MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık Çankırı'dan Seslendi

“Hiçbir siyasi hedef, hiçbir siyasi plan Türk milletinin varlığından egemenlik haklarından geleceğinden ve güvenliğinden daha önemli daha öncelikli değildir” diyerek konuşmasına başlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık...devamını okuyunuz.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık Çankırı'dan Seslendi
13 Kasım 2021 - 20:22 - Güncelleme: 13 Kasım 2021 - 22:14
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısı 13 Kasım 2021 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Koç Otel’de gerçekleştirilen “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısına katılım yoğun oldu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, "HDP, ortağı CHP'yi de kendine benzetmiş, millet iradesini hiçe sayan mandacı bir zihniyetle yabancı ülkelerden yardım talebinde bulunup bir nevi ülkemizin iç işlerine karışmalarını talep etmiştir." dedi.

"Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programı kapsamında kentteki bir otelde düzenlenen programa katılan Yılık, burada yaptığı konuşmada, hiçbir siyasi hedefin, planın Türk milletinin varlığından, egemenlik haklarından, geleceğinden ve güvenliğinden daha önemli olmadığını söyledi.

Terör örgütlerini her fırsatta beslemek amacıyla fırsat kollayan siyasi partilerin milli güvenlik tehdidi haline geldiğini belirten Yılık, "Türkiye Cumhuriyeti varlığını ve egemenliğini sarsmak için fırsat kollayan bu partiler veya sivil toplum kuruluşu kisvesine bürünmüş yapılar, hak, eşitlik, özgürlük, adalet gibi kavramları kullanarak sahte gündem yaratmakta, yalan beyanlarda bulunmaktadırlar. Algı operasyonları, çarpıtılmış haberler, kişisel yargılar, kara propagandalar, iftira kampanyaları ile mesafe alınmaya çalışılmakta, zehirli bilgilerle halkımız manipülasyonlara maruz kalmaktadır. Siyasi, ekonomik ve diplomatik saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını zedelemeye çalışan odaklar boş durmamaktadır." diye konuştu.

Mehmetçiğimize kurşun sıkan polislerimize pusu kuran korucularımıza bomba atan kadınlarımıza kızlarımıza bebeklerimize masum her insanımıza ölüm saçan teröristlerle mücadeleye karşı çıkan CHP yönetimi tezkereye hayır diyerek eski hastalığından kurtulamadığını bir kez daha göstermiş PKK, YPG ve PYD’yi dolaylı olsa da savunmaya devam etmiştir.

Teröristlerle mücadeleye karşı çıkan CHP yönetiminin tezkereye "Hayır" diyerek eski hastalığından kurtulamadığını, PKK, YPG ve PYD'yi dolaylı olsa da savunmaya devam ettiğini savunan Yılık, "Suriye ve Irak'ta yapılacak sınır ötesi operasyonlar Hatay’ın, Kilis’in, Gaziantep’in, Ankara’nın, velhasıl tüm ülkenin güvenliği için zaruri olmasına rağmen CHP yönetimi kuruluş gayelerinden tamamen uzaklaşmış ve bir nevi 'Tezkereye hayır, PKK'ya evet', 'Tezkereye hayır, Türk ve Türkiye düşmanlarına evet' demiştir." ifadesini kullandı.

“Şehit aileleri milletimizin engin ferasetine ve maneviyatına emanettir” diyen Yılık, “Buradan ülkesi ve milleti için canını 1 dakika dahi düşünmeden verecek binlerce insanın bulunduğu Çankırı’dan bir kez daha ifade ediyorum ki şehitler bizim vazgeçilmezimiz emanetleri bizim namusumuzdur. Şehidimizin emanetine hıyanet edenler biliniz ki sizin toprak diye bastığınız bu yerler şehit kanıyla sulanmış ve Türk milletine emanet edilmiştir. Bir yandan Selahattin Demirtaş’la kahvaltı yapma arzunuz, bir yandan da sözde Kürdistan’dan söylemini yutup susmanıza baktığımızda şehitlerimize ve emanetlerine bu sözleri söylemenize de çok şaşırmamak gerekir. Sizin mayanız da sütünüz de kökünüzde budur. Hz. Mevlana ‘bozuk olunca maya ne ar tanır ne haya’ sözü ile tam İP ve avarelerin durumunu özetlemektedir” dedi.

Muhalefet etmenin her yapılanı eleştirmek, her atılan adımı sabote etmek olmadığını anlatan Yılık, şöyle devam etti:

"Türkiye'de görev yapan 10 büyükelçinin 18 Ekim muhtırasının etkileri yatışmadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Kasım 2021 tarihinde Türkiye'de görev yapan yabancı diplomasi temsilcilerine, her biri kendi dillerinde kaleme alınmış birer mektup göndererek Kanal İstanbul Projesi'ni desteklememeleri yönünde çağrıda bulunmuştur. Adeta mandacı zihniyetiyle ülkemizi tüm dünyaya şikayet etmiştir. HDP'nin bölücü, millet ve cumhuriyet düşmanı olduğu bilinen bir gerçektir. Bakıyoruz HDP, ortağı CHP'yi de kendine benzetmiş, millet iradesini hiçe sayan, mandacı bir zihniyetle yabancı ülkelerden yardım talebinde bulunup bir nevi ülkemizin iç işlerine karışmalarını talep etmiştir. Bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir aymazlık halidir. Değerlendirmesini Allah nasip ederse 2023 yılında milletimiz yapacaktır."

Yılık, Türkiye'nin jeostratejik konumu, köklü tarihi ve varlığıyla uluslararası kirli hesapların odağında olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“ABD Dışişleri Bakanlığı ve Pentagon sözcüleri, Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan PKK/PYD'ye karşı yapılacak muhtemel operasyona engel çıkarmak için Türkiye'ye farklı içerikte birçok çağrı yapmaktadır. ABD Başkanı da aralık ayında düzenlenecek sözde demokrasi zirvesine ülkemizi davet etmeyerek birtakım mesajlar vermekle uğraşmaktadır. Görüldüğü üzere hem içeriden hem dışarıdan her türlü şer odağı ülkemize karşı birlik olmuş, devletimizin itibarını zedelemek için elinden geleni yapar konuma gelmiştir. Bir yandan Yunanistan’a verilen uçak, silah ve mühimmat, bir yandan Suriye ve Irak'ta terör örgütleri eliyle yürütülmek istenen planlar göz önüne alındığında ülkemizin bir kıskaca alınmak istendiği açıktır. Kim ne yaparsa yapsın, bu millet feraseti ve öngörüsüyle bu odaklara prim vermeyecek, ülkesini ve milletini her türlü menfaatten önce tutan Cumhur İttifakı'na desteğini devam ettirecektir."

Yılık son olarak ise, “Kim ne yaparsa yapsın bu millet feraseti ve öngörüsüyle bu odaklara prim vermeyecek ülkesini ve milletini her türlü menfaatten önce tutan Cumhur ittifakı desteğini devam ettirecektir. 15 Temmuz günü tankların üzerinde kurulan Cumhur İttifakı olarak gereken tüm çalışmaları sergileyecek tüm planları sonuçsuz bırakacağız. Cumhur ittifakı olarak güçlü bir yönetim güçlü Türkiye amacıyla 2018 yılında yürürlüğe koyduğumuz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bu tür odaklarla mücadelede hızlı karar almada ve çabuk sonuca varmada ne kadar etkin ve verimli olduğunu da bir kez daha görmüş olduk. Cumhur ittifakı olarak lider ülke Türkiye 2023 vizyonunu gerçekleştirmek adına Allah’ın izniyle 2023 yılında yapılacak seçimlerde yine gerekli teveccüh halk tarafından görülecektir. Buna inancımız tamdır.

Bulunduğumuz coğrafya kolay bir coğrafya değildir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti varlığıyla destanlara konu olmuş kuvvette ve kararlılıkta bir dünya gücüdür. Yolumuz çetin mücadelemiz azim ve kararlılık doludur. Milliyetçi ülkücü hareket olarak yılmadan yıkılmadan önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben düsturuyla hareket etmeye devam edecek devlet ve millet düşmanlarına güçlü bir yumruk vurmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

 
Bu haber 2207 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum