumhurbaşkanı'ndan, tüm Bakanlarımızdan, Bakan Yardımcılarımızdan, Genel Müdürlerimizden, Siyasi Parti İl, İlçe Başkanlarından, Muhtarlardan, herkesten Çankırı’ya yapılacak yatırımlar ve diğer konularımızın takipçileri olduklarına dair açıklama yapmalarını ve Çankırı’ya sahip çıkmalarını bekliyoruz.

Hata Kimin?

Hainler içimizde olabilir ama; vatanımız T.C’yi, Çankırı’yı seven vatanseverlerimiz daha fazla vardır.

“Fetö, depremler, doğal afetler derken iki yıldır da Kovid-19 salgınıyla yüzleşmek zorunda kaldık. Sessizliğimizi koruduk. Fazla eleştirme şansımızı askıya aldık. Bu yaşananlardan dolayı yavaşlamıştık. Artık daha fazla kalkınma, daha fazla eğitim, daha fazla sosyal konulara zaman ayırma vakti gelmiştir. Başta ülkemizin, Çankırı’nın yarını bugünkü gününden daha güzel olacaktır" bundan şüphemiz yoktur.

Basın özgürdür. Bu özgürlük; bilgi edinme, yayma, eleştirme, yorumlama ve eser yaratma haklarını içerir. İsyanım bu bizim sektörde yağcılık, yalakalık, yağdanlıkcılık yapanlara… Nokta kadar çıkar için virgül gibi kıvrılan çok insan tanıdım. İnsanları tanıdıkça; hayvanları daha çok sever olduk…

Kamu yararını gözeterek sadece gerçekleri yazan, iftira atmayan ve kalemini satmayan haysiyetli gazetecilerinde şehrimize sahip çıkmalarını istiyorum. (ganaralık yaparak, şehrini, meslektaşlarını, satan; 2,5 litrelik kolaya, 1 kilo baklava, böreğe, gaza, suya, benzine vb. şeylere kalemini satan, bana şu parayı verirsen şöyle haber yaparım, benim isteklerim yerine getirilmezse tersini yazarım diyerek kendisini bulunmaz hint kumaşı sanan, şehirdeki 3-4 marketleri rehin alarak market alışverişine haber,reklam yapan internetciyim diye şehirde adamım diye gezen bazı yalaka, yağcı, haysiyetsiz sahtekârlar hariç…yarası olan gocunur)

www.haberci18.com İnternet medya yönetmeni, Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı, Kaya tuzunun başkenti şehrim için her mevkide görevlendirildiğim yıllar boyunca vatandaş odaklı hizmet sunmayı, amirlerime itaatli olmayı elden bırakmayarak çalışmayı amaçladım. Bir ayrım yapmaksızın toplumun tüm kesimlerine eşit yakınlıkta oldum, olaylara, yaşananlara tarafsız ve objektif bakarak tüm okurlarım, fedakâr, cefakâr, kadirşinas halkıma, herkese kapımı açık tuttum.

Basın ahlak kurallarımı kullanırken hak ve adaletten ayrılmama hususunda titiz davrandım, taviz vermedim. Gök kubbede hoş bir seda bıraka bilmek için 30 yıla yakın Kamu da görev yaptım. Yaşadığım her zorluklara karşıda hizmete susamış şehrime küsmedim. Şehrim ve şehrimin insanları için yapmış olduğum doğru, dürüst haberlerimden rahatsız olan siyasiler, milletvekilleri, bir vali, genel sekreter ve onun taklacıları sendikacılar, içimizdeki hain Fetöcüler tarafından doğup büyüdüğüm şehrimden kopartılarak başka şehre tayinim çıkarıldı (kısacası sürüldük). Susturulmak istedik ama; biz susmadık. Tehdit edildik, tehditlere boyun eğmedik, hodri meydan dedik. Yani hepsinin kirli çamaşırlarını ortaya dökmeye devam ettik. Sonuçta 2014 yılında kendi isteğim ile emekli oldum. Şimdi daha rahat bir şekilde şehrime ve insanlarına sahip çıkabilmemim mutluluğunu yaşıyorum.

Doğrudan ayrılmayarak www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Bizim Kimseye Eğecek Başımız Yok; Umudumuzun Bittiği Yerde İnadımız Başlar. Altını Çizerek Söylüyorum Vatansızlara, Kansızlara, Devlet Ahlakından Nasibini Almamışlara, Bu Vatanın, Özellikle de Çankırı’nın Ekmeğini Yiyip, Suyunu İçen Ancak Hainlik Edenlere Karşıdır.”

“Koyun Kuzudan, Ana Kızından, Köylü Özünden, Yiğit Sözünden, www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik’te Doğru, Dürüst Haberciliğinden Asla Vaz geçmez!.. Yanlışı alkışlıyorsan, fikrin yoktur… Eğri ile doğruyu ayıramıyorsan, aklın yoktur… Yalana sahip çıkıyorsan, ahlakın yoktur… Diyen, diyebilen, İnternet gazetecilikte Çankırı’mızın sorunlarını çekinmeden dokunan, doğru yapılanları övgüyle yazıya döken, eleştirilecek konuları da çekinmeden eleştirebilen Çankırı basınının güçlü kalemi Çankırı sevdalısı parmakla sayılacak 2-3 kişi arkadaş varız. Kimseylede si***yarışımız neyi yoktur.

Şimdiye kadar bölgemde Çankırı’nın ilçelerinin, köylerinin, insanlarının menfaati doğrultusunda haber yaptım, yapacağımda. Bölgenin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapacağım. Belediye başkanı olmuş, milletvekili olmuş, müdür, bürokrat, kurum ve kuruluşların iyi yâda kötü yanları varsa edinilen bilgi ve belgelerle birlikte yazacağım. Görevlerini kötüye kullanan her kim olursa olsun çekinmeden yazacağım.

Benim kırmızıçizgim, vatanıma, bayrağımıza, yüce kitabımız Kuran-ı Kerimimize, istiklal marşımıza, andımıza, yaşadığım bölge Çankırı’ya, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)’e, ülkenin kurucusu kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e laf ettirmem. Şehrimin kuyusunu kazan her kim olursa olsun bedeli ne olursa olsun mücadelemizi sonuna kadar yaparız.

Bana Anadolu’nun bu şirin şehrinde görev yapma imkânı sağlayan bazı devlet büyüklerime, mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet veren, bana destek olan çalışma arkadaşlarıma ve beni bağrına basıp sahip çıkan, doğrudan ayrılmayan Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı, Kaya tuzunun başkenti Çankırı’mın insanlarına çok teşekkür ediyorum, önlerinde saygıyla eğiliyorum. Ne olur sorunlarımızı hep birlikte çözelim. Tek gayem bu yöndedir.

Bu haber 5479 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer Demir
    1 ay önce
    Yine halkın sesi olmuşsunuz. Umarız yöneticiler çok geç olmadan harekete geçerler.