Yaranlar Diyarı Çankırı'mıza Yakışan Buydu (Özel Haber)

Görev geldiği ilk günden beri Çankırı ve Çankırı’da yaşayanlar için gece gündüz demeden canla başla çalışan ve ilklere imza atan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen bir hasrete daha son verdi.

Yaranlar Diyarı Çankırı'mıza Yakışan Buydu (Özel Haber)
30 Aralık 2022 - 23:17 - Güncelleme: 30 Aralık 2022 - 23:51
Çankırı’yı Baştan Çizen Başkan İsmail Hakkı Esen

Yaranlar Diyarı Çankırımıza Yakışan Buydu

Yaran Camiamıza, Bizlere Sunulan En Büyük Hediye

Değerli Başkan İsmail Hakkı Esen ecdadımızdan miras kalan yaran kültürümüze sahip çıkarak, biz Çankırılılar olarak gittiğimiz birçok ilde o ile has anıt, heykel ve obje ile karşılaştığımızda Çankırı’mız neden yarenlerimiz ile görsel olarak temsil edilmiyor, Kaya Tuzumuzdan şehrim göbeğine bir heykel yapılmıyor derken, İsmail Hakkı başkan serzenişlere kulak vererek Çankırı’ya bir ilki gerçekleştirmiş, kültürümüzüde  ölümsüzleştirmiş oldu.

Görev geldiği ilk günden beri Çankırı ve Çankırı’da yaşayanlar için gece gündüz demeden canla başla çalışan ve ilklere imza atan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen bir hasrete daha son verdi. 

Dur durak bilmeden çalışarak Çankırı’da 7 den 70 e herkesin takdir ve beğenisini kazan Çankırı’nın atom karınca Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen tarihe geçecek bir alt geçit, üst geçit kavşağı yaptığı; Çankırı’nın ilk batı çıktısı özelliğini taşıyan Kucaklama Taşı kavşağın rekreasyon çalışmasında Çankırı’nın bin yıllık tarihi kültür değeri olan ve bunu yüzyıllardır yaşatan Yarenağaların heykellerini dikerek bir ilke daha imza atan ünvana sahip oldu.

Kucaklama Taşı Kavşağına sabah saatlerinde dikilen yaren heykelleri Çankırı’da yaşayanlar tarafından büyük beğeni toplayarak sosyal medya da adeta paylaşım ve beğeni yarışına girilerek gündem oluşturdu. Belediye Başkanı Esen’de sosyal medya hesabında bir paylaşım yaparak şunları ifade etti.”Yaranlar Diyarından selamlar. Kentin ilk alt geçidine uyguladığımız kavşak tasarımını beğeninize sunuyorum. Sizce nasıl olmuş?” diyerek halkına sordu.

Sağolasın Varolasın Başkanım. Hak İçin Halka Hizmet Budur İşte

Gelde gurur duyup, teşekkür etme. Vefakâr, cefakâr, mesai mevhumu gözetmeksizin Çankırı'mıza hizmet verip, şahane eserler kazandıran ve Türkiye birincili'ğini hakkıyla kazanan; Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen ve ekibine canı gönülden tebrikler ve teşekkürler.

Sen Bir Yâren, Sen Bir Çavuş, Sen Bir Reis, Sen Bir Başağaa, Sen Şehrul Eminin Ta Kendisi, Sen Çankırı Belediye Başkanı Atom Karınca İsmail Hakkı Esen, Çankırının Ülkücü Yüksek Mimarısın.

Yaptığın Eserler Şehrin, Her Köşesinde Nokta Atışı. Bu Eserde Şehre Özünü Vermek. Yarenler Diyarı Çankırı Tuzun Başkenti Demek..

Sen Yürü Ki Çankırı Yürüsün, Sen Yürü Ki Çankırı Büyüsün

Başta Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen, çalışma arkadaşları ve emeği geçen harkese www.haberci18.com İnternet Medyam ve şahsım adına teşekkür ederim. Ne Mutlu Çankırılıyım Diyene M.Ç

Bu haber 6738 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 18 li
  1 yıl önce
  Bu kavşakta trafik problemi yok gibiydi neredeyse ancak Lise Kavşağı çok sıkıntılı durumda öncelik oraya verilmeli idi.Yapılan eser elbette güzel ama iyi bir planlama ve öncelik sırasına dikkat edilmesi memleketimiz için daha yararlı olur kanaatindeyim.Ana arterlerdeki tüm yol,kavşak,tünel ve köprü yapım işleri Ulaştırma Bakanlığına bağlı Karayolları marifeti ile yapılmaktadır.Karayolları yanlış yönlendirilmemelidir.Yaranağalar iyi düşünülmüş ancak ana yol üzerindeki sulu kavşak mevkiine yapılsa idi bu muhteşem eseri tüm ana yoldan geçenler görürdü.Oysa bu kavşağı sadece Çankırı merkezde yaşayanlar görecekler ne yazık ki.Vesselam...
 • Mehmet uzun
  1 yıl önce
  Boş konuşmalar neden yaparsınız? Anlamam yapılanı önce takdir et sonra önerin varsa söyle. Lise kavşağını şu anda Belediye yapamaz Karayollarına ait izin vermiyor. Bildiğim için konuşuyorum çevre yolu bitip belediyeye geçince konuşun başkana helal olsun geleneğimizi sergilemiş yapılamayanı yapmış başarılarını canı gönülden dilerim.
 • Mert Üçok
  1 yıl önce
  Bu proje için trilyonlarca paranın boşa harcandığını yakında anlarsınız, Buraya harcanan para lise kavşağına harcanabilirdi,