Bakan Yılmaz Tunç Ser Verdi, Sır Vermedi (Özel Haber)

Ser Verip Sır Vermeyen Bakanımızdan önce atik davranarak, Çankırı’da yapılacak olan Yeni Cezaevinin Pelitözü Köyü Güzergahına yapılacak olmasını www.haberci18.com İnternet Medyasından duyun istedik.

Bakan Yılmaz Tunç Ser Verdi, Sır Vermedi (Özel Haber)
09 Eylül 2023 - 10:22 - Güncelleme: 09 Eylül 2023 - 10:56
Ser Verip Sır Vermedi

Şehir Buluşmaları Kapsamında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, Sorularımızı Yönelttik

Şehir Buluşmaları kapsamında Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç AK Parti İl Başkanlığında misafir edildi. Grup Başkanvekili Sn. Muhammed Emin Akbaşoğlu, Koordinatör Milletvekili Sayın Ayhan Salman, Bakan Yardımcıları ve Teşkilatının tüm kademeleri ile istişarelerde bulundu.

Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç’un katılımları ile Şehrimizin nabzını tutan Sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle bir araya gelerek, taleplerini dinledik.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, Sayın Bakana Sorduğumuz Soru:

Sayın Bakanım Şehitler, Yaranlar, Gaziler, Kayatuzunun Başkaneti Çankırı’ya hoş geldiniz. Yeni kabinedeki göreviniz hayırlara vesile olsun İnşallah.

Boşaltılan Cezaevinin Yerine Ne yapılacak; Çalışanları Nerelerde Değerlendireceksiniz? Çankırı ufak memur şehri. Fakat Cezaevinde çalışan memeurların bir kısmı başka şehirlere gittiler. Çankırılı diğer memurların akıbeti nedir? Çankırı’ya Cezaevi Yapılacak mı? Yapılacaksa yer etüdü araştırmasına izin verdinizmi?

Sorunuza teşekkür ederim. Bugün ben Çankırı’ya bu konu hakkında hem bilgi hemde müjde vermeye geldim.


Cezaevinden Boşalan Alana TOKİ Yapılacak

Ser Verip Sır Vermeyen Bakanımızdan önce atik davranarak, Çankırı’da yapılacak olan Yeni Cezaevinin Pelitözü Köyü Güzergahına yapılacak olmasını www.haberci18.com İnternet Medyasından duyun istedik. Meslek hayatımda verdiğim bilgilerde bu güne kadar yanılmadım, aspragas haberler yapmadım. İnşallah verdiğimiz bu bilgilerde de yanılmayız.

Basın açıklamasında AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede 81 vilayette büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini ve yeni dönemde de bu çalışmaların devam edeceğini dile getirerek Çankırı’da yapılacak olan yatırım ve çalışmaların müjdesini verdi.

Şabanözü ilçesine yapılacak olan Adliye projelerinin tamamlandığı müjdesini veren Bakan Tunç, 2024 yılı Yatırım Programına Şabanözü Adliyesinin de teklif edildiğini dile getirdi. Orta ilçesinde entegre süt üretimi tesisinin de içinde yer aldığı 400 kişi kapasiteli açık cezaevinin inşaatının tamamlandığını dile getiren Bakan Tunç, Kurşunlu’da içerisinde et entegre tesisi yer alacak olan açık cezaevinin de proje aşamasında olduğunu yakın zamanda hayata geçirilmesinin planladığını ifade etti. Bu tesisler ile hem suçluların topluma kazandırılacağını hem de Çankırı ekonomisine katkı sağlanacağını söyleyen Adalet Bakanı Tunç, merkezde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılacak olan cezaevindeki 128 personelin Orta ilçesindeki cezaevinde istihdam edileceğini ve cezaevinden boşalan alanı da TOKİ konutları olarak değerlendirileceğini açıkladı.

Yapılacak TOKİ konutları ile Çankırı'daki konut sıkıntısının rahatlayacağını ifade eden Bakan Tunç, Kurşunlu ilçesinde yer alan Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde İnfaz ve Güvenlik bölümü açılmasını YÖK Başkanına müjdesini verdi.


Bakan Tunç Kurşunlu Adliye binasının da içerisinde yer alacağı Kurşunlu Hükümet Binası inşaatının başladığını belirterek Çankırı’da yenilenen kamu binaları ile vatandaşlara modern alanlarda hizmet verildiğini ve çalışanların daha uygun alanlarda görev yaptığını aktardı.

Çankırı’ya yapılacak olan yeni hastane, yeni cezaevi, yapımı devam eden çevre yolu, gibi yatırımların Çankırı’yı kalkındıracağını dile getiren Bakan Tunç, yeni dönemde de bu çalışmaların hem Çankırı hem de 81 vilayette devam edeceğini ifade etti.


Adalet Bakanı Tunç, Çankırı’da Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç “Şehir Buluşmaları” kapsamında Çankırı’ya geldi.

Ziyaretlerde bulunmak ve bir dizi programa katılmak için Çankırı’ya gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı Valilik binası önünde Vali Mustafa Fırat Taşolar, ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Valilik Makamında devam eden ziyarette Bakan Tunç, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, ile kısa bir görüşme gerçekleştirerek Şeref Defterini imzaladı. Ardından Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i ziyaret eden Adalet Bakanı Tunç’u belediye binası önünde Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Milletvekili Pelin Yılık, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve ekibi karşıladı. Belediye Başkanlık makamında devam eden ziyaret sonrası Bakan Tunç’a günün hatırası olarak Çankırı’yı temsil eden “İnandık Vazosu” hediye edildi. Şeref Defterini imzalayan Bakan Tunç ziyaretinin ardından protokol ile Çankırı Belediye Binası önünde toplu fotoğraf çekildi. Ziyaretlerine Çankırı Adliyesi ve Çankırı Barosu ile devam eden Bakan Tunç Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener ve Çankırı Barosu Başkanı Mustafa Deniz ile bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi. Adliyede organize edilen öğle yemeği programına katılan Bakan Tunç, Cuma Namazını Ahmet Yesevi Camisinde eda etti. Namazın ardından AK Parti Çankırı İl Başkanlık binasına ziyaret düzenleyen Bakan Tunç, burada basın açıklamasında bulundu.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Ak Parti İl Başkanı Koray Erdoğan’ın yer aldığı toplantıya AK Parti Çankırı ilçe başkanları ve üyeleri katılım sağladı. Şehir Buluşmaları kapsamında AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı açıklamasında Bakan Tunç, AK Parti’nin bir millet partisi olduğunu ve milletinin sesine kulak vererek, taleplerini icraata dönüştürerek milletin sesi olduğunu ve bugünkü başarıları elde ettiğini dile getirdi. Çankırı’nın Mayıs ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti’ye destek noktasında üçüncü olmasından dolayı teşekkür eden Bakan Tunç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını da ileterek ilerleyen zamanlarda açılışlar vesilesiyle Cumhurbaşkanının da Çankırı’yı ziyaret edebileceğini dile getirdi.

2 Maddelik Anayasa Değişikliği

Basın açıklamasında asıl hedeflerinin sivil bir anayasaya kavuşmak olduğunu ve bu kapsamda yeni anayasa mücadelesi vereceklerini dile getiren Adalet Bakanı Tunç, 2 maddelik anayasa değişikliğinin hayata geçirileceğini bunlardan birisinin “Başörtüsüne Anayasal Güvence” diğerinin ise “Evlilikte Eşler arasında Eşitlik” olduğunu söyledi.

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Çankırı’dan aynı başarıyı beklediğini dile getiren Bakan Tunç, bu kapsamda çalışmalarda bulunacak olan AK Parti Çankırı Teşkilatına başarılar diledi. Ülke genelinde ve Çankırı’da yapılacak olan yatırım ve çalışmaların yeni dönemde de devam edeceğini dile getiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçmiş dönem Çankırı Milletvekillerine ve bu dönemde çalışmalar gerçekleştiren AK Parti Milletvekili Akbaşoğlu, İl Başkanı Erdoğan ve katılım sağlayan herkese Çankırı’da yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanlık binasında gerçekleştirilen toplantıda Adalet Bakanı Tunç, açıklamaları sonrası soruları cevapladı. Toplantı sonrası Üç Ana Kademe İlçe Başkanları Toplantısına katılım sağlayan Bakan Tunç, Koç Otel’de gerçekleştirilen STK toplantısı sonrası Çankırı’da esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Bu haber 2430 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • obcccccaksm
  7 ay önce
  4 yıl yıl oldu tokiler yapılmadı ne tokisinden bassediyonuzzz milleti kandırmayın cokkk seviyor akp ve ...
 • Sadece düşünce
  7 ay önce
  Pelin hanım neden sadece belediye programında? Çankırı için ne varsa yine Akbaşoğlu'nda var..