Çankırı'da Dört Bölgeye Acilen Üst Geçit İhtiyacı Var (Özel Haber)

İlçelerdeki törenlerde bu yatırımlar şehir merkezimizde dahi yok diye sürçü lisan yaparak mikrofonlarda konuşa biliyorsanız, kusura bakmayın şehrimizin ihtiyaçlarını da karşılayınız. Yatırımlar adaletli olsun.

Çankırı'da Dört Bölgeye Acilen Üst Geçit İhtiyacı Var (Özel Haber)
09 Ekim 2021 - 09:23 - Güncelleme: 09 Ekim 2021 - 09:33
Üst Geçit İçin, Şehre Getirilmeyen Hizmetler İçin İnsanlar Ayakta, İsyanda!

Mahalleli Olsun, Vatandaşlar Olsun, Öğrenciler Olsun, Halk Olsun, İnsanların Kullanımı İçin Asansörlü, Araçlarında Trafik Yoğunluğu Yaşatmadan Gidip Gelebilmeleri İçin İhtiyaç Duyulan Üst Geçit İstiyoruz…

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Çağrımızı Yeniliyor, Kangren Olan Konuyu Bir Kez Daha Yetkililere İletiyoruz…”

İlçelerdeki törenlerde bu yatırımlar şehir merkezimizde dahi yok diye sürçü lisan yaparak mikrofonlarda konuşa biliyorsanız, kusura bakmayın şehrimizin ihtiyaçlarını da karşılayınız. Yatırımlar adaletli olsun. Cumhurittifakına uyunuz.

Çankırı’nın Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunan Lise Işıklı Kavşak, Yamuçlar Dondurma, D-765 Karayolları içerisinde bulunan Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutlar, Devlet Hastanesi ve SGK önüne, ayrıca Abdulhalik Renda Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, Dedeler Köprüsü diye adlandırdığımız alana, Bugdaypazarı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Yapraklı yolu-Kucaklamataşı bölgesine “Çok Acil Üst Geçit” gerekmektedir.

Yaya nüfusu artığı gibi tüm okullar açıldı. Okullarına gidip gelen tüm öğrenciler, resmi kurumlara gidip gelen işçi, memur kesimi kısacası tüm halk bu yolları kullanmaktadırlar. Çankırı’nın 14 Mahallesinde yaşayan 86.400 nüfusa sahip şehrin vatandaşları söz konusu mahallelerin yol hatları üzerinde bulunan yayaların kullanımı için üst geçitlerin neden olmadığını, neden yapılmadığının sorusunu bize sorarak yakamıza sarılmaktalar. Bu sorularının cevaplarının da Çankırı’yı yönetenler tarafından verilmesi gerektiğin söylemektedirler.

İnsanların Hayatlarınıda Düşünün


Bu bölgelerde yavaş veya hızlı seyir halinde gelen araçların gözükmemesi sebebiyle çok tehlike arz etmektedir. İhtiyaç duyulan bölgelerde üst geçit olmaması ulaşım konusunda da zaman zaman vatandaşların çeşitli zorluklar yaşamasına sebep oluyor. Şehrin çoğu bölgesinde vatandaşlar karşıya geçmek için tren manevralarının uzaması sebebiyle kullanacak yol dahi bulamıyorlar. Bunun doğurduğu tehlikeye engel olunması için Valilik, Belediye, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü çeşitli önlemler almalı.

Tren yolu üzerinden karşıya geçmek için kendilerince çözüm üreten vatandaşlar ise hat üzerinden geçişin engellenmesi durumunda tren yolu üzerinden yeni bir geçidin yapılmasını talep ediyor.

Özellikle Lise Işıklı Kavşakta bulunan tren hattında yaşananlar hepimizi isyan ettiriyor. Bu da iş kaybı, zaman kaybı demektir. Hele ki sabah işe giden veya okula giden arkadaşlarımız, öğretmenler olsun, memurlar olsun bu konuda çok mustarip oluyorlar. Aracıyla bekleyenlerde cabası. Daha ne diyeyim dostlar. Bizim yetkili mercilerden ricamız lütfen bu çağrımıza kulak veriniz, cevap veriniz... Sesimize kulak verilmeyince biz de tekrar bu yolu seçtik, özel haberimizi de yaptık. Ölümlü, yaralanmalı, maddi hasarlı, tek taraflı, çift taraflı trafik kazası haberleri yapmak istemiyoruz. Hizmet alamamaktan içimiz yanıyor.

Sonuç olarak haber içerisinde görsellerini sunduğumuz eserler şehre kazandırılıyorsa üst geçitte kazandırılsın, konut ta kazandırılsın, yeraltı otopark ve meydanda kazandırılsın istiyoruz. Milyonlarca masraflar yapılarak başka alanlara para harcıyorsanız; Çankırı şehir merkezi bunları hak etmiyor diye düşünürseniz siz bilirsiniz sayın yetkililer. Sürçü lisan ettiysek af ola.

Bu haber 3746 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İskender
    10 ay önce
    Üst Geçitler Şehrin yapısını bozar. Pahalı olur Ama Alt Geçitler Ayrı Bir Ahenk katar yeter ki güzel çarşılı ve Amaçlı yapılsın.