Herkes Şehri İçin Sorunlarını Çözüyor; Biz Çankırılılar Neden Çözemiyoruz?..

Şehrimiz ve ilçelerimiz için istediklerimiz sizlerin birer eseri olacaktır. Hayır dualar ile anılacaksınız. Vicdanınızın sesini dinleyin.

Herkes Şehri İçin Sorunlarını Çözüyor; Biz Çankırılılar Neden Çözemiyoruz?..
20 Mart 2023 - 13:21 - Güncelleme: 20 Mart 2023 - 23:38
Çerkeşliler, Meslek Yüksek Okuluna, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü İstiyor
Çerkeşlililer halkın tabiriyle Röntgen Teknikerliği Bölümünün Çerkeş'e açılmasını istiyorlar.

Çankırı'da sağlık hizmetleri alanında yapılan bölüm sayısında Çerkeş'inde Tıbbi Görüntüleme Teknikleri açılmasınında uygun olacağı görüşündeler.

Çerkeşte zamanında Sağlık Meslek Lisesi varken şu anda bu okulun kapanmasıyla sağlık mesleğinde geleceği ve alım sayısının fazla olması sebebiyle istihdam oranı sağlanacağı olan bu bölümün Çerkeşe açılması Çankırı için büyük bir kazanım olacağı görüşündeler.

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni olarak yaptığımız araştırmalara gerede; “Çerkeş Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Hizmetler Teknikleri Bölümünde Tıbbi Görüntüleme Teknikleri’nin açılması uygun olacaktır. Evde hasta bakımı ve yaşlı hizmetleri bölümü şu anda aktif olarak öğrenci alımına devam etmektedir.

Radyoloji teknikerliğininde Çerkeş’te devam etmesi, kontenjan ayrılması, öğrenci alımında yüksek öğretim tarafından açılmasının önünde bir engel bulunmadığı da açıktır. Bu bölüm için herhangi bir kısıtlamada getirilmemiştir. dolayısıyla hangi bölümü Çerkeş Meslek Yüksek Okuluna açalım diye bir varsayım yapılmasınada gerek kalmamaktadır.


Çankırı, Çerkeş'e her zaman sahip çıktı. Çerkeş'te Çankırı'nın nihayetinde ilçesidir. Çerkeş Meslek Yüksek Okuluna bu bölümü açtırmada, siyasiler ve bürokratlarda yardımcı olacaktır. Çünkü Çerkeş Meslek Yüksek Okulu bayağı bir doluluk oranına sahip ve Öğrenciler için de uygun bir öğretim alanı mevcuttur. En yakın zamanda Çerkeş'te Tıbbi Hizmetler ve teknikleri bölümde Tıbbi Görüntüleme Tekniklerini görmek umuduyla...

Ameliyathane Hizmetleri Ve Diyaliz Bölümünün Açılmasını Hızlandırın Artık

Çankırı Karatekin Üniversitesi Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okuluna Ameliyathane Teknikerliği Bölümü Yüksek Öğretim Kurumu tarafından onaylanmayı bekliyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesi bu bölümün Yüksek öğretim Kurumu tarafından onaylanması için gerek siyasi, gerekse de bürokrasi tarafından ilgilenilirse bu bölüm İnşallah bu sene açılacak gibi. Madem bu kadar emek verilmiş, bu bölümün Çankırı’ya kazandırılması mükemmel olur.

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni olarak, “Bu konuyu gündeme getirmekte yarar var düşüncesiyle özel haberlerimize kaldığımız yerden devam etme sorumluluğumuzu yerine getirelim istedik.. Ameliyathane Teknikerliği Bölümü şimdiye kadar onaylanmış olsaydı bu bölüm çoktan açılırdı. Biraz ilgilenmek lazım. Nihayetinde sağlık hizmetleri meslek yüksek okulunda ameliyathane hizmetleri ve diyaliz bölümü önemli bir yer tutmaktadır. Hem Çankırı için hem de sağlık için bu bölümlere ne kadar ağrlık verilse azdır. Sağlık hizmetleri önem kazandığı gibi yetişen ve gelişen insan sağlığında bu bölümleri Çankırı’da görmek ve Çankırı’nın bu bölümleri açması her yönden değerlidir. Diyaliz Bölümü ve Ameliyathane Hizmetlerinin açılmasını hızlandırın...

Çankırı ve İlçelerimiz için yaptığımız ‘Özel Haberlerimize’ lütfen kulak verin.

Yapmış olduğumuz özel haberlerle ön plana çıktı ve ses getiren haberlere imza attı gibi bir yarşımızda yok, lüksümüz de yok. 
Şahsımızın sorumluluğu Çankırı ve insanlarıdır. Her geçen gün Sağlık yönünden araç, gereç ve Sağlık çalışanlarımıza ne kadar çok ihtiyacımızın olduğunu, “Covid-19, Deprem Felaketi, Sel-Su Felaketi, AFAD felaketlerinde yaşadık ve gördük.


Herkes Şehri İçin Sorunlarını Çözüyor; Biz Çankırılılar Neden Çözemiyoruz?..

Şehrim ve ilçelerim için istediklerim sizlerin birer eseri olacaktır. Hayır dualar ile anılacaksınız. Ben kendi vicdanımın sesini dinliyorum. Ya sizler?...Saygılarımla, bilgilerinize.

Bu haber 3551 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum