Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Binası Gerçekleştirilen Törenle Açıldı

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, "Sendikal yapı ile oluşan endüstriyel ilişkilerin meydana getirdiği bir yapısını hizmet binasını açmak için bugün buradayız."dedi.

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Binası Gerçekleştirilen Törenle Açıldı
18 Eylül 2021 - 08:24 - Güncelleme: 19 Eylül 2021 - 00:12
Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Binası Açıldı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ”Sumitomo Çankırı’da sanayinin lokomotifi oldu” dedi

Petrol-İş Sendikasının 18. Şubesi olan Çankırı Şubesinin Hizmet Binasının Açılışı Gerçekleşti Sendika Yöneticileri ve üyelerine hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi iletiyoruz. Açılış sonrası Çankırı'mızın istihdamına önemli katkıda bulunan Sumitomo Rubber Lastik Fabrikası Başkanı ve Genel Müdürü ile Fabrika faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Petrol-İş sendikası Çankırı Şube Binası gerçekleştirilen törenle açıldı. Çankırı Belediye İş Merkezi’nde bulunan Petrol-İş Sendika Şubesi Hizmet Binası açılışına Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, Sumitomo CEO’su Toshiko Komatsu, Lastik Fabrikası Müdürü Shinsuke Hayama İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdürü Katsuya Tajima, siyasi parti ve sık temsilcileri ile Petrol-İş sendikasına üye çok sayıda işçi katıldı.

Açılışta konuşan Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, sendikal yapı ile oluşan endüstriyel ilişkilerin meydana getirdiği bir yapısını hizmet binasını açmak için bugün buradayız. Kolay değil demokrasinin olmazsa olmazlarından siyasi partiler sivil toplum örgütleri, sendikalar, dernekler bulunmakta. En önemlileri siyasi partilerdir ki onlar bölgeyi yönetmek için varlar. Sendikalarda çalışanları ve işverenlerle endüstriyel ilişkileri sağlamak, hak ve menfaatlerini geliştirmek, çalışma şart ve koşullarını düzeltmek için bir denge unsurudur sendikalar. Bölgede ilk defa sendikaların temsilcilikleri var. Bu sendikaların şubeleri var ancak il defa özel sektörde bulunan bir firma sendikasının şubesini açıyoruz. Bu bizim için çok önemli. O yüzden ben Sumitomo’nun yönetimine başkanı şahsında bütün yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çankırı bölgesi için bir istihdam sahası oldu. Bu il için can damarıdır. Buranın varlığını sürdürmek buradaki em yerel yönetimin, hem idarecilerin, hem bürokratların hemde burada ki bütün vatandaşların üzerine büyük bir yük veriyor. O yüzden bu işletme burada var olacak, gelişecek, Çankırı başta olmak üzere bir çok insana istihdam sağlayacak. Biz çalışanlar olarak bize düşen olarak kaliteli iş yapacağız. Biz devamlılığını sağlayacağız. Mücadele ve müzakerelerle haklarımızı aldık alacağız. Kurucu sözleşmemizi yaptık. Yılbaşı itibariyle ikinci sözleşmemizi yapacağız.

Şubemiz açıldıktan sonra bu müteşebbis heyetin altı aylı bir süresi var. Sonara demokratik bir şekilde delegelerimiz seçilecek.” diyerek hizmet binasının bütün çalışanlara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı’nın lokomotifi anlamında olan lastik fabrikasının çok önemli bir değer olduğunu belirti. Başkan İsmail Hakkı Esen, ”Zamanı vaktiyle yapılan bu Yakınkent OSB’nin projesinde, inşaasında emeği geçen arkadaşlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Şehrin kalkınmasında ki 3 ana unsurdan bahsedilir. Sanayi, turizm ve öğrenci Eski bir STK yöneticisi olarak ülkemize ve şehrimize katma değeri açısından bu yatırımı yapan Sumitomo yetkililerine minnettarlığımızı sunuyorum. OSB’ler vardı ama bir lokomotif gerekiyordu. Bu firma onu yaptı ve akabinde de farklı firmalarda bölgeye yatırımlar yaptı. Keşke daha önce bu yatırımların alt yapısını yapsaydık ta şehrimize katkısı daha önce başlasaydı. Bizlerde yakın zamanda ucuz konut projesi ile bir takım planlamaları hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Sumitomo fabrika yetkilileri ve Petrol-İş Sendika yöneticileri ile birlikte açılış kurdelası keserek yeni hizmet binası açıldı. Petrol-İş Sendikası’na kayıtlı 2 bin 100 üye bulunmakta olduğu da yetkililer tarafından belirtildi.

Bu haber 2234 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum