Pazar ve İş Yerleri Zabıtanın mı Polisin mi? (Özel Haber)

Çankırı’mızda bulunan diğer görevliler ne yapıyor?

Pazar ve İş Yerleri Zabıtanın mı Polisin mi? (Özel Haber)
17 Mayıs 2020 - 04:18

Zabıtanın Polisin Görevleri Nelerdir?

İçişleri Bakanlığı'nın corana virüs tedbirleri kapsamında aldığı kararların uygulanmasında aksaklık yaşanmaması için Emniyet Müdürlüğü sıkı çalışma yapıyor. Bu kapsamda polis ekipleri, Pazar Pazarı olsun, Çarşamba Pazarı olsun giriş ve çıkışlarını bariyerlerle kapatıyor. İyi güzelde Asayişi kim koruyacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok tedbir kararı uygulandı. Uygulanan tedbirler kapsamında fırınlar ve pazar yerleri de çeşitli kısıtlamalar uygulandı.

Polis Asayiş'e mi bakıyor yoksa Ateş mi ölçüyor?

Polis, sağlık görevlileri eşliğinde ateşlerini ölçtükleri vatandaşların Pazarlara girişlerine izin veriyor.

Bankaların önünde de bariyer kuran ekipler, vatandaşlarımıza hizmette hep bir adım önde.

Haber merkezimize gelen bilgi üzerine pazar yerleri ve fırınları teker teker gezdik ve gördüğümüz olayla şok yaşadık. Polisler bizim güvenliğimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor kimi zamanda ramazandan dolayı iftarlarını saatlerce sonra açarken evlerinde çocuklarını bırakıp koronavirüs olmasına rağmen kavgalara ve diğer olaylara müdahale ederken Çankırı’mızda bulunan diğer görevliler ne yapıyor?

Çankırı Belediyesinde bulunan Zabıta ekiplerinin mıntıkasında bulunan iş yerleri ve pazarları polis ekipleri tarafından takip ediliyor. Eğer herşeyi polis ekipleri yapıyorsa zabıtaların görevi ne?

Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Polislerimizin Çarşı Ve Pazarlarda Bariyer Kurmalarına Tepkiliyiz

Soruyoruz; Polisimize Yaptırılan Bariyer Kurma İşi Hukuka Aykırımı veya keyfimidir?

Polislerin, vatandaşa ateş ölçer doğrultması ilginç görüntüler de oluşturuyor.

Polislerimizin görevleri doğrultusunda formasyonları olduğunu belirtmeye bile gerek yoktur. Rutin kontrol görevleri dışında Belediye ve sağlık alanına giren işlerde görevlendirilen ve bu yüzden büyük risk altında bulunan emniyet görevlileri için olduğu unutulmamalıdır."

Polislerin istekleri dışında ve mesleklerine, uzmanlık alanlarına uygun olmayan işlerde görevlendirilmelerinin hukuka aykırı ve keyfi olduğu ifade edilen açıklamada, "Bu durum salgının daha fazla yayılması riskini yükseltmektedir.

Polisin bariyer kurmaları, ateş ölçmeleri gibi bu uygulamalara yönlendirilmeleri bir an önce durdurulmalı herkes asli görevini yapmalı diye düşünüyoruz. Polis hangi birine yetişsin. Benim Polisim çarşı, pazar, fırın, bankaların önünde hem bariyer kuracak hemde bekleyecek yok böyle bir sistem dostlar. Bu insanlar bu işlere görevlendirildiğinde diğer alanlarda ne tür işler oluyor biliyormusunuz? Tabii ki bilmiyorsunuz. Suç makineleri bu fırsattan yararlanıp çirkin emellerine rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Hadi ayıklayın pirincin taşını.

Yok kardeşim; Polis Polisliğini, Zabıta Zabıtalığını, Sağlıkçım da Sağlıkçı lığını uygulayacak bu işin lamı cimi kalmadı.

Çankırı halkımıza duyurumuzdur lütfen koronavirüs kapsamında 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın mümkün olduğunca dışarı çıkmamalarını rica ediyoruz.


 

Bu haber 5373 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum