Çankırı'da Ortalık Karıştı Düzen Bozuldu, Yetiş Ya Muhammed Yetiş Ya Salim (Özel Haber)

Bu yaptıklarınızı kabullenemiyoruz. Her alanda şehitler, gaziler, yaranlar diyarı Çankırı’mızı küçük düşürmeye devam ediyorsunuz.

Çankırı'da Ortalık Karıştı Düzen Bozuldu, Yetiş Ya Muhammed Yetiş Ya Salim (Özel Haber)
06 Eylül 2021 - 12:50 - Güncelleme: 06 Eylül 2021 - 15:02
Çankırı’da Ortalık Karıştı Düzen Bozuldu; Yetiş Ya Muhammed Başkan Yetiş Ya Salim Ağa

İsterseniz Yazı Tura Atınız

Sizce Sporcu mu, Yoksa 180 TL’mi Önemli?

Kapalı Spor Salonundaki Karşılaşmada Rahatsızlanan Minik Sporcunun Yardımına Kurum Sağlıkçısı Koşarken, Korkulan Bir Şey Olmasın Diye de Dua Ettik!

Haberimizin 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanları İle Hiç Bir İlişkisi Yoktur, Yetkililerin Kulaklarının Çınlamasını İstedik


Niye Yalan Söyleyelim; Kurumun Sağlık Memuru Salonda Var Ama; 180 TL İçin 112 Acil Ambulans Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonuna Getirilemedi!

Sportif Karşılaşmalarda Sadece Sağlık Memurunun Olması Yeterli Değil, 112 Acil Ambulansında Dışarda Hazır Kuvvet Olarak Bekletilmesi Gerekliydi Diye Düşünüyoruz…

-Şaşırmadık, Konumuz Yine Sahipsiz Çankırı-

Çankırı’da Hiç mi Vicdan Sahibi Yöneticileri Karşımızda Göremeyeceğiz?

Vurdum Duymaz İdareciler, 180 TL'nin Peşinden Koşanlar Hakkında Soruşturma Başlatılmasını Bekliyoruz

Çankırı’nın yönetilmesine, vurdumduymaz yöneticilerine artık dayanamıyoruz… Bu ayıp size yeter. Allah her şeyin hayırlısını versin.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “2. Ahmet İnceçubuk İller Arası Judo Turnuvası” açılışı Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

İstiklal marşının okunması ile başlayan turnuvada açılış konuşması yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Çankırı’mızda 2’ncisini düzenlemiş olduğumuz ‘2. Ahmet İnceçubuk İller Arası Judo Turnuvası’na Çankırı’da ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Tüm sporcularımıza öncelikle sağlık, kazasız, belasız müsabaka yapmaları temenni ediyorum. Huzur dolu turnuva geçirmeyi diliyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

-Temenniler Güzel, Ama; İdare Şekli Çok Çirkin, Hoşta Değil-

Amacınız Ne?

5 Eylül Pazar günü sona eren turnuvaya 16 farklı ilden, süper minikler, minikler, yıldızlar ve ümitler kategorilerinde yaklaşık 450 sporcu katıldı.

Böyle mi Olmalıydı? Sakın Olan Oldu Demeyin...

3 gün süren İkinci Ahmet İnceçubuk Judo Turnuvasının açılış programında sağlık görevlilerinin sahada var olduğu iddia edilse de, 112 Acil Ambulansın 180 TL’lik harcırahı yatırılmadığı için önemli spor müsabakasında olmayışı dikkat çekti. Açılış programında bir sporcunun gözleri yaşlı bir şekilde ‘Ağrım var’ demesi üzerine takım arkadaşı salonda sağlıkçı aramaya başladı. Salonu bir baştan öteki başa dolaşarak sağlıkçı arayan genç sporcuya kurumun sağlıkçısı baktı.

Gazeteciler olarak  ‘Bu arkadaş sağlıkçı mı?’ dememiz, sormamız dahi hazmedilemedi. Üzerine oradaki görevli, “İlla üstünde bir sağlık elbisesi mi olması lazım’ denmesi ise düşündürücüydü." Önemli bir müsabaka yapılıyor fakat görevlilere en azından hangi görevi yaptığını belirten bir yaka kartı bile takılmıyor. Sonra rahatsızlanan çocuk sahanın her tarafından sağlıkçı arıyor.

Edindiğimiz bilgilere göre müsabakalara 112 görevlendirmek için belli bir meblağ ödemek gerekiyormuş. Saatliğinin 180 TL olduğunu öğrendiğimiz görevlendirme nedeniyle müsabakalara çağrılamıyormuş, 180 TL ödenmediği için gelemiyorlarmış mış mışta mış.

450 Sporcunun Katıldığı Turnuvada 1 Tane Ambulans Olmaz mı?

Siz Ne İçtiniz Sayın İdareciler; Kafanız Yerinde mi?

Bu yaptıklarınızı kabullenemiyoruz! Her alanda şehitler, gaziler, yaranlar diyarı Çankırı’mızı küçük düşürmeye devam ediyorsunuz.

450 sporcu ile hakem, teknik heyet ve yetkililerle toplamda 600 kişinin katıldığı turnuvada, 1 tane ambulansın olmaması dikkatlerden kaçmadı.

-Rahatsızlaşan Sporcuya Bir Şey Olsaydı 180 TL Sizleri Kurtarırdı Sanırım

Bu sporcu çocuğumuz sizin de çocuğunuz olabilirdi. Şahsımız ve www.haberci18.com İnternet Medyası olarak herkesin vicdanına sesleniyoruz.

Sporculardan biri rahatsızlanarak salon içinde ağlaya ağlaya sağlıkçı sorması Turnuvaya verilen önemin sporcu sağlığına da verilmesini bekliyoruz. Basiretsiz idareci, yönetici, müdür, amir kim olursa olsun kameralarımızı kendilerine kapatacağız. Gayemiz uygulamalarınızı eleştirmek.

Çankırı’da Ortalık Karıştı Düzen Bozuldu; Yetiş Ya Muhammed Yetiş Ya Ali

İnsanı insandan ayırıyorlar
Bu sizden bu bizden kayırıyorlar
Dört kitap ne diyor anlamıyorlar
Ortalık karıştı düzen bozuldu
Yetiş ya Muhammed yetiş ya Ali


Yolumuz düştü Hacı Bektaş'a
Kaderde olan gelirmiş başa
Can düşman olmuş kardeş kardeşe
Yetiş ya Muhammed yetiş ya Ali


Anaya babaya saygı kalmamış
İnsanlık elinden nasip almamış
Her şeyi var ama gözü doymamış
Bir çare insanlar nefsine uymuş

Yetiş ya Muhammed yetiş ya Ali

Öyle bir dünya ki kıran kırana
Düşenin sırtından vuran vurana
Aşkolsun gerçekten bir dost bulana
İnsanlık yaralı can pazarındı
Yetiş ya Muhammed yetiş ya Ali

Bu haber 7826 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ESKİLERE SEVGİLERLE
  2 ay önce
  eskiden çankırıda bir köyde biri hastalansa gecenin yarısı milletvekilini arayabilirlerdi. çankırıda durumu ağır olanı helikopter ile başka şehre götürürlerdi. nerde eski günler... nerede eski devlet adamları... nerede o güzel insanlar.... Özlemek güzeldir, Özlüyorsa özlenen. Beklemek güzeldir, gelecekse beklenen
 • serpil esme
  2 ay önce
  Her şey para olmuş özel hastanesi ambulans şehir içi aldıkları ücret 150 TL sözün bittiği yer.
 • Vatandaş.
  2 ay önce
  Olsun simit çay devam…
 • Sıradan Biri
  2 ay önce
  Böyle haberlerin canla başla çalışan sağlık personellerini yıpratacağını düşünüyorum. Ayriyeten vatandaş olarak soruyorum Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü 180 TL'yi böyle büyük bir organizasyon için neden vermedi?