Çankırı'mızın İlk Ve En Özel Kütüphanesi Açıldı

Vali Abdullah Ayaz, Kırmızı Kütüphanenin açılışına katılarak kütüphane hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Çankırı'mızın İlk Ve En Özel Kütüphanesi Açıldı
12 Kasım 2021 - 20:30 - Güncelleme: 12 Kasım 2021 - 22:58
Çankırı’mızın İlk Ve En Özel Kütüphanesi Açıldı

Kırmızı Kütüphanenin açılışı 12 Kasım 2021 Cuma günü saat 13:30’da Kurdele kesimi ve dualarla gerçekleşti.

Çankırı’mızın ilk ve en özel Kütüphanesi’nin açılışına Vali Abdullah Ayaz, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Baro Başkanı Mustafa Deniz, AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Kültür Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Osman Karadeniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kurum yöneticileri Nagihan Ozar Sarıbal, Mehmet Güçyılmaz, Fatih Cerrahoğlu, Öğretmenler, Öğrenciler, Öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.


Vali Abdullah Ayaz, Kırmızı Kütüphanenin açılışına katılarak kütüphane hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kırmızı Kalem Eğitim Kurumlarından Çankırı’ya bir kat değer daha.

2012 yılından bu yana eğitim sektöründe olan Kırmızı Kalem Eğitim Kurumlarından
Çankırı için bir eğitim hamlesi daha geldi.

Anaokulu Ortaokul Lise ve KPSS alanında eğitim veren kurum öğrencilerin rahatça çalışabileceği yeni nesil bir kütüphaneyi kentimize kazandırmıştır.

Kurum yöneticilerinden Fatih Cerrahoğlu “Bu şehrin eğitim seviyesini yüksekte tutmak bizim için bir görevdir. Bu görevi elimizden geldiği kadar gençlerimize aktarmaya çalışıyoruz ki onlar da gelecek nesillere aktarabilsinler.” diyerek Kırmızı Kütüphanenin kuruluş amacını açıkladı.

Kurum yöneticilerinden Nagihan Ozar Sarıbal ise “Büyükşehirlerin çoğunda olan özel kütüphaneler gençlerin rahatça çalışabileceği verimli alanlardır. Çankırı’nın gençlerinin de bu imkândan yararlanmasını en büyük hak olarak görüyoruz ve eğitim için yeniliklere durmadan devam edeceğiz.” dedi.

Son olarak Kurum yöneticilerinden Mehmet Güçyılmaz ise “Alışılmamış bir girişim olarak görülen Kırmızı Kütüphane en kısa zamanda gençlerin ders çalışmak için uğrak yeri olacaktır.” diyerek ön görüsünü açıkladı.

Yeni Mahalle İsfendiyar Sok. Merve Apartmanı No: 22 Çankırı adreste bulunan, sabah saat 09:00 ile akşam saat 01:00 arasında hizmet veren, haftanın her günü açık olan kütüphaneye günlük 15 TL karşılığında giriş yapılabiliyor. Girdiğinizde çay veya kahve ikram olarak sizlere sunuluyor ve gün içinde sınırsız giriş çıkış yapabiliyorsunuz.
Kırmızı Kütüphanenin açılışı çeşitli ikramların ardından ziyaretçilerine tam anlamıyla kapılarını açmış oldu.

Bu haber 2172 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum